Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
Prisijungti
Prekės krepšelyje
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"
„BookitNow“ yra įmonių grupės „Gera Dovana group“ dalis.

Kinų masažas - turėtum tai išbandyti!

2021-03-29

Kinų masažas - turėtum tai išbandyti!

Tradicinėje kinų medicinoje masažas yra laikomas vienu iš pagrindinių gydymo būdų norint išlaikyti gerą sveikatą, puikiai jaustis ir atsipalaiduoti. Kinų masažai turi visapusišką poveikį žmogui - gerina fizinę ir emocinę sveikatą. Tradicinė kinų medicina jau tūkstančius metų pripažįsta masažą, kaip vieną iš naudingiausių priemonių sveikatinimui. Straipsnyje sužinosite, kur slypi kiniško masažo galia, kokia jo filosofija ir kokią naudą suteikia mūsų kūnui.  

Kinų masažo filosofija 

Priešingai, nei Vakarų šalyse, kinai mano, kad kūnas veikia optimaliai, kai pagrindinė gyvybinė energija gali laisvai tekėti po visą kūną. Kinai net turi specialų pavadinimą - qi. Gyvybinės energijos tėkmę gali sutrikdyti įvairūs sveikatos negalavimai, patiriamas stresas, skausmai, raumenų įtampa, sąnarių sąstingis. Kinų masažas padeda atsipalaiduoti, sumažinti raumenų įtampą, suaktyvina limfinę sistemą, kraujotaką. Tokių būdų gyvybinė energija gali laisvai judėti visame kūne. Mūsų kūne yra tam tikri taškai, kuriuos veikiant masažu galima atkurti energijos tekėjimą ir susigražinti puikią savijautą. Kinai ypatingai vertina akupunktūrą, kuri padeda efektyviai paveikti taškus. Taip pat taikoma ir akupresūra. Tai taško spaudimas pirštu.  

Kinų masažas gali padėti pasveikti po įvairių traumų, ligų, pagerinti kūno judrumą, sumažinti emocinius išgyvenimus, pašalinti įtampą.  

Kinų masažo rūšys ir jų nauda  

Tradicinėje kinų medicinoje yra ne viena masažo rūšis. Kiekviena ji turi skirtingus tikslus ir atlikimo būdus. Kinų masažas reikalauja daug žinių, kad būtų atliktas tinkamai. Kai kurie masažistai atlieka visų rūšių kinų masažą, dalis pasirenka tik vieną rūšį. 

Masažo specialistas, kuris geba atlikti kelias skirtingas kinų masažo rūšis, gali padėti Jums suprasti, kuris jų naudingiausias. Kiekvienas esame skirtingas, todėl ir masažo rūšis tinkama gali būti skirtinga. Be to, vieni turi probleminių vietų, siekia konkretaus tikslo, tuo tarpu kiti masažą renkasi profilaktiškai.  

Tui Na (Tuina) 

Tui Na – tai kinų masažo terapijos forma, kuri prilyginama giliųjų audinių masažui. Tokio masažo metu specialistas atlieka gilų, pasikartojantį, tačiau švelnų spaudimą tam tikruose taškuose, daromas tempimas, plekšnojama, glostoma, stengiamasi suaktyvini kraujotaką, kad gyvybinė energija atkurtų savo tėkmę. Spaudimas atliekamas rankomis, alkūnėmis. Masažas atliekamas visam kūnui.  

Zhi Ya (akupresūra) 

Zhi Ya kinų masažo rūšys, pas mus vadinama tiesiog akupresūra. Taikant šį masažo metodą kūno taškų spaudimas atliekamas pirštais. Toks spaudimas padeda sumažinti raumenų įtampą, paskatina gijimą po traumų. Kaip ir Tui Na masaže, taip ir čia, vienu metu gali būti veikiami du taškai. Taip ištiesinamas audinys tarp šių taškų.  

Kiniškas pėdų masažas (refleksologija) 

Tradicinėje kinų medicinoje refleksologija taikoma jau daug metų. Tai natūralus būdas gydyti veikiant pėdų akupunktūrinius taškus ir refleksines zonas. Pėdų masažas labai padeda jaučiant nuovargį, skaudant galvą, gerina miego kokybę, suaktyvina kraujotaką, aktyvina hormonų veiklą, stiprina imuninę sistemą.  

Ar kiniškas masažas labai intensyvus? 

Dažnai žmonės skirto masažą į atpalaiduojantį ar intensyvų. Kinų masažą priskirią prie intensyvių. Tačiau kinai sako, kad taip skirstyti masažų nereikėtų. Nors masažo metu atliekamas spaudimas, jo intensyviu vadinti nereikėtų. Spaudžiant tam tikrus taškus žmogui palengvėja, dingsta skausmas, jis atsipalaiduoja. Tad ir atliekant intensyvesnius masažo judesius kūnas atsipalaiduoja.  

Pagrindinė kinų masažų nauda ir tikslas 

Tradicinės kinų medicinos pagrindas yra masažai. Kinų masažo nauda nenuginčijama: 

  • sumažinamas skausmas, raumenų sąstingis 

  • didinamas kūno lankstumas 

  • suaktyvėja kraujotaka, limfinė sistema,  

  • mažinamas stresas, nuimama įtampa 

  • pagerėja miego kokybė 

  • Stiprinamas imunitetas 

  • gerinama bendra emocinė ir fizinė sveikata  

Net ir tuomet, kai nejaučiate jokio skausmo ar įtampos, kinų masažas suteiks naudos ir padės išvengti įvairių sveikatos sutrikimų ateityje. Juk visuomet geriau būtų žingsniu priekyje ir pasirūpinti savo gera savijauta.  

Atgal