Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
Prisijungti
Prekės krepšelyje
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"
„BookitNow“ yra įmonių grupės „Gera Dovana group“ dalis.

Ar reikia naudoti SPF būnant patalpose?

2021-09-22

Ar reikia naudoti SPF būnant patalpose?

Neabejojame, žinote, kad būnant lauke, net ir šaltuoju metų laiku, būtina odą tepti kremu su SPF apsauga. Net ir tada, kai saulė nėra tokia intensyvi, ji vis tiek gali turėti neigiamos įtakos mūsų odos būklei. Kartais atrodo, kad diena apniukusi, o saulės spindulių visai nematyti, tačiau net ir tada SPF apsauga yra būtina. O ar reikia tepti kremą su SPF būnant patalpose? Turbūt ne kartą girdėjote kitus sakant, kad būnant viduje nereikia jokio apsauginio kremo nuo saulės. Tačiau šį mitą norime paneigti. Skaitykite toliau ir sužinokite kodėl.  

Net ir būnant patalpose SPF apsauga būtina 

Turbūt nepagalvojote, kad net ir tada, kai niekur nekeliaujate iš namų, būtina odą apsaugoti kremu su SPF. Jį svarbu naudoti atviriausiose kūno vietose – veidas, kaklas, dekoltė sritis. Šios vietos net ir namuose, būnant ilgiau prie lango, gauna nemažai UV spindulių. Deja, tačiau stiklas sulaiko tik tam tikro spektro spindulius, tad nudegti odą galite ir namuose. Žinoma, nepajusite tokio poveikio, kaip būnant lauke ant saulės, tačiau odos būklei spinduliai vis tiek gali pakenkti.  

Tai ypač aktualu turintiems odos problemų - aknėveido raudonis, didelis jautrumas. Nors manoma, kad saulės spinduliai padeda išsausinti spuogelius ir sumažinti bėrimus, iš tiesų ji gali padaryti dar daugiau žalos.  

Kaip tinkamai apsaugoti odą?  

Jei norite odą tinkamai apsaugoti nuo saulės spindulių, rinkitės kremą su didesne SPF apsauga. Geriausia rinkti su SPF50 filtru. Tuomet tikrai būsite ramūs, kad oda pakankamai gerai apsaugota. Jei norite stipresnio apsauginio poveikio, rekomenduojama prieš tai odą patepti serumu, kurio sudėtyje būtų gausu antioksidantų.  

Antioksidantai padeda apsaugoti organizmą nuo laisvųjų radikalų žalos. Serumas su antioksidantais padės papildomai apsaugoti odą ne tik nuo saulės spindulių, bet ir nuo užterštos aplinkos, dūmų, dulkių. Ypatingai tai aktualu, jei gyvenate mieste, kur oro tarša ženkliai didesnė nei užmiestyje. Serumo sudėtyje ieškokite tokių ingredientų, kaip vitaminas C. Vitaminas C padeda ne tik apsaugoti odą, bet ir ją skaistina, suteikia gyvybingumo.  

Kodėl odą svarbu saugoti nuo saulės šviesos?  

Turint gražią, sveiką odą atrodo, kad jokių papildomų priemonių ar kremų su SPF apsauga nė nereikia. Tačiau jei norite, kad oda tokia ir išliktų, saugokite ją. Su laiku saulės spinduliai gali sukelti odos pigmentacijos problemas, gali atsirasti bėrimai, oda tapti jautresnė. Kalbant apie pigmentaciją, turbūt niekas nenorėtų susidurti su melazma. Tai odos problema, kuomet ant odos atsiranda rudos dėmelės. Jei pastebite melazmos požymius, galite naudoti tonuojantį kremą su SPF apsauga. Taip paslėpsite odos spalvos trūkumus ir tuo pačiu apsaugosite ją nuo tolesnių pažeidimų.  

Svarbu nepamiršti! 

Norint, kad oda būtų tinkamai apsaugota, nepamirškite pagrindinių taisyklių: priemonė su SPF apsauga turėtų būti tepama paskutinė arba užtepus palaukite bent 10 – 20 minučių, kol kremas susigers. Būtų puiku, jei ir dekoratyvinė kosmetika būtų bent su minimalia SPF apsauga.  

Po odos sąlyčio su vandeniu nepamirškite jos vėl patepti apsauginiu kremu. SPF apsauga būtina tiek vasarą, tiek žiemą, tiek būnat viduje.  

Rūpinkitės savo oda jau dabar, kad nereikėtų kovoti su saulės spindulių sukeltomis problemomis vėliau. Na, ir nepamirškite pasilepinti veido procedūromis, kurios padės išlaikyti odą jauną ir gražią! 

Atgal