Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
Prisijungti
Prekės krepšelyje
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"
„BookitNow“ yra įmonių grupės „Gera Dovana group“ dalis.

Viskas, ką privalote žinoti prieš darantis tatuiruotę

2024-01-20

Viskas, ką privalote žinoti prieš darantis tatuiruotę

Tatuiruotės paskutiniu metu tapo ypatingai madingos. Turbūt retai sutiksite žmogų, kuris neturėtų bent mažytės tatuiruotės. Tačiau prieš žengiant žingsnį, būtina tvirtai nuspręsti ar tikrai to norite. Reikia suprasti, kad tatuiruotė yra visam gyvenimui. Kai kurie tatuiruotę palygina net su santuoka. Svarbiausia, kad Jūsų žingsnis būtų apgalvotas ir nespontaniškas.  

Vis dažniau atliekamos ir tatuiruočių šalinimo procedūros, todėl nusprendėme pasidalinti visa naudingiausia informacija apie tatuiruotes bei kaip prižiūrėti jas. Tai nėra tik paveikslėlis, kurį galėsi bet kada nuplauti. Svarbu apgalvoti, ką tatuiruotė reiškia, kodėl jos reikia ir išsirinkti vietą, kurioje ji  neerzins.  

Tatuiruotės - kas tai?  

Tatuiruotė - tai amžinas piešinys ant kūno. Žodis „tatuiruotė“ yra kilęs iš taitietiško žodžio „tatau“. Anksčiau įvairiose tautose tatuiruotės buvo atliekamos siekiant pažymėti socialinį statusą, giminystės ryšius, tapimą suaugusiais. Šiais laikais tatuiruotės daugiausiai atliekamos siekiant išreikšti asmenybę, pažymėti tam tikrus asmeninius gyvenimo įvykius arba papuošti savo kūną.  

Tatuiruotės atliekamos pigmentą įterpiant į vidurinį odos sluoksnį. Tatuiravimo metu pažeidžiama jungtis tarp viršutinio odos sluoksnio ir vidurinio sluoksnio, todėl pigmentas pasiskirsto ląstelėse ir tarp jų. Maždaug po poros mėnesių odos sluoksniams atsistačius, pigmentas lieka koncentruotas susiformavusiame randiniame audinyje. 

Tatuiruotės atliekamos profesionaliuose tatuiruočių salonuose, naudojant specialų prietaisą, kitaip vadinamą tatuiravimo šautuvu. Jis adatėlės pagalba į odą suleidžia pigmentą. Svarbu, kad tatuiruotės būtų atliekamos pas profesionalus, nes tik jie naudoja tinkamus pigmentus ir tiksliai žino kaip atlikti kokybišką darbą. Nuo kelių metų galima atlikti tatuiruotę? Įprastai nuo pilnametystės, tačiau turint tėvų sutikimą tatuiruotę galima pasidaryti ir jaunesniems nei 18 metų, dažniausiai nuo 16 metų.  

Populiariausi tatuiruočių stiliai 

Tatuiruočių stilių yra įvairiausių. Pateikiame keletą pačių populiariausių: 

  • Tribal. Šis stilius išpopuliarėjo 2000 metais. Jis dar vadinamas ornamentu. Pasižymi stambiomis linijomis ir juodu užtušavimu.  

  • Tradicinis stilius. Šiam stiliui būdingas vieno storio kontūras, kelios spalvos, bet gali būti ir be spalvų. Taip pat sunkus šešėlis. Šis stilius vis dar labai populiarus.  

  • Japoniškas stilius. Tai itin gilias tradicijas turintis stilius. Tačiau šiam stiliui atlikti reikia gerai išmanyti simbolizmą. Kontūras aiškus, šešėliai švelnūs. Šio stiliaus tatuiruotės gali būti spalvotos ir nespalvotos. Populiariausios japoniško stiliaus tatuiruotės - tigras, drakonas, lotoso žiedas, sakuros, taip pat simboliai su reikšmėmis.  

  • Linijinės tatuiruotės. Tai tatuiruotės, kurios sukurtos iš linijų. Dominuoja įvairių storių ir ilgių linijos.  

  • Realistinės tatuiruotės. Tai bene pats populiariausias stilius. Įprastai tatuiruotės yra daromos iš nuotraukų ir stengiamasi sukurti kuo realistiškesnį vaizdą. Gali būti spalvotos arba nespalvotos tatuiruotės.  

  • Kaligrafija. Šis stilius taip pat populiarus. Tai įvairūs šriftai, raidės, užrašai ir tekstai ant kūno. 

  • Geometrija. Šio stiliaus pagrindas - geometrinės figūros. Šis stilius gana sudėtingas techniškai dėl to, kad reikalauja tikslumo.  

  • Nėriniai. Tai stilius, kuris mėgiamas tarp moterų. Pagrindinis elementas - nėriniai, primenantys seksualius apatinius. Dažniausiai nėriniai komplektuojami su kitais elementais, pavyzdžiui, drugeliais, rožėmis, kitomis gėlėmis, brangakmeniais. Tai itin moteriškas ir seksualus stilius.  

  • Pop stilius. Tai stilius, kuris dar vadinamas lipdukų tatuiruotėmis. Tai tatuiruočių miksas, kuriame gali susipinti įvairiausi stiliai. Tai stilius, tarsi kūnas, apklijuotas lipdukais.  

  • Siaubo tatuiruotės. Šis stilius atspindi įvairius siaubo personažus. Gali būti spalvotos ir nespalvotos tatuiruotės. Esminiai personažai - zombiai, velniai, kaukolės ir panašiai.  

Taigi, renkantis tatuiruotę vertėtų suprasti, kuris stilius artimesnis ir rinktis tatuiruotę pagal tai.  

Idėjos tatuiruotėms  

Tatuiruotės moterims ir vyrams skiriasi. Vyrai dažniausiai darosi masyvesnes, didesnes tatuiruotes. Tuo tarpu moterys mėgsta įvairius ornamentus, gėles, plunksnas, užrašus. Jei tatuiruotė bus pirma, geriausia atlikti bandymą. Laikinos tatuiruotės ar chna arba henna tatuiruotės puikus būdas išbandyti save. Pasidarykite laikiną tatuiruotę toje vietoje, kur norite tikros. Tuomet per savaitę, dvi pamatysite, ar tatuiruotė neerzina. Tai padės galutinai apsispręsti.  

Kaip išsirinkti tatuiruotės dizainą? Jei norisi tatuiruotės, tačiau nežinote kokios ir nuo ko pradėti rinktis, nusistatykite kriterijus. Galite paieškoti Jums svarbios reikšmės ar pasidairyti populiarių tatuiruočių. Tai gali būti tatuiruotės pagal gimimo datą, gamtos motyvai, zodiako ženklas, vaikų vardai, užrašai kitomis kalbomis (itin populiaru hieroglifai), gyvūno veidas. Labai populiaru raktai, plunksnos, begalybės ženklas, karūna, lotoso žiedas. Žinoma, drąsesni darosi didelius piešinius, ornamentus ant kojos, per visą ranką ar nugarą. Tačiau darantis pirmą tatuiruotę apsiribokite mažesniu plotu.   

Koks jausmas, kai daroma tatuiruotė? 

Jei jau nusprendėte darytis tatuiruotę, tikrai įdomu, kas jaučiama, kai ji daroma. Jausmas toks, lyg odą nuolat braižytų. Žinoma, tai ir vyksta. Naudojama nedidelė adata, su kuria brėžiama į odą, kad po oda patektų dažai. Kuo dažai šviesesni, tuo didesnės adatos reikia. Tačiau atliekant tatuiruotę juodais dažais adata nėra didelė. Pradžioje gali šiek tiek išpilti šaltas prakaitas ar būti juntamas kiek didesnis skausmas. Tačiau taip bus tik pirmus kelis brūkštelėjimus. Paskui organizmas apsipranta ir viskas atslūgsta. Svarbiausia atsipalaiduoti ir nukreipti dėmesį kitur. Žinoma, jei tatuiruotė daroma vietoje, kur yra kaulas, ji bus skausmingesnė. Taip pat labiau skauda, kur oda plonesnė, pavyzdžiui, ant kaklo. Vis dėlto mažai žmonių, kurie neiškenčia. Tatuiruotė dažniausiai daroma pusiau gulimoje arba visiškai gulimoje padėtyje, kad jaustumėtės kuo komfortiškiau. Mažiausiai turbūt skauda kai daromos tatuiruotės ant rankos ar kojos, ten kur minkštesnė vieta. 

Kokie pojūčiai po tatuiruotės atlikimo?  

Po tatuiruotės padarymo vieta bus kiek paraudusi, patinusi ir itin jautri. Svarbiausia tos vietos netrinti, nespausti. Labiausiai suskausta, kai pirmą kartą nuvyniojama apsauginė plėvelė, tuomet tarsi atsiranda spaudimas toje vietoje. Tačiau dažniausiai tai greitai praeina. Jei skausmas kasdien vis stiprėja, būtina kreiptis į gydytoją ir pasitikrinti ar nekilo infekcija. Tačiau jei meistras geras, tokių dalykų neturėtų nutikti.  

Prieš darant tatuiruotę turėtumėte susiplanuoti ir savo laiką po jos atlikimo. Pirmą savaitę negalėsite kilnoti sunkių daiktų, turėsite saugoti tatuiruotės vietą. Ypač sunku saugoti ranką. Todėl geriausia susiplanuoti atostogas ar daugiau išeiginių, kad apsiprastumėte ir tatuiruotės vieta šiek tiek sugytu.  

Jei tatuiruotė daroma ant šlaunies prisiminkite, kad bus sudėtinga pirmas diena mūvėti aptemptas kelnes. Moterys dažnai darosi tatuiruotę po krūtine, tad turėtų atminti, kad bent savaitę tikrai negalės dėvėti liemenėlės. Tad būtinai planuokite ne tik tatuiruotės atlikimo dieną, bet ir laiką po jos padarymo. 

Kur labiausiai skauda darant tatuiruotę? 

Vieni dažniausių klausimų, kur labiausiai skauda, kai daroma tatuiruotė? Ar tatuiruotė labai kenkia?  

Kaip jau minėjome, kuo vieta minkštesnė, tuo skausmas mažesnis. Tatuiruotės daromos ant vietų, kur oda labai plona, ar ant kaulų, tikrai skaudesnės. Taip pat skausminga tatuiruotę darytis ant pirštų. Idealiausia pirmą tatuiruotę pasidaryti ant riešo ar dilbio. Tai tos vietos, kurios mažiausiai skausmingos.  
Skausmingiausios vietos šonkaulių srityje, ant pėdų, kulkšnių, kaklo, kelio, nugaros, alkūnės. Skauda tose vietose, kuriose daugiausia nervų ar visiškai nėra riebalinio sluoksnio.  

Tačiau jokiais būdais prieš procedūrą negerkite vaistų nuo skausmo. Vaistai suskystina kraują, o tai tikrai nepalengvins procedūros. Jei kraujas suskystės, darant tatuiruotę per kraują bus sunku matyti, kur piešti. Jei esate be galo jautrus skausmui, tuomet derėtų gerai apgalvoti ar tikrai iškęsite procedūrą.  

Kaip sumažinti skausmą? 

Prieš atliekant tatuiruotę būtina gerai pailsėti. Todėl parą prieš darant tatuiruotę gerai išsimiegokite, sočiai pavalgykite. Būtinai gerkite daug vandens ir venkite alkoholio ar kavos. Kava, alkoholis ar net vaistai nuo skausmo gali tik dar labiau sujautrinti organizmą. Na, o geras poilsis reikalingas tam, kad mažiau stresuotumėte, organizmas būtų mažiau jautrus. Darant tatuiruotę, jei tik įmanoma, užsiimkite kažkuo, kas nukreips dėmesį. Galite pasijungti filmą per telefoną, gal būt net skaityti knygą. Tai padės atitraukti mintis, o kartais tik to ir tereikia.  

Ko svarbu vengti prieš darant tatuiruotę? 

Prieš procedūrą būtina vengti alkoholio. Jis taip pat skystina kraują, sukelia spaudimą. Todėl darant tatuiruotę labiau kraujuosite. Kai smarkiau kraujuojama, kraujas susimaišo su rašalu, o tai gali sugadinti ir galutinį rezultatą.  

Taip pat nerekomenduojama degintis saulėje ar soliariume. Oda toje vietoje, kur daroma tatuiruotė ir taip bus itin jautri, todėl po deginimosi ji gali būti dar jautresnė. Todėl geriau išvengti papildomų dirgiklių. Tikrai nesinorės, kad oda būtų išsausėjusi ir imtų luptis.  

Žinokite, kad toje vietoje, kur bus daroma tatuiruotė Jums nuskus plaukus. Geriausia šį darbą palikti meistrui, jis žino, kaip tinkamai tai padaryti. Išvengsite mikro įpjovimų ir odos pažeidimų. 

Ką dar svarbu žinoti, prieš darantis tatuiruotę?

Prieš darantis tatuiruotę, labai svarbu išsirinkti tinkamą meistrą. Tikrai nesirinkite tokių, kurie dirba namuose ir daro už daug mažesnę kainą. Rinkitės patikimą saloną ir  meistrą. Pasidomėkite atsiliepimais, apžiūrėkite meistro darbus. Kiekvienas meistras turi savitą braižą, stilistiką. Kai kurie daro tik meninius piešinius, kiti tik ornamentus, užrašus. Todėl svarbu žinoti, ko norite. 

Prieš darant tatuiruotę susitarkite dėl vizito konsultacijai. Meistras atsakys į visus rūpimus klausimus, patars, susitarsite dėl kainos. Jei kyla abejonių, galite net paprašyti meistro licencijos, kuri patvirtina, kad jis gali atlikti šią procedūrą. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kaip meistras ruošiasi procedūrai. Jis privalo mūvėti vienkartines pirštines, naudoti visiškai naujas adatas (išpakuoti prie jūsų). Jei matote, kad sterilumu meistras nepasižymi, net nerizikuokite. Galite stipriai sau pakenkti, gauti infekciją, kraujo užkrėtimą ar pasigauti kokią ligą, platinamą per kraują.

Kokios rizikos darantis tatuiruotę? 

Yra žmonių, kurie gali būti alergiški dažų sudėtinėms dalims. Ypatingai dėmesį atkreipti turėtų tie, kurie yra turėję alergijų bižuterijai, plaukų dažams, pigiems kvepalams. Tokiu atveju yra tikimybė, kad oda alergizuos ir į tatuiruočių dažus. Tiesa, svarbu pabrėžti, kad dažniausiai alergija sukelia raudoni dažai. Darant juodą tatuiruotę retai pasitaiko alerginių reakcijų. Tačiau bet kuriuo atveju geriau pasitarti su savo gydytoju ir pasidomėti pas meistrą, kokia yra dažų sudėtis. Tuomet žinosite, ar yra alergenų, kurie gali sudirginti odą ir sukelti alerginę reakciją. 

Atliekant tatuiruotes galimos įvairios komplikacijos, kurios tam tikrais atvejais gali atsirasti nepriklausomai nuo atliekančio meistro profesionalumo. 

  • Infekcija. Infekcija darantis tatuiruotę gali išsivystyti dėl pažeistos odos. Patekę mikroorganizmai gali sukelti uždegimą, kuris pasireiškia paraudimu, patinimu ar skausmu. Na, o sunkios infekcijos gali pasireikšti stipriau išreikštais anksčiau paminėtais pojūčiais bei karščiavimu.  

  • Užkrečiamos ligos. Jei tatuiruočių meistras nesilaiko visų higienos reikalavimų, kyla grėsmė užsikrėsti hepatitu ar ŽIV infekcijomis. 

  • Randų susidarymas. Pasitaiko atvejų, kai organizmas pigmentą vertina kaip svetimkūnį ir kyla imuninės reakcijos, kurios lemia randų susidarymą. 

Tatuiruotės priežiūra 

Kadangi darant tatuiruotę yra pažeidžiama oda, jai reikės kasdieninės priežiūros, kol užgis. Įprastai baigus daryti tatuiruotę, meistras turėtų padengti ją plonu vazelino sluoksniu ir uždėti specialią plėvelę. Visą informaciją apie tatuiruotės priežiūrą turi suteikti meistras.  

Nuėmus plėvelę, po 24 valandų, reikia nuplauti žaizdą vandeniu ir švelniai nusausinti servetėlėmis. Tuomet reikia patepti tatuiruotės vietą specialiu tepalu. Labai svarbu tinkamai prižiūrėti tatuiruotę. Ją reikia laikyti sausą ir švarią. Du kartus per dieną nuplauti švelniu prausikliu, nusausinti, leisti apdžiūti. Tam, kad oda neišsausėtų ir netrūkinėtų, nesiluptų, naudokite specialų kremą. Dažniausiai yra rekomenduojamas Bepanthen Plus kremas, kuris padeda apsaugoti odą nuo infekcijų, skatina gijimą, drėkina odą. Odai negalima leisti išsausėti, kadangi lupantis odai gali nusilupti ir dalis dažų.

Pirmomis dienomis oda gali būti paraudusi, šiek tiek jaustis skausmas. Pasitaiko, kad oda kaista ar iš jos sunkiasi skaidrus skystis – plazma arba rašalas. Kai susidaro šašas, gyjanti oda gali niežėti, tačiau jo nulupti jokiu būdu negalima, kasyti – irgi.  

Pasistenkite dėvėti laisvus drabužius, kad jie netrintų pažeistos vietos, saugokite ją nuo atsitiktinių mechaninių pažeidimų, tokių kaip smūgiai, nubraukimai ir kitų, dėl to šašas gali nukristi ir susidaryti randai. 

Labai svarbu žinoti, ką galima daryti, o ko ne, po to, kai padaroma tatuiruotė. Atminkite, kad dvi savaites turite vengti vandens telkinių, maudynių vonioje, baseine, lankymosi pirtyje, temperatūrų kaitos. Taip išvengsite infekcijų. Oda po tatuiruotės pažeista, todėl nesilaikant šios rekomendacijos galima sukelti infekciją. Taip pat nerekomenduojama būti fiziškai aktyviam, kelti sunkius daiktus bei vengti sporto, kadangi sukeliamas papildomas prakaitavimas. 

Kai tatuiruotė sugis, turėtumėte apsilankyti pas meistrą. Jis apžiūrės ar viskas tinkamai sugijo, jei reikės, atliks korekciją. Taip pat neužmirškite visiškai sugijusios tatuiruotės patepti kremu su SPF apsauga nuo saulės. Taip padės apsaugoti tatuiruotę nuo išblukimo. 

Kiek laiko gyja tatuiruotė? 

Dažniausiai užtenka vos dviejų savaičių ir tatuiruotė puikiai sugyja. Žinoma, jei tinkamai ją prižiūrėjote ir tepėte kremu. Po poros savaičių būtinai apžiūrėkite, ar tatuiruotė visur atrodo gerai, niekur netrūksta dažų. Esant reikalui, kreipkitės į meistrą. Taip pat svarbu priminti, kad gyjant gali susidaryti šašiukai. Jų jokiais būdais nelupinėkite! Pašalinsite dažus. Tos vietos gali likti baltos. Geriausia be reikalo tatuiruotės neliesti ir nečiupinėti, nekasyti. Devėkite laisvesnius rūbus, kad jie nesitrintų į tatuiruotę. Taip išvengsite odos dirginimo. 

Kur atliekamos tatuiruotės? 

Tatuiruotės atliekamos specializuotuose salonuose. Tatuiruotės Vilniuje atliekamos modernioje tatuiruočių studijoje „WESTATTOO“ ir grožio salone „Gadrani“

Šie salonai užtikrins, kad tatuiruotės bus atliktos profesionaliai ir saugiai, o meistrai visada pasiruošę padėti ir patarti. Kaip jau minėjome, tik kvalifikuoti meistrai garantuos kokybę, saugumą ir norimą rezultatą.  

Kokia nedidelės tatuiruotės kaina?  

Vienas pagrindinių ir pirmųjų klausimų susidomėjus tatuiruotėmis - jų kaina. Dažniausiai ieškoma kur pigiau, kur mažesnė eilė. Tačiau nedarykite tokios klaidos! Gera, kokybiška tatuiruotė nekainuos pigiai, o pigi gali neatitikti Jūsų lūkesčių bei kartais sukelti tam tikrų problemų. Dažniausiai tatuiruotės kaina priklauso nuo to, kokio ji dydžio, kokio sudėtingumo piešinys, ornamentas ar užrašas. Kaina priklauso ir nuo meistro patirties, kūno vietos, kurioje daroma tatuiruotė. 

Mažos tatuiruotės kaina dažniausiai prasideda nuo 45 – 50 eurų. Na, o didelė tatuiruotė, sudėtingesnis piešinys gali kainuoti nuo 300 – 400 eurų ir daugiau. Vis tik dėl kainos reikia aptarti su meistru iš anksto, nes kai kurie meistrai kainą skaičiuoja pagal plotą, o kiti pagal darbo laiką. Tad reikalinga konsultacija, norint sužinoti tatuiruotės kainą. 

Taigi, tatuiruotės itin populiarios visais laikais, o su kiekvienais metais jos vis labiau populiarėja. Tačiau tatuiruotės labai atsakingas žingsnis, kurį vertėtų rimtai apgalvoti, nes tatuiruotę išnaikinti užtruks ilgiau, tai skausminga procedūra ir išties nepigi. Taigi, pirmiausia nuspręskite kurioje vietoje ir kokio stiliaus tatuiruotės norėsite. O tuomet telieka užsiregistruoti pas meistrą ir pasiskirti datą. Beje tatuiruočių saloną taip pat rinkitės atsakingai, nes labai svarbu, kad tatuiruotė būtų atlikta profesionaliai, jei norite išvengti įvairių komplikacijų. Taip pat, nepamirškite ir tinkamos priežiūros po procedūros. Jei tinkamai prižiūrėsite tatuiruotę, išvengsite ne tik komplikacijų, bet ir išblukimo.

Atgal