Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
Prisijungti
Prekės krepšelyje
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"
„BookitNow“ yra įmonių grupės „Gera Dovana group“ dalis.

Paprasti būdai, kaip išvengti organizmo dehidratacijos

2021-02-21

Paprasti būdai, kaip išvengti organizmo dehidratacijos

Ar žinojote, kad net 70 procentų žmogaus kūno sudaro vanduo? Būtent todėl vanduo yra itin svarbus ir būtinas mūsų organizmui. Jei organizmui netrūks vandens, džiaugsitės ne tik puikia savijauta, bet ir gražia oda, plaukais bei nagais. Viskas, kas vyksta mūsų organizme, neapsieina be vandens. Vis tik dažnai žmonės išgeria per mažai vandens, o organizmas pamažu dehidratuoja. Papasakosime, kas gali nutik dehidratavus organizmui ir kaip to išvengti! 

Dehidratacija – kodėl ji pavojinga?  

Turbūt kas antras žmogus išgeria per mažai vandens. Su laiku organizmui jo ima trūkti vis daugiau. O jei dar sportuojate ar per dieną išgeriate daug kavos, gazuotų gėrimų... Tuomet vandens stygius organizme atsiras dar greičiau. Organizmo dehidratacija pradžioje pasireiškia silpnesniais simptomais, tačiau vėliau tai gali peraugti į rimtas bėdas ar net ligas. Pirmiausia pajuntame pasausėjusią odą, ji ima pleiskanoti, nuprausus traukia. Taip pat organizmui trūkstant vandens ima lėtėti medžiagų apykaita, sulėtėja virškinimas. Su laiku galite pradėti jausti didesnį nuovargį, sunkiau susikoncentruoti. Dehidratacija gali virsti pavojinga būsena jei nepasirūpinsite savo organizmu. Tad ką daryti, kad taip nenutiktų?  

Išgerk pakankamą kiekį vandens per dieną 

Apie tai, kiek reikia išgerti vandens galima atrasti įvairiausių teiginių. Ilgą laiką buvo teigiama, kad per dieną reikia išgerti 8 stiklines vandens. Tai tarsi būtina norma, kad organizmas nedehidratuotų. Tačiau iš tiesų reikėtų atsižvelgti į individualius savo kūno poreikius, metų laiką. Vasarą, kai lauke karšta, greičiau netenkame skysčių, todėl vandens reikėtų išgerti daugiau. Taip pat būtina daugiau vandens gerti jei sportuojate. Išgėrus puodelį kavos reikėtų išgerti papildomą stiklinę vandens.  

Na, o jei norite sužinoti, kiek vidutiniškai vandens Jums reikėtų išgerti, tiesiog pasiskaičiuokite. Tam, kad sužinotumėte savo paros vandens normą savo kūno svorį (kg) padauginkite iš 0,035 (35 ml). Taip sužinosite, kiek vidutiniškai vandens Jums reikėtų išgerti per parą. Tačiau labai svarbu pabrėžti, kad tai yra vidutinė rekomenduojama norma ir reikėtų atsižvelgti į savo individualius poreikius.  

Gerkite kambario temperatūros vandenį 

Kokį vandenį geriate Jūsų? Šaltą, karštą ar drungną? Iš tiesų geriausia gerti kambario temperatūros vandenį. Teigiama, kad tokios temperatūros vanduo geriau drėkina organizmą. Jei gersite itin šaltą vandenį, Jūsų organizmo prireiks daugiau energijos tam, kas sušildytų išgertą vandenį, kuris galėtų būti absorbuotas. Vykstant šiam procesui netenkama ir dalies vandens. Be viso to, geriant šaltą vandenį gali susitraukti skrandžio kraujagyslės. Taip pat sulėtės virškinimo procesas ir be jokios abejonės - organizmo drėkinimas. Todėl visuomet gerkite kambario temperatūros vandenį. Atrodo paprastas dalykas, tačiau labai svarbus ir tai žinoti būtina.  

Vanduo ryte būtinas 

Vienas pirmųjų dalykų, ką turėtumėte padaryti atsikėlę - išgerti stiklinę vandens. Ryte rekomenduojamą gerti šiek tiek karštą vandenį su citrina. Citrina turi vitamino C, kuris padės valyti organizmą ir palengvins kepenų darbą.  

Ryte vandenį reikia gerti dar prieš valgį. Valgykite ne anksčiau, kaip po 30 minučių. Taip Jūsų organizmas gaus pakankamai vandens, turėsite daugiau energijos ir geriau jausitės. Atsibudus po nakties dažnas jaučia, kad burna išsausėja. Tai signalas, kad Jūsų organizmu trūksta vandens ir būtina papildyti vandens atsargas kad išvengtumėte dehidratacijos.  

Gurkšnokite vandenį tarp valgių 

Labai svarbu gerti vandens ne tik ryte. Tačiau ne mažiau svarbu jį gerti ir tarp valgių. Geriausia, jei išgersite vandens stiklinė likus pusvalandžiui iki kiekvieno valgio. Tik nedarykite klaidos, negerkite vandens tuo metu, kai valgote. Geriau daugiau vandens tarpuose tarp valgių. Na, o po valgio vandenį rekomenduojama gerti praėjus maždaug valandai laiko.  

Beje, dar vienas specialistų patarimas, kaip stebėti ar organizmas nedehidratuoja - šlapimo spalvos sekimas. Kuo šlapimas geltonesnis, tuo daugiau vandens trūksta Jūsų organizmui.  

Valgykite daug vandens turinčius produktus 

Norėdami organizmą aprūpinti vandeniu nepamirškite ir produktų, kurie turi daug vandens. Yra puikių daržovių, kurios turi tikrai daug vandens ir mažai kalorijų. Viena geriausių - agurkas. Jame yra labai daug fermentų turinčių vandens, B grupės vitaminų, mineralų, skaidulų. Valgant daug agurkų aprūpinsite organizmas papildomu vandeniu ir džiaugsitės sveikesne ir gaivesne oda. Jei rytą mėgstate pradėti įvairiais kokteilis, agurkas turėtų būti Jūsų ingredientas numeris vienas.  

Kada vandens reikia gerti papildomai?  

Tokie gėrimai, kaip kava ar alkoholis skatina skysčių varymą iš organizmo. Tai reiškia, kad per trumpą laiką netenkate daug skysčių. Todėl kas kartą paragavus alkoholio ar išgėrus puodelį kavos, būtina išgerti ir stiklinę vandens. Tai išlaikysite balansą ir neleisite organizmui dehidratuoti 

Kaip paskatinti save išgerti daugiau vandens?  

Nusipirkite gražią gertuvę. Tokią norėsis nešiotis visur su savimi, o tuo pačiu nepamiršite išgerti vandens. Jei laiką leidžiate namuose, įsipilkite vandens į stiklinį ąsotį. Vandenį pagardinkite mėtos lapeliais, agurkais, imbieru, uogomis ar vaisiais. Taip jis bus skanesnis ir galėsite lengviau išgerti didesnį kiekį.

 

Nes tikrai yra žmonių, kurie sako, kad vanduo jiems tiesiog neskanus, todėl negali jo išgerti pakankamo kiekio. Beje, stebėti save ar išgeriate pakankamai vandens, gali padėti programėlė mobiliajame telefone. Jų sukurta ne viena. Vienos leidžia žymėtis kiek išgėrėte vandens, kitos primena, kad jau laikas atsigerti vandens. Puikus būdas save stebėti ir pamažu išsiugdyti įprotį nuolat gerti vandens.  

Gerkite kokosų vandenį 

Ar žinojote, kad Pietryčių Azijos ir Ramiojo vandenyno salose gyvenantis žmonės stengiasi gerti kuo daugiau jaunų kokosų vandenį. Toks vanduo puikus būdas pakeisti įprastą vandenį. Tad jei nesinori gerti vien paprasto vandens, pakeiskite jį kokosų vandeniu.

 

Beje, kokosų vanduo naudingas ir tuo, kad jis padės organizmui išsaugoti pakankamą elektrolitų kiekį. Todėl jis ypač naudingas po ilgos dienos saulėje ar po sunkios nakties. Kokosų vanduo – skanus ir puikiai tiks gerti tuomet, kai nesinori vandens ar norisi įvairovės.  

Atminkite, kad vanduo – tai mūsų grožio ir geros savijautos šaltinis. Tik išgerdami pakankamai vandens galėsime džiaugtis sveika oda, turėsime energijos ir išliksime sveikesni.  

Atgal