Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
Prisijungti
Prekės krepšelyje
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"
„BookitNow“ yra įmonių grupės „Gera Dovana group“ dalis.

5 ingredientai, kurių negalima dėti į namuose gamintas kosmetikos priemones!

2020-06-28

5 ingredientai, kurių negalima dėti į namuose gamintas kosmetikos priemones!

Namuose pasilepinti reikia. O tam puikiai tinka ne tik pirktinės, bet ir namuose gamintos kaukės veidui ar plaukams. Be to, juk vis labiau plintant norui naudoti kuo natūralesnes priemones, daugelis namuose gaminasi pastą dantims valyti, kremus veidui ir kita. Viskas puiku, tačiau reikėtų vengti kai kurių ingredientų, kad neprisidarytumėte daugiau žalos. Net ir natūralūs produktai ne visada tinkami grožio priemonių gamybai namų sąlygomis. Sužinok kokie jie! 

Venkite citrinos! 

Turbūt daugelis žino, kad citrina tikrai naudingas produktas. Ir ne tik imuniteto stiprinimui. Kai kurios ją naudoja ir naminių kaukių gamyboje, odos skaistinimui ar kaip priemonę nuo prakaitavimo. Tačiau su citrina reikėtų būti itin atsargioms. Vis tik tai yra rūgštis ir gan stipri. Citrina gali nudeginti odą, pakeisti jos spalvą. Tiesioginis citrinos naudojimas ant odos netgi gali sukelti fotodermatitą ar odos hiperpigmentaciją. Citrina gali stipriai sudirginti jautresnę, saulėje nudegusią odą, gali atsirasti bėrimų.

Jei norisi rūgštinio poveikio geriau naudoti kitus vaisius ar uogas. Puikiai tinka kiviai ar braškės. Žinoma, jei nesate alergiškos šiems produktams. Jei Jūsų oda nėra itin jautri, citriną galite naudoti, tačiau maišant su kitais produktais ir stebint ar oda nesudirgsta.  

Veido oda ir soda?  

Kai kurios moterys ieško įvairių gudrybių, kaip naikinti spuogelius. Ir tam dažnai naudojama soda arba dantų pasta. Dantų pastą dažniausiai naudoja tiesiai ant spuogų, kadangi ji turi antimikrobinių savybių. Tačiau dermatologai griežtai to nerekomenduoja. Tiek dantų pasta, tiek soda naudojamos tiesiai ant odos gali ją sudirginti ar net nudeginti. Sodą galima nedideliais kiekiais maišyti su kitais ingredientais, taip naudoti ją šiek tiek saugiau.  

Kalbant apie sodą taip pat reikėtų paminėti, kad nereikėtų jos naudoti dantų valymui. Soda gali stipriai pažeisti emalį.  

Žali kiaušiniai - kada vengti? 

Iš esmės kiaušiniai nėra bloga priemonė. Tačiau juos naudoti reikėtų atsargiai. Tepant kiaušinius tiesiai ant odos gali kilti bakterinė infekciją, kurią sukelia salmonelės. Žinoma, jei esate garantuotos dėl kiaušinių šviežumo ir saugumo, naudoti galite. Yra atlikti tyrimai, kurie rodo, kad tokių dalykų, kai tepant ant odos kyla infekcija, yra nedaug. Vis tik tikimybė išlieka.  

Venkite acto  

Actas ir oda sunkiai suderinami dalykai. Tačiau vis tik atsiranda, kas naudoja jį. Dažniausiai jį naudoja dėl acto rūgštingumo ir pH balansuojančių savybių. Tačiau tiesiogiai ant odos naudoti jo nerekomenduojame. Actas gali sukelti odos nudegimus, sukelia dirginimą, kai kam atsiranda depigmentacija. O jei odai nieko nenutiks, didelė tikimybė, kad gavusi saulės oda stipriai nudegs.  

Prieskonių poveikis oda 

Dėl gerai žinomų naudingų savybių dažnai naminių kaukių gamybai naudojama ciberžolė. Jei jos kiekis nedidelis, pakenkti neturėtų. Tačiau tokius produktus, kurių sudėtyje yra ciberžolės ar cinamono, būtina naudoti atsargiai. Kaukę su prieskoniais laikykite labai trumpai. Be to, ciberžolė gali šiek tiek dažyti ir odą.  

Kalbant apie cinamoną, geriau vengti jo dėti ant odos. Kartais jis gali odą sudirginti. Bet kokias namie pasigamintas priemones su prieskoniais išbandykite ant nedidelio odos ploto.

Naminės kaukės nėra blogai ir jos padeda papildomai palepinti odą ar išspręsti kai kurias odos problemas. Vis tik rekomenduojame per dažnai nepiktnaudžiauti ir neeksperimentuoti. Ypatingai jei oda jautresnė ir linkusi sudirgti. Namines kaukes naudokite ne dažniau kaip kartą ar du per mėnesį. Na, o turinti odos problemų ar norint palepinti odą rekomenduojame lankytis pas profesionalus. Kosmetologijos kabinete galėsite pasimėgauti aukštos kokybės veido procedūromis. Be to, kosmetologai patars, kas Jums tinka, ko reikėtų vengti, įvertins esamą odos būklę. Veido oda jautriausia, todėl geriau šioje vietoje netaupyti.  

 

Atgal