Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
Prisijungti
Prekės krepšelyje
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"
„BookitNow“ yra įmonių grupės „Gera Dovana group“ dalis.

Konmari metodas - išmok namus tvarkytis kitaip

2021-04-29

Konmari metodas - išmok namus tvarkytis kitaip

Namų tvarkymas nemenka užduotis, tačiau Jums padėti gali KonMari namų tvarkymo metodas. Tai visame pasaulyje išpopuliarėjęs, užpatentuos namų tvarkymo būdas, kurio pagrindas – minimalizmas. Vienas svarbiausių tikslų taip tvarkant namus – pasilikti tik tuos daiktus, kurie reikalingi ir teikia papildomą džiaugsmą. KonMari metodo pavadinimo kilmė - tai jo kūrėjos Marie Kondo vardo ir pavardės sutrumpinimas.  

Marie Kondo – KonMari tvarkymosi metodo kūrėja 

Gal būt jau teko girdėti apie japonę Marie Kondo. Visame pasaulyje išgarsėjo jos knyga „Tvarkingų namų stebuklas: japonų menas tvarkytis“, kuri pasirodė dar 2014 metais. Be to, Marie Kondo parašė ne tik knygą. Ji sukūrė ir „Netflix“ serialą „Tvarkomės su Marie Kondo“. Kuriant serialą Marie teko susidurti su kitokia kultūra nei Japonijoje. Žmonės kitose šalyse daiktus kaupia daug dažniau, net ir tada, kai jų gal būt niekada nepanaudos. Tai Marie labai nustebino, todėl jos metodas padėjo daugeliui žmonių visame pasaulyje susikurti sau jaukesnius ir tvarkingesnius namus.  

Kuriant serialą Marie aplankė daug amerikiečių namų ir su savo komanda padėjo išmokti tvarkyti pagal KonMari metodą.  

KonMari metodas – svarbiausi dalykai  

Marie Kondo tvarkymosi metodo svarbiausia esmė - rūšiuoti daiktus, o ne nuolat tvarkytis. Tam, kad būtų paprasčiau pradėti tvarkyti pagal KonMari metodą, ji turi kelis paprastus patarimus – tvarkymosi taisykles.  

Pirma taisyklė - įsipareigokite tvarkytis. Turite sau įsipareigoti tvarkytis ir laikytis savo nusistatymo. 

Antra taisyklė - mintyse susikurkite ir įsivaizduokite savo idealų gyvenimo būdą. 

Trečia taisyklė - iš namų išmeskite Jums nereikalingus ir nenaudojamus daiktus. Marie pataria, kad šių daiktų reikia atsiprašyti ir pašalinti juos iš Jūsų aplinkos.  

Ketvirta taisyklė - tvarkykitės ne pačius kambarius, o daiktus pagal jų rūšis.  

Penkta taisyklė - svarbu laikytis eiliškumo.  

Šešta taisyklė - tvarkydami daiktus pagalvokite, ar tam tikras daiktas Jums teikia džiaugsmo.  

Tvarkantis pagal KonMari metodą daiktai yra skirstomi į kelias kategorijas: drabužiai, knygos, dokumentai, įvairūs daiktai, daiktai keliantis teigiamas emocijas ir džiaugsmą. Tvarkantis svarbu tvarkyti pirmiausia vieną kategoriją, o tik baigus ją, pereiti prie kitos.  

Išgirdę apie šį tvarkymosi metodą žmonės įsivaizduoja jį, kaip paprastą namų tvarkymą. Tačiau iš tiesų jį reikėtų vadinti nereikalingų ir džiaugsmo nebekeliančių daiktų atsikratymu.  

Tvarkantis daiktų rūšis pagal KonMari metodą pirmiausia reikia visus šiuos daiktus išimti iš spintų, stalčių ar lentynų. Tuomet kai vienos rūšies daiktai atsiduria vienoje vietoje, reikia imti juos po vieną ir tvirtai nuspręsti ar tam tikras daiktas dar tebeteikia džiaugsmą. Labai svarbu, kad liktų tik tie daiktai, kurie Jus vis dar džiugina. Kitais turėtumėte atsikratyti be gailesčio.  

Tuomet, kai iš namų pašalinsite daiktus, nebeteikiančius džiaugsmo, juose liks tik tie, kurie džiugina ir sukuria gerą nuotaiką. Taip pat namie atsiras daug daugiau erdvės, gyvensite laisviau. Nors ir nepastebime, tačiau daug nereikalingų daiktų mus slegia.  

KonMari drabužių lankstymo metodas 

KonMari metodas moko ne tik atsikratyti nereikalingų daiktų, drabužių, bet ir kaip juos lankstyti. Marie sako, kad svarbu ne tik drabužių kiekis, bet ir tai, kaip jie laikomi. Tarkime drabužiai sudėti vienoje krūvoje matomi prastai, juos nepatogu pasiimti, sunkiau rasti norimą drabužį. Todėl patariama drabužius kabinti arba sulansktyti ir sudėti stačiai. Taip jie lengvai pasiekiami ir puikiai matomi.

KonMari - išmestini daiktai  

Marie Kondo knygoje surašyti ne tik patarimai, kaip rūšiuoti ir išmesti nereikalingus daiktus. Čia rasite ir sąrašą, kuris padės suprasti, kokių daiktų vertėtų atsikratyti. Marie pateikė sąrašą kiekvienai kategorijai – nuo drabužių iki virtuvės reikmenų ar net asmeninių nuotraukų. Kartais tikrai sunku prisiversti kažką išmesti, tačiau įsigilinus į KonMari metodą tai padaryti bus paprasčiau.  

Atgal