Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
Prisijungti
Prekės krepšelyje
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"
„BookitNow“ yra įmonių grupės „Gera Dovana group“ dalis.

Inkštirų valymas - ką būtina žinoti?

2020-05-25

Inkštirų valymas - ką būtina žinoti?

Juodi taškeliai ant nosies? Taip, tai inkštirai. O jie nėra tokie jau nekalti. Nevalant inkštirų odoje gali išsivystyti aknė, kurią išgydyti tikrai sudėtinga ir reikia daug pastangų. Inkštirai dažnai pajuoduoja, kadangi užsikimšusiose porose susimaišo odos riebalai ir bakterijos. Kartais inkštirai tampa net mažais pūlinukais. Papasakosime, kaip tinkamai prižiūrėti veido odą, kad neatsirastų inkštirų bei kaip ją valyti.  

Kodėl atsiranda inkštirai?  

Inkštirai, kitaip dar vadinami komedonai. Retai rasite žmogų, kuris bent kartą gyvenime nesusidūrė su inkštirais. Inkštirai atsiranda užsikišus poroms, ypatingai, kai oda riebesnė. Odos riebalai susimaišo su bakterijomis ir atsiranda juodi taškeliai. Ir dažnai ši problema nėra tik paauglių. Inkštirų turi tiek suaugę, tiek paaugliai. Moterys ir vyrai.  

Labiausiai inkštirų atsiradimą įtakoja intensyvi riebalinių liaukų veikla, bakterijos ir nešvarumai patekę ant odos, prasta mityba, užterštas organizmas. Jei inkštirų nepanaikiname, ilgainiui oda vis labiau užsiteršia, atsiranda uždegiminiai procesai, išsivysto aknė. Todėl būtina reguliariai valyti veidą nuo inkštirų.  

Inkštirų valymas 

Inkštirų valymo būdų yra tikrai ne vienas. Vieni bando juos panaikinti namuose, kiti lankosi pas kosmetologus. Rekomenduojame rinktis antrąjį variantą, kadangi savarankiškai bandant išvalyti inkštirus padaroma daug klaidų. O neretai naudojamos ir netinkamos priemonės. Tai gali tik padidinti odos problemas.  

Kaukė nuo inkštirų  

Turbūt tikrai žinai, kam skirta juoda kaukė nuo inkštirų? Ji padeda išvalyti poras ir pašalinti jau esančius inkštirus. Tokių kaukių yra ne vienos rūšies. Gali išbandyti nulupamą kaukę. Tereikia užtepti išspaudžiamą iš tūbelės kaukę ant veido. Puiku tai, kad tokią kaukę gali dėti tik ant problematiškų vietų. Kaukę dažniausiai rekomenduojama laikyti 20 – 30 minučių. Po to ją tereikia nulupti. Lupant kaukę kartu pasišalina ir dauguma inkštirų, negyvos odos dalelės.

  

Galima naudoti ir pleistrus nuo inkštirų. Dažniausiai jie skirti nosies zonai. Jų poveikis panašus, kaip ir nulupamos kaukės nuo inkštirų.  

Šiuo metu vis labiau populiarėja putojanti veido kaukė. Jos pagrindas – aktyvios putos, kurios padeda iš odos pašalinti nešvarumus, išvalo poras, pašalina negyvas odos ląsteles. Tokią kaukę geriausia naudoti, jei inkštirai matomi mažiau ar profilaktiškai.  

Ypač populiari ir efektyvi molio kaukė nuo inkštirų. Molio kaukę reikia užtepti ant problematiškų veido odos sričių ir palaikyti apie 15 – 20 minučių. Molio kaukė puikiai išvalo poras, pašalina negyvas odos ląsteles.  

Taip pat bent kartą į savaitę namuose atlikite odos šveitimą specialiu šveitikliu.  

Inkštirų valymas namuose  

Kaukė padeda išvalyti nemažą dalį inkštirų. Tačiau inkštirų šalinimas namuose dažnai atliekamas pasitelkiant įvairias priemones: inkštirų valymas su soda, inkštirų valymas su aktyvintos anglies tabletėmis ir kitais produktais. Tačiau būtina įspėti, kad tikrai ne visos priemonės saugios norint pašalinti inkštirus. Soda dažnai naudojama, kaip grožio priemonė. Tačiau norinčioms išsaugoti sveiką odą sodos reikėtų atsisakyti. Tai šarminis produktas, o mūsų veido odos pH rūgštinis. Valant veidą soda išbalansuojamas natūralus odos pH. Todėl taip galite tik dar labiau iššaukti odos uždegimus, bėrimus.  

Taip pat svarbu paminėti, kad nerekomenduojama inkštirų spaudyti patiems namuose. Taip ne tik nepavyks pilnai pašalinti inkštirų, bet galite dar labiau suerzinti ir užteršti odą.  

Reguliarus veido valymas – geriausia išeitis 

Veido valymas nuo inkštirų pati geriausia išeitis norint ne tik išvalyti odą, bet ir išvengti inkštirų susidarymo. Žinoma, kalbame apie profesionalų veido valymas kosmetologijos kabinete. Specialistas parinks tik Jums tinkamas priemones, oda išvaloma daug giliau – ne tik paviršius. Be to, nereikės eksperimentuoti su savo oda. Kosmetologijos kabinete Jums ne tik atliks veido valymą - pilingą, bet ir patars kokias priemones naudoti namuose. Kad ir kaip norėtųsi išspręsti visas odos problemas patiems, tai ne visada geriausia išeitis.  

Inkštirai nebus didelė problema, jei laiku imsitės tinkamų priemonių. O jei jų neturite, tuomet profilaktiškai rūpinkitės ir valykite veido odą. Dėl įvairių aplinkybių odos būklė kartais pasikeičia, todėl ja reikia rūpintis kiekvieną dieną. 

Atgal