Bookitnow.lt puslapyje yra naudojami keturi pagrindiniai slapukų tipai.
Naršydamas(-a) toliau sutinki su būtiniausiais slapukais. Taip pat gali sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Duomenų valdytojas UAB "Gera dovana". Pakeisti ar atnaujinti pasirinkimus gali atlikti čia Slapukų politika.
Nėštumas yra labai ypatingas laikotarpis visai šeimai, ypač moteriai. Laukiantis keičiasi kūnas, savijauta, suaktyvėja hormonai. Tai laikotarpis kuomet moteris atranda naujų potyrių, vidinę harmoniją. Laukimo jausmas apima visą šeimą ir nėščiajai skiriamas ypatingas dėmesys. Moteris gali tapti jautresnė, todėl jai būtinas švelnumas bei atsipalaidavimas. Besilaukianti mama turi rūpintis savo kūnu dar labiau, daugiau ilsėtis ir skirti laiko sau. Keli būdai tai padaryti - nėščiosios masažs arba mankštos.
Masažas besilaukiančioms yra puiki galimybė atsipalaiduoti, nusiraminti ir išvengti nugaros skausmų. Tai laikas sau kai galima pamiršti viską aplink ir atsipalaiduoti bei tinkamai pasiruošti gimdymui. Taip pat toks masažas puikiai tinka ir iš karto po gimdymo.
KUO MASAŽAS NAUDINGAS BESILAUKIANČIOMS?
Besilaukiančiai moteriai labai svarbu švelnumas, supratimas ir rūpestis, gera tiek fizinė tiek emocinė sveikata. Būtent masažas gali suteikti tai ko ieško būsima mama. Tokie masažai populiarūs visame pasaulyje dėl savo teikiamos naudos tiek iki gimdymo tiek ir po jo.
Pirmiausia tai puikus poilsis ir geras nusiraminimo būdas. Masažas puikiai atpalaiduoja ir nuima įtampa, po jo jaučiatės atgavusi jėgas. Taip pat nėščiosioms padeda išvengti mėšlungio, raumenų skausmų, kurie nėštumo metu kankina tokias sritis kaip apatinė nugaros dalis, kaklas, klubai, kojos. Dėl augančios svorio ir fiziologinių pasikeitimų šios sritys labiau apkraunamos, todėl jas dažniausiai ir maudžia. Masažas padeda puikiai išspręsti šią bėdą.
Dar viena bėda, kuri aplanko besilaukiant - kojų ir viso kūno tinimas. Todėl masažas, ypatingai limfodrenažinis padeda suaktyvinti kraujotaką ir limfinę sistemą. Dėl šios priežasties skysčiai daug greičiau išsivaikšto ir sumažinimas patinimas. Taip pat besilaukiančiųjų masažas padeda sumažinti apkrovą sąnariams, kadangi dėl didesnio svorio jiems tenka nemaža papildoma apkrova. Masažas padės ir padidėjus venų varikozės simptomams, kurie ypač išryškėja nėštumo periodu.
Nėščiųjų masažas padeda palengvinti gimdymą, sumažina skausmą jo metu, be to, emocinė būklė atliekant reguliariai masažus taip pat daug geresnė. Besilaukianti ir besiruošianti gimdyti moteris daug stipresnė emociškai ir labiau pasiruošusi pačiam procesui.
Na, o jei pergyvenate dėl odos išvaizdos - masažas čia taip pat naudingas. Jis stangrina, padeda greičiau atsinaujinti odai, todėl tikėtina, kad po gimdymo daug greičiau galėsite džiaugtis gražia oda, be to, didesnė tikimybė, kad neatsiras strijų ir oda bus elastingesnė.
Masažas ne tik padės tinkamai atsipalaiduoti, bet ir pagerins miego kokybę, nėščioji geriau pailsės. Taip pat padės sumažinti galvos skausmus.
KUO MASAŽAS NAUDINGAS IŠ KARTO PO GIMDYMO?
Masažas labai svarbus ne tik nėštumo laikotarpiu, bet ir po gimdymo. Dažnai moteriai po gimdymo reikia atstatyti emocinę būseną, kadangi gimus vaikeliui jos pasaulis pasikeičia. Vienoms tai tik pačios gražiausios akimirkos, deja, kitas kankina ir pogimdyvinė depresija. Todėl masažas iš karto po gimdymo padės nuraminti protą, išvengti papildomo streso. Geresnė emocinė savijauta teigiamai paveiks ne tik mamą, bet ir jos kūdikį bei visos šeimos atmosferą.
Masažas po gimdymo taip pat padės ir atstatyti greičiau kūną į buvusią būklę. Dažnai po gimdymo oda būna suglebusi, staigiai nukritęs svoris sumažina elastingumą. Masažas padės greičiau atstatyti odos elastingumą. Jei gimdymas buvo natūralus (nedarytas cezaris), tuomet masažas padės greičiau susitraukti gimdai į normalią būseną, greičiau sutvirtės pilvo raumenys ir oda grįš į savo įprastą būseną. Toks masažas gali būti atliekamas jau po vienos paros, tik svarbu pasitarti su gydytojais, ypač jei buvo kokių komplikacijų gimdant.
Masažas po gimdymo taip pat padės greičiau nuimti raumenų skausmu, taip pat padės ir vėliau, kai dažnai nešiojant kūdikį ima mausti nugarą. Masažas vėlesniu laikotarpiu padės išlikti ramiai, nuims įtampą.
KAIP ATLIEKAMAS MASAŽAS NĖŠČIOSIOMS?
Nėščiajai masažas atliekamas ant įprasto stalo. Yra ir tokių, kuriuose išpjauta ertmė pilvui, tačiau tai nėra gerai, kadangi tai sukelia stresą ir įtampą apatinei nugaros daliai. Todėl įprastas stalas yra tinkamiausias masažui. Tik besilaukianti moteris yra paguldoma ant šono, o tam, kad ji galėtų jaustis komfortiškai duodamos specialios pagalbinės pagalvės ir pledai, kartais net specialūs čiužiniai.
Padėtis turi būti pusiau gulima. Atliekant masažą besilaukiančiai pilvo sritis neliečiama ir masažas šioje srityje neatliekamas.
Lietuvoje masažo specialistai dažniausiai atlieka atpalaiduojantį, skatinantį limfos tekėjimą, tajų ar gydomąjį masažą. Kiekvienas masažo meistras turi savo masažavimo stilių ir techniką. Žinoma, masažas pritaikomas ir pagal moters savijautą bei esamus negalavimus.
Nėščiajai masažas dažniausiai atliekamas ne ilgiau nei vieną valandą. Svarbiausia, kad masažuojama būtų ramiai, nespaudžiant ir ritmiškai. Jautriausios vietos yra juosmens srityje, todėl šioje vietoje masažuojama itin atsargiai.
Labai svarbu, kad masažą atliktų profesionalas, bet ne tik masažų, o būtent masažų besilaukiančioms. Įprastas masažas nėra toks pat kaip masažas nėščiosioms, todėl būtina, kad masažo meistras išmanytų nėščiosios anatomiją, galimas jautrias vietas. Labai svarbu, kad mokėtų tinkamai paguldyti, kad padėtis būtų patogu tiek nėščiajai tiek kūdikiui.
Atliekant masažą besilaukiančiai labai svarbu ir aplinka, tinkama atmosfera. Atsipalaiduoti ir jaukiai jaustis padės minkštas apklotas, raminanti muzika, šiek tiek prigesinta šviesa ar žvakės. Žinoma, svarbu, kad tam tikri veiksniai tiktų, nes kai kurie kvapai gali dirginti, todėl masažo meistras turėtų pasiteirauti ar niekas netrikdo.
KADA NEGALIMA ATLIKTI MASAŽO NĖŠČIAJAI?
Masažas nėščiąją veikia itin teigiamai, tačiau yra atvejų kuomet masažo atlikti negalima. Venkite masažo jei Jus labai pykina, tai dažniausiai nutinka pirmąjį trimestrą, vėliau šie simptomai dingsta ir jei nėra jokių kitų komplikacijų masažas galimas.
Masažo atlikti negalima ir tuomet kai gresia persileidimas. Tokiu atveju būtina laikytis gydytojo nurodyto rėžimo ir nurodymų. Svarbu daug ilsėtis. Masažas neatliekamas ir esant kitokioms aplinkybėms ar gresiant priešlaikiniam gimdymui.
Tiesa, masažą rekomenduojama atlikti praėjus pirmoms 12 savaičių nuo pastojimo, kadangi pačioje pradžioje yra didžiausia persileidimo galimybė. Vėliau ji visiškai sumažėja ir masažą atlikti yra saugu. Įprastas, atpalaiduojantis masažas gali būti atliekamas be gydytojo konsultacijos. Tačiau jei reikalingas intensyvesnis, atpalaiduojantis gilesnius raumenis masažas, būtina pasikonsultuoti su gydytoju ir tik tada rinktis apsilankymus masažui.
Ypatingai masažai naudingi trečiajame trimestre kuomet pasireiškia juosmens maudimas, galūnių tinimas, mėšlungis.
Yra tam tikri išskirtiniai atvejai kuomet masažo atlikti nerekomenduojama:
sergate diabetu;
kankina gausios ir vandeningos arba kraujingos išskyros;
pakilusi kūno temperatūra;
padidėjęs kraujo spaudimas;
jaučiate skausmus pilvo srityje;
kankina viduriavimas;
pykina arba dažnai vemiate;
sergate ūmiomis kvėpavimo takų ligomis;
sergate lėtinėmis kraujagyslių ir širdies ligomis;
sergate užkrečiamomis ligomis.
Jei masažo meto jaučiate skausmą ar kitokį diskomfortą, būtina apie tai informuoti specialistą ir gal būt nutraukti masažo sesiją.
Masažus nėščiajai rekomenduojama atlikti vieną kartą per savaitę, o paskutinį trimestrą galima du ir daugiau kartų per savaitę, kadangi padidėja ir masažo poreikis. Taip pat derėtų nepamiršti, kad patogiausia ir saugiausia poza masažui ant šono, nerekomenduojama ilgai gulėti ant nugaros.
NĖŠČIOSIOS MASAŽO KAINA
Nėščiosios masažo kainų diapazonas labai įvairus, kadangi priklauso nuo masažo tipo ar trukmės. Kainos prasideda nuo 10 EUR, o daugiausiai galite sumokėti apie 40 EUR už vieną seansą. Perkant kelių apsilankymų abonentą visuomet sutaupote. Už 10 kartų apsilankymą galite sumokėti apie 180 EUR. Brangiausiai yra gydomieji masažai, tajų masažas ar masažas su kineziterapijos elementais. Tačiau jie yra be galo naudingi, ypač paskutiniu trimestru.
Mes Jums rekomenduojame salonus, kuriuose masažas nėščiajai bus atliktas tikrai profesionaliai. Masažas nėščiosioms Vilniuje profesionaliai ir saugiai atliekamas šiuose salonuose „Masažo namai“, „Gandro lizdas“, klinkoje„MedMasters“, salone „Nuadthai“, „Masažo miestas“, „Nidos kopos“, „Gilės“ sveikatos centre, salone „Harmonijos menė“, „Tavo masažas“ ir masažo klinikoje (S. Žukausko g. 21). Masažas nėščiosioms Klaipėdoje geriausiai atliekamas salone „Lakšmės studija“.
Masažas nėščiosioms atliekamas ir Kaune bei kituose didesniuose miestuose, svarbiausia vadovautis rekomendacijomis ir įsitikinti, kad masažo specialistas turi tinkamą išsilavinimą ir patirtį masažuojant besilaukiančias.
NEPAMIRŠKITE NĖŠČIOSIOS MANKŠTŲ
Nėščiosios mankšta dar viena puiki priemonė palaikyti gerą savijautą ir palengvinti atsiradusius nepageidaujamus simptomus. Fizinė veikla yra ne mažiau svarbi nei masažai, ypatingai kai mūsų laikais vis daugiau laiko praleidžiamas sėdint, technologijos priverčia mažiau judėti. Kartais tai patogiau, tačiau sveikatai naudingiau daugiau judėjimo.
Fizinė veikla labai svarbi tam, kad nėštumo laikotarpiu būtų išlaikytas geras raumenų tonusas, organizmas būtų geriau aprūpintas deguonimi. Be to, tos moterys, kurios nėštumo metu daugiau juda ir užsiima fizine veikla yra daug energingesnės, fiziškai stipresnės, geriau jaučiasi emociškai, geriau išsimiega ir jų gimdymas lengvesnis. Mankštos padeda sumažinti nugaros skausmų atsiradimo tikimybę, taip pat mažiau pykina, moteris jaučiasi ramesnė. Taip pat stiprinami dubens raumenys, o tai labai svarbu ruošiantis gimdymui.
Aktyvumas puikiai veikia ne tik mamą, bet ir kūdikį, kadangi mankštų metų suaktyvėja deguonies padavimas, medžiagų apykaita. Vaikutis geriau aprūpinamas maistinėmis medžiagomis.
KOKIOS MANKŠTOS TINKAMOS NĖŠČIAJAI?
Nėščiosioms mankštos yra rekomenduojamos nuo 16 iki 36 savaitės. Tai saugus laikotarpis kuomet nesant rimtoms komplikacijoms galima reguliariai mankštintis ir gerinti savijautą bei tinkamai pasiruošti gimdymo procesui.
Besilaukiančioms labiausiai tinka mankštos ant minkštų gimnastikos kamuolių, mankštos su elastinėmis gumomis ar su nedideliais svareliais, taip pat ir paprasti pratimai ant kilimėlio naudojant tik savo kūno svorį.
Mankšta gali būti atliekama tiek ryte tiek vakare. Tačiau labai svarbu, kad ji būtų atliekama ne vėliau nei 3 val. iki miego. Taip užtikrinsite ramų miegą ir tinkamą poilsį, kūnas bus nurimęs ir atsipalaidavęs po mankštos.
PRATIMAI SKIRTI NĖŠČIOSIOMS
Kai kuriuos pratimus nesunkiai galite atlikti namuose, svarbu nepersitempti ar jaučianti bet kokį diskomfortą mankštą nutraukti.
PRATIMAS
Atsigulkite ant kilimėlio. Kojos turi būti sulenktos, nugara tiesi, rankos padėtos šalia. Tuomet šiek tiek pakelkite nugarą taip, kad ji išsiriestų, po to nuleiskite žemyn. Svarbu atliekant pratimą švelniai sukti dubenį. Pratimą reikėtų atlikti 10 – 15 kartų.
PRATIMAS
Dar vienas pratimas skirtas dubens sričiai. Atsitokite keturiomis. Rankos ir kojos pečių plotyje, keliai sulenkti. Padėtis visada lieka tokia pati. Tuomet sukite dubenį. Po 10 – 15 kartų į kiekvieną pusę. Jei jaučiate, kad jau per sunku, darykite mažiau. Svarbiausia nepersitempti.
PRATIMAS
Dar vienas puikus pratimas atsigulus ant nugaros. Atsigulkite prie sienos, kojas iškelkite aukštyn ir priglauskite prie sienos. Tuomet labai lėtais judesiais jas leiskite į šonus ir sugrįžkite į pradinę padėtį. Pakartokite šį pratimą 10 – 15 kartų.
PRATIMAS
Ropojimas taip pat puiki mankšta. Atsistokite keturiomis ir ropokite į priekį porą metrų, tuomet sugrįžkite atgal. Ropojant dedama ranka priešinga kojai.
PRATIMAS
Nepamirškite Kėgelio pratimų. Tai nesudėtingas pratimas stiprinti dubens raumenis esančius apie makštį. Raumenys toje vietoje sutraukiami ir vėl atpalaiduojami. Jie padeda ne tik pasiruošti gimdymui, bet ir stiprina šlapimo pūslę laikančius raumenis, taip pat sumažinama plyšimo galimybė gimdymo metu. Per dieną rekomenduojama atlikti pratimą apie mažiausiai 30 kartų, kad būtų juntamas teigiamas rezultatas.
Pratimo metu reikia įtempti raumenis (tarsi norėtumėte sustabdyti šlapinimosi procesą). Įtemptus raumenis laikyti apie 5 sekundes. Vienu kartu atlikite 3 ciklus po 10 kartų. Per dieną pratimą pakartokite bent 3 kartus.
Pratimai nėščiosioms yra įvairaus pobūdžio, todėl svarbiausia išsirinkti tinkamiausius ir priimtiniausius sau. Geriausia dėl bet kokių mankštų pasikonsultuoti su savo gydytoju, kad nekiltų jokių komplikacijų. Gydytojas geriausiai žino Jūsų būklę ir fizines galimybes.
NĖŠČIOSIOS MANKŠTŲ KAINA
Nėščiosios mankštos kaina nėra didelė, vieno užsiėmimo kaina 8 – 15 EUR. Rekomenduojama mankštas atlikti 2 – 3 kartus per savaitę.
Nėščiosios mankštas Vilniuje galite rinktis pas kineziterapeutę “Gandro lizde”. Ji dirba būtent su besilaukiančiomis, vėliau ir su mamomis bei kūdikiais.
Tiek nėščiosios masažai tiek mankštos yra puikus būdas pasiruošti gimdymui bei atsipalaiduoti ir sustiprinti savo organizmą. Šiuo gražiu ir ypatingu laikotarpiu yra svarbiausia mamos savijauta ir fizinė bei emocinė sveikata. Tik tuomet kai mama bus atsipalaidavusi, rami ir stipri, vaikutis jausis taip pat gerai. Kūdikiai net ir pilve viską jaučia. Kuo ramesnė ir laimingesnė besilaukianti mama tuo saugesnis ir sveikesnis vaikelis. Taip pat labai svarbus ir aplinkinių palaikymas, dėmesys, meilė ir lepinimas. Dar geriau kai kartu į visas veiklas įsijungia ir antra pusė, puikiai tinka SPA diena centre. Ten pailsės ir būsima mama ir tėtis. Be to, kaip niekad svarbu abipusis ryšys ir bendravimas.