Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
Prisijungti
Prekės krepšelyje
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"
„BookitNow“ yra įmonių grupės „Gera Dovana group“ dalis.

Spuogai ant nugaros – kaip gydyti?

2021-12-14

Spuogai ant nugaros – kaip gydyti?

Kartais visiškai netikėtai iškyla spuogų ir jie tikrai sugadina nuotaiką. Tačiau ne visais atvejais į juos žiūrima rimtai. Vis tik ignoruoti spuogų nederėtų, kadangi jie gali perspėti apie įvairias organizmo problemas. Deja, nors dažniausiai kankina spuogai ant veido, ne tokia reta problema spuogai ant nugaros. Šaltuoju metų laiku jie paslepiami, tačiau artėjant šiltesniems orams tai padaryti bus sunkiau. Mes manome, kad slėpti problemos nereikia, reikia išsiaiškinti, kokios spuogų ant nugaros priežastys. Pašalinus priežastį - nebereikės slėpti problemos.

Kodėl atsiranda spuogai?  

Spuogai susidaro vykstant keliems procesams. Pirmiausia spuogai kyla, kai yra padidėjęs riebalinių liaukų sekreto išsiskyrimas, kuris kitaip vadinamas riebalinių liaukų hipersekrecija. Kitas procesas - suragėjusių ląstelių pasišalinimas arba hiperkeratozė. Kai vyksta šie procesai, riebalinių liaukų sekreto perteklius susijungia su negyvomis odos ląstelėmis, o šis darinys užkemša plauko maišelio angą. Būtent šioje vietoje susikaupia bakterijos ir atsiranda spuogas. 

Odos bėrimas ir skausmingi spuogai gali atsirasti dėl labai įvairių priežasčių - ligos, organų sutrikimai, prasta higiena ar alergija. Norime išsamiau papasakoti apie spuogų ant nugaros atsiradimo galimas priežastis ir pateikti sprendimo būdus, kaip jų atsikratyti. 

Dažniausiai atsirandantys spuogai ant nugaros gali būti kelių rūšių. Kartais tai pavieniai spuogai, o kartais ištisas bėrimas. Neretai jie tampa nevaldoma akne, kurią būtina gydyti. Pirmieji aknės simptomai yra riebesnė oda su didelėmis poromis, daug komedonų (inkštirų) nugaros srityje, skausmingi pūlinukai, rausvi spuogeliai. Dažniausiai užgijus tokiems spuogeliams lieka randeliai ar nedidelės duobutės. Jei išvardinti požymiai pasireiškia nuolat, vertėtų sunerimti ir imtis priemonių bei aiškinti priežastis.

Nuo ko atsiranda spuogai ant nugaros?  

Turbūt dažnai iškyla paprastas klausimas - ką reiškia spuogas ant nugaros? Spuogų ant nugaros atsiradimo priežastys gali būti labai įvairios. Dažnai spuogai atsiranda ne tik ant nugaros, bet ir pečių ar krūtinės. Spuogai gali atsirasti įvairūs - nuo smulkaus bėrimo iki didelių, skausmingų ar pūlingų spuogų. 

Pūlingi spuogai ant nugaros gali reikšti, kad reikėtų atkreipti dėmesį į vidaus organų veiklą. Dažniausiai skausmingi ir pūlingi spuogai ant nugaros iškyla, kai sutrinka virškinimo sistemos darbas, sutrinka inkstų ar kepenų veikla. Moterims tokie skausmingi spuogai ant nugaros gali atsirasti dėl hormonų disbalanso ar moteriškų lytinių organų susirgimų. Žinoma, pačiam nustatyti, kodėl atsirado tokie spuogai tikrai sudėtinga ir to daryti nereikėtų. Jei turite įtarimų, kad gali būti vidinių organizmo problemų, būtinai išsitirkite.  

Jei atsirado spuogai ant viršutinės nugaros dalies, atkreipkite dėmesį į nosiaryklę ir limfinius audinius. Spuogai viršutinėje nugaros dalyje taip pat gali rodyti, kad Jums trūksta poilsio, esate pervargę. Jei spuogai išsidėstę nuo menčių pagal stuburą, gali būti, kad turite stuburo problemų. Spuogai nugaros vidurinėje dalyje ir arčiau juosmens gali būti kepenų sutrikimo rodiklis, taip pat derėtų pasitikrinti ar viskas gerai su šlapimo pūsle.

Spuogai nugarinėje dalyje ties kryžkauliu (juosmens srityje) gali atsirasti dėl mažojo dubens ar lytinių liaukų sutrikusios veiklos.  

Spuogai ant nugaros ir pečių gali atsirasti dėl netinkančių priemonių, prastos higienos ar netinkamos mitybos. Na, o spuogai ant nugaros ir krūtinės gali atsirasti dėl nusilpusio imuniteto, lėtinių ligų, padidėjusio prakaitavimo.  

Moterys dažnai domisi, kodėl atsiranda spuogai ne tik ant nugaros, bet ir ant sėdmenų. Šiuo atveju rekomenduotume apsilankyti pas endokrinologą ar gastroenterologą.  

Spuogai ant nugaros vyrams ir moterims gali atsirasti dėl panašių priežasčių. Tačiau jei spuogai nepraeina ilgesnį laiką, būtina ieškoti priežasties ir ją spręsti, kad būtų galima džiaugtis švaria ir gražia oda.

Pagrindinės spuogų ant nugaros atsiradimo priežastys 

Jei spuogai ant nugaros kyla nuolat, jų sumažėja ir vėl atsiranda, turėtumėte būtinai atkreipti dėmesį ir bandyti išsiaiškinti, kokia to priežastis. Spuogų ant nugaros atsiradimo priežastys gali būti labai įvairios.  

Lytinis brendimas. Lytinio brendimo metu paauglystėje hormonai tiesiog siautėja, todėl atsiradę spuogai tikrai nieko nestebina. Žinoma, šiuo laikotarpiu reikėtų dar daugiau dėmesio skirti higienai ir tinkamai mitybai. Dažniausiai praėjus paauglystei spuogai taip pat pradingsta. 

Testosterono kiekio padidėjimas organizme. Tuomet kai organizme ima gaminti daugiau testosterono (vyriško hormono), ypatingai suaktyvėja riebalinių liaukų veikla, išsiskiria daugiau sebumo, todėl dažniau atsiranda spuogų.  

Sutrikusi hormonų veikla. Moterims hormonų disbalansas atsiranda įvairiais laikotarpiais. Ypatingai tai pasireiškia prieš mėnesines. Turbūt ne viena pastebėjo, kad likus savaitei iki mėnesinių iškyla skausmingų, didelių spuogų. Tačiau vos tik praėjus šiam periodui jie dingsta. 

Gausesnis prakaitavimas ir higiena. Kai žmogus gausiai prakaituoja, ant odos atsiranda daug bakterijų ir nešvarumų. Todėl būtina griežtesnė higiena norint išvengti spuogų susidarymo. Ypatingai jei dirbama vietoje, kur aplink dulkės ir kiti nešvarumai. Oda užteršiama, užsikemša poros ir susidaro spuogai.  

Sintetiniai drabužiai. Sintetiniai audiniai taip pat gali įtakoti spuogų atsiradimą. Jie dirgina odą, skatina didesnį prakaitavimą, neleidžia odai tinkamai kvėpuoti. Geriausia dėvėti natūralių audinių drabužius.  

Nuovargis ir prasta emocinė būklė. Visa tai taip pat gali įtakoti spuogų atsiradimą ant nugaros ar kitų kūno vietų. Todėl stenkitės pakankamai pailsėti ir vengti streso. Taip išvengsite ne tik spuogų, bet ir daugelio kitų ligų.

Netinkamos kosmetikos priemonės gali dirginti odą, sukelti bėrimus ir odos uždegimus. Todėl būtina rinktis kuo natūralesnės sudėties priemones, kurios tinkamos būtent Jūsų odos tipui. 

Genetika taip pat gali turėti įtakos spuogų atsiradimui. Jei Jūsų tėvam nuolat atsirasdavo spuogų, gali būti, kad ir Jums tai bus dažna problema.  

Kai kurių vaistų vartojimas gali įtakoti spuogų atsiradimą. Kai kurie vaistiniai preparatai gali sutrikdyti hormonų veiklą, todėl atsiranda spuogų.  

Spuogų atsiradimą įtakoja ir virškinimo sistemos, skrandžio, žarnyno veiklos, šlapimo pūslės, kasos sutrikimai 

Netinkama ir nesubalansuota mityba taip pat turi be galo didelę įtaką spuogų atsiradimui. Kai kurie produktai tiesiog teršia organizmą, o organizmas bando valytis. Žinoma, tai vyksta per odą, todėl iškyla spuogai.

Nugaros spuogai – kaip gydyti ir jų išvengti?  

Vienas pirmųjų dalykų - higiena ir reguliarus nugaros valymas

Nugaros odos valymas yra tokia pati būtina procedūra, kaip ir veido valymas. Tai padės išvengti ne tik spuogų susidarymo, bet ir leis džiaugtis švelnia, švaria ir skaisčia oda. Nugaros sričiai dažniausiai atliekamas rūgštinis nugaros valymas. Atliekant šią procedūrą yra naudojami rūgštiniai pilingai, kurie padeda pašalinti negyvas odos ląsteles, sustabdyti komedonų (inkštirų) susidarymą, padeda greičiau atsinaujinti odai, sumažėja pigmentinių dėmių, be to, sulėtinami odos senėjimo procesai. Nugaros valymas svarbi procedūra ir moterims, ir vyrams. Procedūra padės:  

  • panaikinti odos uždegimus 

  • išvalyti poras ir pašalinti komedonus 

  • normalizuoti riebalinių liaukų veiklą  

  • panaikinti randelius, suvienodinti spalvą ir pašalinti negyvas odos ląsteles 

Kitas žingsnis - apranga. Labai svarbu vilkėti kokybiškų ir kuo natūralesnių audinių drabužius. Oda galės laisvai kvėpuoti ir mažiau prakaituosite. Ypatingai svarbu rinktis natūralaus audinio drabužius sportuojant. Tuo metu gausiau prakaituojama, todėl taip susidaro palanki terpė užsikimšti poroms.

Namuose naudokite kūno šveitiklį. Jį naudoti reikėtų bent kartą per savaitę. Tai padės pašalinti negyvas odos ląsteles ir užkirs kelią spuogų susidarymui. Taip pat svarbu rinktis kosmetikos priemones, kurios nekemša porų. Kartais dėl atsiradusių spuogų gali būti kaltas netinkamas kūno losjonas ar net šampūnas. Juk prausiantis duše, jo tenka ir nugarai. Jei įprasti prausikliai nepadeda užkirsti kelio spuogų susidarymui, naudokite muilą ar antibakterinį prausiklį. Taip sumažinsite bakterijų kiekį ant odos ir susidarys mažiau spuogelių. Spuoguotai odai puikiai tinka priemonės su vandenilio peroksidu, salicilo rūgštimi, cinku. Taip pat galite spuogus patepti grynu arbatmedžio aliejumi. Jis turi antibakterinių savybių, džiovina spuogelius.  

Labai svarbu tinkama higiena. Jei smarkiai suprakaitavote ir neturite galimybės iš karto nusiprausti, pasikeiskite bent drabužius, apsišluostykite drėgnomis servetėlėmis.  

Norint išvengti spuogų būtina subalansuoti ir mityba. Gerkite daugiau vandens, atsisakykite pridėtinio cukraus, perdirbtų miltų ir jų patiekalų, įvairių saldumynų, traškučių ir saldintų, gazuotų gėrimų. Valgykite daugiau daržovių, grūdinių patiekalų, vaisių, uogų.

Odai valytis puikiai padeda apsilankymas pirtyje. Sušilus iš odos pasišalina nešvarumai, atsiveria poros. Po to daug lengviau įsisavinamos priemonės, pagerėja odos būklė.  

Jei išbandėte visas priemones, tačiau spuogai nenyksta, būtina apsilankyti pas specialistą. Apsilankykite pas kosmetologą ar dermatologą. Specialistas padės išsiaiškinti priežastis ir paskirs tinkamą gydymą.  

Kaip elgtis atsiradus spuogams?  

Jei atsirado spuogų, būtina laikytis tam tikrų taisyklių, kurios padės išvengti jų plitimo. Labai svarbu, kad spuogo neliestumėte neplautomis rankomis ir jokiais būdais spuogų nespaudykite. Taip pat reikėtų vengti deginimosi saulėje ar soliariume. Kartais atrodo, kad bėda sumažėjo, tačiau tai būna tik laikinai, kadangi šiluma juos džiovina ir tuo metu atrodo, kad jie mažėja. Deja, po kurio laiko problema vis tiek išlys. Nenaudokite šarminių prausiklių ar losjonų, kurių sudėtyje yra alkoholio. Taip pat būtina gydyti ligas, kurios gali įtakoti spuogų atsiradimą. 

Kur atliekamas nugaros valymas? 

 

Norime rekomenduoti puikius specialistus ir grožio salonus, kuriuose atliekamas nugaros odos valymas. Labai rekomenduojame šia paslauga pasinaudoti profilaktiškai bent kartą per mėnesį ar du. Tai padės išvengti ne tik spuogų, bet ir puoselėti odą, išlaikyti ją jaunesnę, elastingesnę ir švelnesnę. 

 

Nugaros valymas Vilniuje:  

 

„Gadrani“ salonas siūlo Jums rūgštinį nugaros valymą. Procedūra trunka apie 40 min.  

 

„Estetinė dermatokosmetologija - Jolanda Haffar“ gali pasiūlyti net kelių rūšių nugaros valymą - rūgštinį, ultragarsinį, kombinuotą (rūgštinis + mechaninis).  

 

Kinų masažo ir grožio salone "QI ANMO" atliekamas kombinuotas nugaros Acne spuogų gydymas. Procedūros metu atliekamas cheminis odos šveitimas rūgštimis ir mechaninis valymas – komedonų ekstrakcija. 

 

Grožio studijoje „Oneself" atliekamas nugaros odos mechaninis/rūgštinis valymas. Procedūros metu atliekama nugaros odos analizė, mechaninis nugaros odos valymas, rūgštis, tonizuojama oda, įvedamas koncentratas pagal odos būklę, uždedama raminanti kaukė ir kremas.  

 

Nugaros valymas Kaune:  

 

„DIJO“ grožio studijoje dirbanti kosmetologė Vaida atlieka rūgštinį valymą, derindama jį su mechaniniu.  

 

BeautyTouch“ grožio studijoje taip pat atliekamas rūgštinis nugaros valymas. Procedūrai atlikti naudojama glikolio rūgštis ir mechaninis valymas. Giliai išvalomos poros, mažinami uždegiminiai procesai, šviesinamos pigmentinės dėmės. 

 

ES estetinis grožis siūlo nugaros odos valymo paslaugą naudojant AHA rūgštis.  

 

Fizinės gerovės centre - kosmetologė Lina Micutienė siūlo nugaros odos valymo procedūrą 3 in 1. Tai procedūra problematiškai, dažnai beriamai, pigmenguotai nugaros odai. Procedūros metu naudojama glikolio rūgštis, po to atliekamas valymas ultragarsu. Sekantis žingsnis - mechaninė komedonų ekskrecija. 

 

Grožio studijoje „ Ta Pati" kosmetologė Evelina atlieka rūgštinį ir mechaninį nugaros odos valymą. 

 

„YourSkin” estetinėje kosmetologijoje atliekamas ultragarsinis ir mechaninis nugaros valymas. Arba ultragarsinis, mechaninis ir rūgštinis (kombinuotas) nugaros valymas. 

 

Nugaros valymas Klaipėdoje: 

 

Klaipėdoje nugaros valymą Jums kruopščiai atliks kosmetologė Jelena, kuri įsikūrusi salone „Grožio ir sveikatos tarnyba“Taip pat „JAM Beautique-Esthetique kosmetologė Justina siūlo kombinuotą nugaros odos valymą. 

 

Vos pastebėjus spuogus ant nugaros imkitės veiksmų ir užkirskite kelią jų plitimui. Svarbu rūpintis ne tik veido, nugaros oda, bet ir visu kūnu. Jei anksčiau neturėjote problemų dėl spuogų, būtinai pagalvokite, ką pakeitėte, gal būt persirgote tam tikromis ligomis ar skundžiatės kitais organizmo sutrikimais. Na, o profilaktika ir mūsų išvardintos priemonės užkirs kelią spuogų atsiradimui, jei tik jų laikysitės.

Atgal