Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
Prisijungti
Prekės krepšelyje
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"
„BookitNow“ yra įmonių grupės „Gera Dovana group“ dalis.

Dantų balinimo ABC

2023-09-23

Dantų balinimo ABC

Be abejonių, šypsena puošia kiekvieną žmogų ir maloniai nuteikia aplinkinius. Balti ir sveiki dantys suteikia pasitikėjimo, tačiau ne kiekvienas gali didžiuotis akinančiai balta šypsena. Jei dantys nėra balti dar nereiškia, kad žmogus jų neprižiūri. Dantų spalvos pakitimus lemia genai bei įvairios ligos, rūkymas, dažnas kavos, juodos arbatos bei spalvotų vaisvandenių gėrimas ir kiti veiksniai. Norintiems baltos šypsenos, nusiminti nereikėtų - dantų balinimas puiki išeitis. Tereikia išsirinkti Jums tinkamiausią ir efektyviausią dantų balinimo metodą ir visai neužilgo džiaugtis rezultatais.  

Jau senovėje žmonės bandydavo balinti dantis įvairiomis natūraliomis priemonėmis. Šiais laikais būdų yra įvairių, tai puiki galimybė saugiai ir pakankamai greitai išbalinti dantis. Tam, kad išsirinktumėte tinkamiausią dantų balinimo būdą, odontologo konsultacija yra būtina. Odontologas parinks Jums tinkamiausią balinimą, prieš tai įvertinęs dantų būklę, įpročius, ligas. Taip pat neretai kyla klausimų ar dantų balinimas yra saugus, kiek kainuoja, ar galima dantis balinti namuose, ar verčiau rinktis odontologijos kliniką. Šiame straipsnyje atsakome į visus klausimus susijusius su dantų balinimu.  

Kokį dantų balinimo būdą pasirinkti?  

Kaip jau minėjome, tam, kad pasirinkti tinkamiausią dantų balinimo būdą, rekomenduojame pirmiausia pasikonsultuoti su odontologu. Tik įvertinęs esamą dantų būklę, jis patars kuris balinimo būdas tinka būtent Jums ir kaip greitai tikėtis rezultato.  

Toliau, pateikiame populiariausius dantų balinimo būdus.

Dantų balinimas lazeriu 

Dantų balinimas lazeriu – tai viena pažangiausių technologijų. Tai gana greitas ir efektyvus bei paprastas būdas, kuris suteiks baltą šypseną negadinant dantų. Balinimas lazeriu atliekamas tik odontologijos klinikose. Šis dantų balinimo būdas suteikia ilgalaikį rezultatą. Žinoma, jei dantys po balinimo yra tinkamai prižiūrimi, nes neprižiūrint dantys pakankamai greitai sugrįžta į savo pradinę spalvą.  

Kodėl verta rinktis dantų balinimą lazeriu?  

Tai viena populiariausių dantų balinimo procedūrų visame pasaulyje.  

Dantų balinimo lazeriu privalumai: 

  • Naudojama pažangi technologija, kuri užtikrina saugų dantų balinimą; 

  • Greitai pasiekiamas efektas; 

  • Efektyvesnis nei kiti balinimo metodai; 

  • Dantys gali būti išbalinti maksimaliai; 

  • Išsaugomas dantų emalis; 

  • Procedūra visiškai neskausminga bei nesukelia jokių nemalonių pojūčių; 

  • Rezultatu galima džiaugtis iš karto.  

Kaip pasiruošti dantų balinimui lazeriu? 

Kadangi dantų balinimas lazeriu yra nesudėtinga procedūra, jai nėra reikalingas ypatingas pasiruošimas. Svarbiausia, kad prieš balinimą būtų patikrinta dantų būklė. Taip pat prieš procedūrą rekomenduojama pasidaryti burnos ertmės higieną, kurios metu pašalinamos visos ant dantų esančios apnašos, akmenys ir kiti nešvarumai. Taip bus pasiekiamas maksimalus dantų balinimo efektas.

Kaip atliekama procedūra? 

Dantų balinimas lazeriu yra gana paprasta ir nesudėtinga procedūra. Dantys yra ištepami specialiu fotoaktyviuoju balinančiu geliu, kuriame yra vandenilio peroksido ir kalcio jonų. Lazeris skleidžia energiją, kuri aktyvuoja balinamąsias medžiagas, kas padeda pasiekti greito ir efektyvaus rezultato. Taip dantys yra ne tik išbalinami, bet ir sustiprinami bei labiau blizga. Lazeris padeda išbalinti tiek emalį, tiek dentiną. O svarbiausia, tai visiškai nekenkia dantų struktūrai bei dantenoms, nes lazeris veikia tik tas vietas, kurios yra padengtos geliu.  

Įprastai procedūra trunka iki 45 minučių. O efektas išlieka net iki dviejų metų. Priklausomai nuo balinančio gelio, dantų balinimas lazeriu leidžia džiaugtis net iki 8-nių tonų šviesesniais dantimis. Žinoma, rezultatas yra kiekvienam žmogui individualus, nes daug kas priklauso nuo žmogaus dantų emalio, dantų struktūros, įgimto dantų atspalvio, higienos ir mitybos įpročių ir kitų veiksnių.  

Kaip elgtis po dantų balinimo lazeriu procedūros?  

Po dantų balinimo lazeriu reikia tinkamai rūpintis dantimis, kad baltumas išliktų kuo ilgiau. Valyti reikia ne tik dantis, bet ir tarpdančius bei liežuvį. Po procedūros, pirmąją parą, rekomenduojama nevalgyti ir negerti produktų, kurie keičia dantų spalvą - kava, juoda arbata, raudonas vynas, spalvoti vaisvandeniai, maistas, turintis dažomųjų savybių. Taip pat kurį laiką reikėtų vengti kontrastingai šalto ir karšto maisto, nes dantys gali būti jautrūs po atlikto balinimo. Žinoma, geriau vengti žalingų įpročių - rūkymo ir alkoholio vartojimo, nes tai prastina balinimo rezultatus ir išsilaikymą. Vertėtų nepamiršti ir burnos ertmės higienos, nes reguliariai atliekama ji padės ilgiau išsilaikyti dantų baltumui.  

Kiek kainuoja dantų balinimas lazeriu?   

Dantų balinimas lazeriu kainuoja nuo 150 eurų ir gali siekti iki 300 eurų. Mūsų partneriai dažnai taiko dideles nuolaidas, todėl dantų balinimą lazeriu galima atlikti už labai gerą kainą. Žinant, kad balinimas laikysis iki dviejų metų, procedūros kaina išties labai nedidelė. 

Rekomenduojame išbandyti dantų balinimą lazeriu Vilniuje esančioje odontologijos klinikoje „Šypsenos akademija“, esančią Švitrigailos gatvėje bei „Šypsenos akademija “, esančią Pylimo gatvėje. Taip pat dantų balinimą lazeriu Vilniuje atlieka „Dantukų pasaulis“, „Šypsenų alėja“. Kaune dantų balinimas lazeriu atliekamas „Šypsenos akademija“ ir „Dantukų pasaulis“. Klaipėdoje šią paslaugą siūlo „Šypsenos akademija“.  

Ofisinis dantų balinimas 

Kitas populiarus dantų balinimo būdas - ofisinis dantų balinimas. Tai procedūra, kurios metu dantys padengiami specialia medžiaga, kuri aktyvuojama diodine šviesa. Taip balinami gilieji danties sluoksniai. 

Kodėl verta rinktis ofisinį dantų balinimą?  

Ofisinis dantų balinimas populiarus dėl to, kad pats procesas yra gana paprastas ir greitas, todėl jam nereikės skirti daug laiko. Dažniausiai jau po valandos trukmės procedūros, pastebimi matomi rezultatai. Žinoma, siekiant didžiausio rezultato procedūrą gali tekti kartoti dar kelis kartus. Tiek gelis, naudojamas atliekant ofisinį dantų balinimą, tiek diodinė šviesa yra nekenksmingi burnos ertmei, todėl balinimas šiuo metodu yra saugus. Procedūrą rekomenduojama atlikti tik odontologijos klinikose, nes taip būsite tikri, kad darbą atliks specialistas ir dantims nebus pakenkta.

Kaip elgtis po dantų balinimo procedūros? 

Po ofisinio dantų balinimo dantys kurį laiką gali būti jautrūs. Įprastai procedūros metu jie padengiami nujautrinančiu geliu. Po procedūros vertėtų vengti kontrastingai karšto ar šalto maisto. Taip pat dažančių maisto produktų ir gėrimų. Itin svarbu laikytis tinkamos ir reguliarios burnos priežiūros. 

Kiek kainuoja ofisinis dantų balinimas? 

Ofisinis dantų balinimas kainuoja nuo 70 EUR ir gali siekti 200 EUR. Šį balinimo metodą rekomenduojame išbandyti odontologijos kabinetuose Vilniuje - „Divadenta“ ir „Dantukų pasaulis“, o Kaune ši paslauga atliekama „Šypsenų alėja“ ir „Dantukų pasaulis“.  

Dantų balinimas kapomis 

Dantų balinimas kapomis yra puikus būdas dantis balinti namuose. Naudojant specialias kapas ir balinimo gelį galima pasiekti išties puikių rezultatų. Tačiau prieš išbandant balinimą kapomis namuose, būtina konsultacija su odontologu. Konsultacijos metu yra įvertinama dantų būklė, burnos ertmės situacija, parenkamos tinkamos kapos. Pasirinkus šį balinimo metodą, labai svarbu laikytis visų nurodymų, taip pasieksite geriausio rezultato ir nepakenksite dantims. 

Kodėl verta rinktis dantų balinimą kapomis? 

Dantų balinimas kapomis įprastai yra pigesnis nei kiti balinimo būdai odontologijos klinikose. Šis balinimo būdas yra ilgalaikis, t.y., efektas išsilaiko pakankamai ilgai, o norint, po kurio laiko balinimą galima kartoti. Tas pačias kapas galima panaudoti keliems kartams, tereikia pasipildyti gelio atsargas. Pati balinimo procedūra gana paprasta ir lengvai atliekama namuose.  

Kaip vyksta dantų balinimo kapomis procedūra? 

Žinoma, prieš balinimo kapomis procedūrą, rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną. Kaip jau minėjome anksčiau, prieš dantų balinimą kapomis būtinas apsilankymas pas odontologą. Odontologas paims dantų antspaudus ir užsakys pagaminimui kapas. Kapos gaminamos tiek viršutiniams, tiek apatiniams dantims. Kai kapos pagaminamos, kartu su jomis gausite ir specialų balinimo gelį. Šis gelis yra suleidžiamas į kapas. Odontologijos klinikoje, kurioje įsigysite kapas, jums bus suteikta visa informacija kaip kapas užsidėti ir sušvirkšti į jas gelį. Kapas rekomenduojama nešioti mažiausiai 4 valandas per parą. Taip pat galima kapas dėvėti ir naktimis. Tačiau labai svarbu dantis balinti saikingai, nes per dažnas balinimas ar didelis gelio kiekis gali pažeisti dantų paviršių. 

Dantų spalvos pokyčius jau galima bus pamatyti po savaitės. Pats balinimo procesas gali užtrukti nuo 10 dienų iki kelių savaičių. 

Jei dantys balinant kapomis labai sujautrėjo, rekomenduojame balinimą nutraukti ir pasitarti su odontologu dėl tolimesnio balinimo.

Kaip prižiūrėti dantis po dantų balinimo kapomis?  

Po dantų balinimo kurso, rekomenduojama apsilankyti pas odontologą, kad būtų įvertinti rezultatai ir apžiūrėta dantų bei burnos ertmės būklė.  

Kad rezultatas po dantų balinimo kapomis būtų efektyvesnis ir išsilaikytų kuo ilgiau, vertėtų atsisakyti maisto ir gėrimų, kurie dažo, taip pat atsisakyti rūkymo.  

Svarbu tinkamai prižiūrėti pačias kapas. Jas nuplauti vėsiu vandeniu ir švariu šepetėliu. Gelį rekomenduojama laikyti tamsioje ir vėsioje vietoje.  

Kokia dantų balinimo kapomis kaina?  

Dantų balinimo kapomis kaina yra nuo 100 EUR ir gali siekti 200 EUR. Geriausia vadovautis rekomendacijomis ir išsirinkti patikimiausią kliniką. Mes rekomenduojame apsilankyti Vilniuje esančiose odontologijos klinikose „Šypsenų alėja“, „Aušra Dens“, „Majų odontologijos klinika“, „Skaitmeninės šypsenos“, „Divadenta“, „Beadenta“. Kaune dantų balinimą kapomis rekomenduojame atlikti „Šypsenų alėja“ klinikoje.

Dantų balinimas BEYOND sistema 

Tai vienas iš saugiausių ir vis labiau populiarėjančių dantų balinimo būdų. Tai galimybė per itin trumpą laiką, visiškai nepakenkiant dantims, turėti baltą šypseną. Balinant šia sistema, nuvalomas ne tik danties paviršius, bet ir išvalomi šlakai iš vidinės dantų struktūros. Balinimas šaltos šviesos lempa yra trumpa procedūra be pašalinio poveikio, išbalinanti dantis dvejiems ir daugiau metų. Po balinimo šaltos šviesos lempa dantys nubąla dažniausiai dviem atspalviais.  

Kodėl verta rinktis dantų balinimą BEYOND sistema? 

Šis balinimo būdas tinkamas norintiems greito rezultato. Visa procedūra su pasiruošimu trunka iki 1,5 valandos. Taip pat balinant dantis šia sistema, pastebėtas kur kas mažesnis dantų jautrumas nei balinant kitomis sistemomis. Efektas laikosi metus ir daugiau, o dantys net ir po ilgo laiko nebeatgauna buvusio tamsaus atspalvio.  

Kaip vyksta dantų balinimo BEYOND sistema procedūra?  

Prieš procedūra būtina atlikti burnos ertmės higieną. Procedūros metu yra naudojamas balinantis gelis, kurį veikia šaltos šviesos prietaisas. Taip aktyvuojamas dantyje esantis deguonis, kuris pašalina iš danties emalio bei dentino šlaką, kuris susikaupė nuo dažančio maisto, gėrimų, žalingų įpročių. Vos per vieną, 1,5 valandos trunkančią procedūrą, išgaunamas natūralus dantų baltumas.  

Kaip prižiūrėti dantis po balinimo procedūros BEYOND sistema? 

Bent parą po procedūros reikėtų vengti spalvoto maisto ir gėrimų, nerūkyti. Po dantų balinimo procedūros tęsti įprastą individualią burnos higienos priežiūrą - dantų valymas dantų šepetėliu, tarpdančių siūlu arba tarpdančių šepetėliu, profesionali burnos higiena kas 6 mėnesius. 

Kokia dantų balinimo BEYOND sistema kaina?  

Dantų balinimas BEYOND sistema kainuoja apie 200 EUR, tačiau mūsų partneriai nuolat teikia pasiūlymus ir šia sistema išsibalinti dantis galima ir už 130 EUR. Rekomenduojame apsilankyti šiose odontologijos klinikose, esančiose Vilniuje - „Royal dental clinic “ ir Kaune - „Brilliant Smile“.  

Kiti dantų balinimo būdai 

Dar vienas būdas dantis balinti namuose – balinimas juostelėmis. Nors šis balinimo būdas yra paprastas ir nepažeidžiantis dantų, tačiau pats balinimo procesas yra ilgiausias lyginant su kitais balinimo metodais. Juostelės ant dantų yra vienkartinės ir klijuojamos. Juosteles pakanka laikyti vieną valandą per dieną. Tačiau nors gamintojai teigia, kad rezultatai matomi jau po 3 dienų, vis tik gali tekti laukti kur kas ilgiau. Kadangi juostelės yra gaminamos vieno dydžio, jas sunku lygiai išklijuoti ant dantų, kad gali nulemti tai, kad dantys išbals skirtingai. Nors balinimas juostelėmis daug pigesnis, nei kiti balinimo būdai, vis tik reikėtų apsvarstyti, nes rezultatai gali nedžiuginti taip kaip tikėtasi.  

Daugelis išbando ir natūralius būdus dantų balinimui, pavyzdžiui sodą, citrinos sultis, vandenilio peroksidą, kokosų aliejų ir kitus. Vis tik su šiomis priemonėmis reikėtų elgtis atsargiai, nes galima pakenkti dantims. Taip pat vertėtų nedėti vilčių ir į balinančias dantų pastas. Dažnai naudojant balinančią pastą galite pažeisti dantis ir suploninti viršutinį emalio sluoksnį, kadangi tokios pastos sudėtyje dažnai yra kietų dalelių, kurios mechaniškai pažeidžia dantis. Taigi, tik profesionalios priemonės ir procedūros odontologijos kabinete yra patikimos.  

Dantų balinimo privalumai 

Nesvarbu, kokį dantų balinimo būdą pasirinksite, rezultatai džiugins jei laikysitės nurodymų. Baltesni dantys tikrai suteikia didesnį pasitikėjimą savimi, norisi daugiau šypsotis. Dantų balinimo procedūra nekenkia dantims, nes tam yra naudojamas gelis su saugiu vandenilio peroksido kiekiu. Dantų balinimas išlieka net iki 2, o kartais ir iki 3 metų. Viskas priklauso nuo to kaip paskui juos prižiūrėsite. Dantų balinimo kaina yra pakankamai nedidelė, įvertinus kiek laiko laikysis dantų baltumas. Pats balinimo procesas yra greitas ir daugelis būdų leidžia džiaugtis balta šypsena iškart po procedūros.  

Taigi, įvertinus visus privalumus, dantų balinimas išties patraukli ir verta dėmesio procedūra.  

 

Dantų balinimo šalutinis poveikis 

Vienas dažniausių dantų balinimo šalutinių poveikių yra dantų jautrumas po procedūros. Jei jaučiamas ypač didelis dantų jautrumas, būtina apie tai pranešti odontologui. Tuomet dantys ištepami specialiu, jautrumą mažinančiu geliu, o balinimo laikas sutrumpinamas.  Taip pat gali sudirgti dantenos. Tai dažniausiai pasireiškia balinant kapomis ar dantų juostelėmis. Tačiau jei kapos idealiai atitinka dantų formą, to galima išvengti. Kitas šalutinis dantų balinimo poveikis – netolygus dantų išbalinimas. Dažniausiai jis pasitaiko dantis balinant juostelėmis, nes šios neatitinka dantų formos. Taip pat nelygus dantų balinimas gali būti ir dėl to, kad nesilaikoma rekomendacijų ir vartojami produktai, kurie keičia dantų pigmentą.  

Kada negalima atlikti dantų balinimo?  

Dantų balinimo procedūra, deja, tinka ne visiems. Jei dantys yra protezuoti ar plombuoti - dantų balinimas nepadės. Balinantis gelis veikia tik natūralius dantis. Todėl net ir turint tik dalį protezuotų ar plombuotų dantų, dantų balinimas neduos gerų rezultatų, nes dantų spalvos skirsis.  

Dantų balinimas nerekomenduojamas turint tokias ligas kaip periodontitas, dantų uždegimas, esant pažeistam dantų emaliui ar turint atvirų šaknų, nešiojant breketus ar esant jautriems dantims.  

Taip pat sergant diabetu, laukiantis ar maitinant kūdikį, dantų balinimo atlikti negalima. Balinimas nerekomenduojamas ir jauniems asmenims, vaikams, nes jų dantys formuojasi ir yra pakankamai minkšti. 

Taigi, dantų balinimas yra saugi ir greita procedūra, norintiems džiaugtis balta šypsena. Svarbu, pasikonsultuoti su odontologu ir drauge nuspręsti, kurį balinimo būdą pasirinkti. Tik laikantis nurodymų ir tinkamai prižiūrint dantis po balinimo, galėsite džiaugtis balta šypsena net kelis metus. Tegul Jus nuolat lydi plati šypsena!   

Atgal