Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
Prisijungti
Prekės krepšelyje
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"
„BookitNow“ yra įmonių grupės „Gera Dovana group“ dalis.

Pleiskanos galvoje - kodėl atsiranda ir kaip gydyti

2021-10-10

Pleiskanos galvoje - kodėl atsiranda ir kaip gydyti

Gražūs plaukai ir sveika galvos oda yra kiekvieno žmogaus tikslas. Nesvarbu, vyras ar moteris, tačiau atsiradus pleiskanoms galvoje jaučiamas diskomfortas. O be viso to, kartais ir niežulys, jei sausa galvos oda. Kadangi pleiskanų atsiradimo priežastys gali būti įvairios, skiriasi ir jų tipai. Vienos sausos, byrančios, kitos riebios pleiskanos, įsiveliančios plaukuose. Jei turite pleiskanų, kviečiame paskaityti apie tai, kodėl jos atsiranda ir kaip su jomis kovoti.  

Kas yra pleiskanos?  

Prieš pradedant pasakoti apie pleiskanas, reikėtų priminti, kas jos yra. Tai yra tiesiog mūsų suragėjusi, jau nebegyva oda. Ji atsiskiria atskiromis plokštelėmis. Kaip ir minėjome, pleiskanos gali pasireikšti skirtingomis formomis ir skirtingose vietoje. Vieni jaučia niežulį, kiti mato riebias, dideles pleiskanas ar tiesiog galvos paraudimą. Kai kuriems pleiskanos atsiranda smilkinių srityje, pakaušyje ar prie kaktos. Tačiau visais atvejais pleiskanos galvoje byloja, kad kažkas negerai.  

Simptomai, kad turite pleiskanų  

Kartais būna ir taip, kad pradžioje sunku pastebėti, kad turite pleiskanų. Ne visuomet jos akivaizdžiai matomos. Štai, kas išduoda, kad reikėtų susirūpinti galvos odos būkle:  

  • didelės, gelsvos, riebios pleiskanos; 

  • galvos odos paraudimas, jautrumas, niežulys; 

  • atsiradę šašai galvoje; 

  • sausos, birios ir smulkios pleiskanos;  

  • padidėjęs plaukų slinkimas.  

Kodėl atsiranda pleiskanos? 

Jei jūsų galvos odos sluoksnis atsinaujina normaliai, pleiskanų jūs nepastebėsite ir nepajausite jokių išskirtinių simptomų. Tačiau kiekvieno mūsų odoje gyvena grybelis (Pityrosporum ovale), kuris sutrikus mikrofloros pusiausvyrai gali imti daugintis sparčiau nei įprastai. Įprastai mūsų odos ląstelės atsinaujina per kiek mažiau nei mėnesį laiko. Tačiau pradėjus sparčiau daugintis grybeliui, atsinaujinimas gali padažnėti net iki savaitės. O tai reiškia, kad ant odos susikaupia daug daugiau negyvos odos ląstelių, kurios ir yra pleiskanos. Negyvos odos ląstelės tiesiog nespėja taip greitai pasišalinti nuo galvos odos ir tampa akivaizdžiai matomos.  

Kai kuriems žmonėms pleiskanų atsiradimą lemia ir stresas. Pastebėkite save, jei dirbant nuolat jaučiate galvos niežulį ar pastebite pleiskanas, o atostogų metu tai dingsta, kaltas stresas. Tuomet reikėtų pagalvoti apie darbo sąlygų keitimą ar procedūras, veiklą, kurios padėtų sumažinti stresą.  

Netinkama plaukų priežiūra - tai dar viena priežastis, kodėl oda galim imti pleiskanoti. Tam įtaką daro ir įvairios plaukų procedūros - dažymas, plaukų cheminis šukavimas, priemonės, kurios sausina galvos odą, dažnas plaukų džiovinimas. Todėl labai svarbu naudoti neagresyvius šampūnus, leisti plaukams dažniau išdžiūti natūraliu būdu.  

Be visų šių priežasčių, pleiskanos atsiranda ir dėl tokių ligų, kaip žvynelinė, seborėja. Taip pat įtakos turi prasta mityba, maistinių medžiagų ir vitaminų trūkumas, juntamas net ir užterštos aplinkos poveikis.  

Pleiskanos – kaip gydyti?  

Jei pleiskanų atsiranda nedažnai, ar jaučiate tik nedidelį niežulį, vaistų ar išskirtinių preparatų imtis nereikia. Jums gali padėti gydomosios plaukų procedūros. Ypač, jei jaučiate, kad suprastėjo ir pačių plaukų būklė. Ypač naudinga mezoterapija, kuri skatina galvos odos atsinaujinimą, padeda gerinti bendrą odos būklę, taip pat skatinamas ir plaukų augimas.  

Jei pleiskanojimas itin gausus, verta pasikonsultuoti su specialistu, kuris gali skirti vartoti riebalų išsiskyrimą slopinančius preparatus. Tokie preparatai veikia mikrobus ir trukdo susidaryti naujoms pleiskanoms. Pleiskanojimą sumažinti galima ir vartojant priemones su siera, deguti, salicilo rūgštimi, rezorcinu, cinku. Jei renkatės šampūnus ar kitas plaukų priežiūros priemones, rinkitės tokias, kurių sudėtyje yra ketokonazolioolamido ar piroktono. Taip pat naudingos priemonės su eteriniais aliejais, čiobreliais ar kokosų aliejumi.   

Na, o jei pleiskanų neturite, pasistenkite užkirsti kelią jų atsiradimui. Neleiskite per daug išsausėti galvos odai, gerkite pakankamai vandens, stenkitės sveikiau maitintis, reguliariai palepinkite plaukus ir galvos odą gydomosiomis procedūromis, naudokite neagresyvias plaukų priežiūros priemones.  

Atgal