Bookitnow.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydamas(-a) toliau sutinki su būtiniausiais slapukais. Taip pat gali sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Duomenų valdytojas UAB "Gera dovana". Pakeisti ar atnaujinti pasirinkimus gali atlikti čia Slapukų politika.
Profesionali burnos higiena – nėra grožio procedūra, kaip iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti daugumai žmonių. Tai gydymas, kurio metu burnos higienos specialistas pašalina ant dantų susidariusius akmenis, sulygina ir nupoliruoja dantų paviršių. Ši svarbi procedūra leidžia mums džiaugtis sveikais ir gražiais dantimis, todėl specialistai ją atlikti rekomenduoja 2 kartus per metus. Taigi, ką reikia žinoti apie šią procedūrą, ir kur ją geriausia atlikti didžiuosiuose Lietuvos miestuose?
Profesionali burnos higiena: kodėl ji reikalinga?
Jei kyla klausimas, kodėl profesionali burnos higiena reikalinga bent 2 kartus per metus, atsakymas labai paprastas: tinkamai neišsivalius dantų, maisto likučiai, esantys tarpdančiuose, po 4-5 dienų virsta dantų akmenimis.Juose kaupiasi bakterijos, tirpdančios žandikaulio kaulą ir taip atsiranda vadinamosios kišenės. Iš pradžių kišenės gali būti 1–2 milimetrų gylio, vėliau 3–4 milimetrų gylio, o galiausiai atsiranda 8–10 milimetrų gylio kišenės. Dantų akmenų atsiradimui įtakos gali turėti genetika, seilių sudėtis, kai kurios ligos, dėl kurių žmogui išsivalyti dantis yra sunku. Tiesa, neturintiems gerų higienos įpročių, dantys greičiau pasidengia apnašomis, tad higieną patariama atlikti kas 4 mėnesius. Na, o sergantiems periodonto ligomis – kas 3 mėnesius.
Nevalant susidariusių apnašų, kaulas tirpsta, dantis ima klibėti ir iškrenta. Taip išsivysto periodontitas (liaudiškai vadinamas parodontoze). Deja, tačiau šiai ligai išgydyti vaistų nėra, o vienintelis dalykas, galintis padėti su ja kovoti – tinkama asmens burnos higiena.
Profesionalios burnos higienos procedūros eiga
Profesionalios higienos metu dažniausiai yra išvalomi 1-2 milimetrai. Pirmiausia, su ultragarsiniu skaleriu yra nuvalomi dantų akmenys. Tuomet gydytojas kiurečių pagalba sulygina dantų paviršių. Tokia procedūra atliekama tam, jog nebūtų paliktas šiurkštus jų paviršius, kuris atsiranda valant akmenis. Procedūros pabaigoje dantys yra poliruojami su soda ar specialia pasta.
Burnos higiena Kaune
Kaune burnos higieną puikiai atlieka šios klinikos: „Elite Odontologijos klinika“ bei Žaliakalnio poliklinika. Tiesa, „Elite Odontologijos klinika“ klientams po procedūros dovanoja balinimo gelį. Su juo labai paprastu būdu namuose, patys pacientai galės išbalinti savo dantis ir džiaugtis dar gražesne ir baltesne šypsena!
Na, o Žaliakalnio poliklinikoje burnos higiena atliekama lazeriu, o po procedūros pacientui dar nupoliruojami dantys. Po poliravimo dantys tampa šviesesni.
Burnos higiena Vilniuje
Vilniuje profesionalią burnos higiena Jums atliks šiose klinikose: „Papadent“, „Atnaujink šypseną“, „Šypsenų alėja“. Pastaroji, be burnos higienos, taip pat Jums gali atlikti dantenų biostimuliaciją. Tai uždegiminių mediatorių slopinimas ir gijimo mediatorių išskyrimo skatinimas, mikrokraujotakos atstatymas. Tai vos kelias minutes trunkanti procedūra, kuri paspartina žaizdų, herpes aftų gijimą, slopina dantų jautrumą, dantenų kraujavimą bei uždegimą. Klinikoje šią procedūrą atliekame su naujausiu H1 odontologiniu lazeriu iš Pioon Technologies.
Kada profesionalios burnos higienos atlikti nepatariama?
Dažniausiai profesionalios burnos higienos nerekomenduojama atlikti nėščioms moterims. Pirmą trimestrą to nepatariama daryti dėl persileidimo rizikos – dažniausiai dėl skausmo ar streso. Tačiau jeigu burnoje yra uždegimas, vertėtų paprašyti gydytojo suleisti nuskausminamųjų ir tuomet akmenis išvalyti, kadangi esant uždegimui didėja rizika uždegimą keliančias bakterijas per kraują perduoti nešiojamam kūdikiui. Odontologai teigia, jog tokias procedūras geriausia atlikti prieš nėštumą.
Ką reikėtų žinoti po profesionalios burnos higienos procedūros?
Po procedūros reikia atminti šiuos dalykus:
Dantys bus jautresni, tiek šalčiui, tiek karščiui. Dieną po procedūros reikėtų atsisakyti dažančio maisto bei gėrimų. Dantenos gali būti sudirgusios ir kelias dienas kraujuoti. Norint pagreitinti gijimą, rekomenduojama burną skalauti profilaktiniais skalavimo skysčiais. Įprastai dantenų būklė stabilizuojasi po 2 savaičių. Taip pat po procedūros būtina dantis valyti minkštu šepetėliu bei naudoti tarpdančių siūlą!
Profesionali burnos higiena yra svarbi lygiai tiek pat kaip ir asmeninė higiena. Netinkamai valant dantis, jų tarpdančiuose kaupiasi maisto likučiai, kurie vėliau virsta akmenimis, o laikui bėgant, sukelia tokias ligas kaip periodontitas, gingivitas ar kt. Rūpinkitės savo sveikata ir reguliariai lankykitės pas dantų gydytoją.