Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
Prisijungti
Prekės krepšelyje
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"
„BookitNow“ yra įmonių grupės „Gera Dovana group“ dalis.

Kosmetikos galiojimo laikas - ką privalote žinoti?

2020-09-08

Kosmetikos galiojimo laikas - ką privalote žinoti?

Jei pažvelgtumėte į savo kosmetinę turbūt joje tikrai atrastumėt ne vieną, o gausybę kosmetikos priemonių. O juk norisi vis naujos dekoratyvinės kosmetikos, išbandyti naują kremą ar lūpų dažus. Štai ir prisikaupia gausybė kosmetikos, kuri kartais prastovi ne vienus metus vonios spintelėje. Tačiau ar pagalvojote, koks yra tikras kosmetikos priemonių galiojimo laikas? Tikrai reta moteris pradariusi ir kartą išbandžiusi kažkokią kosmetikos priemonę po kelių mėnesių ją išmeta. Tad skaitykite ir sužinokite viską apie kosmetikos galiojimo laiką.  

Pasibaigęs kosmetikos galiojimo laikas – kas gali nutikti?  

Kai sugenda maisto produktai, jų nevalgome ir išmetame. Bet įsigijus brangios kosmetikos, net ir pasibaigus jos galiojimo laikui išmesti nesinori. Tad dauguma moterų tiesiog nekreipia dėmesio į pakuočių ženklinimus ir drąsiai naudoja tokią kosmetiką. Tačiau taip galima iššaukti įvairius odos susirgimus. Naudojat pasenusias kosmetikos priemones gali atsirasti odos bėrimas, ją ima niežėti, oda šerpetoja, išsausėja ar net išsivysto aknė. Naudojant seną tušą gali imti ašaroti akys, atsirasti jų perštėjimas ar paraudimas.  

Dar viena kategorija moterų ne tik naudoja pasenusią kosmetiką, bet ir neplauna bei nevalo makiažo šepetėlių, kempinėlių. Įsivaizduokite, kiek per laiką ten prisikaupia ne tik kosmetikos likučių, bet ir nešvarumų, bakterijų. O po to visa tai atsiduria ant veido odos.  

Kosmetikos galiojimo laikas – kaip jį patikrinti?  

Kiekvienas kosmetikos gamintojas nustato kiekvienos priemonės tinkamumo naudoti laiką. Tai laikas, per kurį produktas išlaiko jam būdingas savybes ir yra saugiausias bei tinkamiausias naudoti. Jei atidžiai pažvelgsite į kosmetikos pakuotes, tikrai pamatysite, kad ant visų galima rasti ženkliuką, kuris žymimas kartu su skaičiumi ir raide. Jis nurodo kiek mėnesių po pakuotės atidarymo galioja būtent ši kosmetikos priemonė. Žinoma, svarbu žinoti ir bendrą kosmetikos galiojimo laiką, nes ji gali būti ilgą laiką gulėjusi parduotuvės lentynoje.  

Kosmetikos priemonių galiojimo laiką galima pasitikrinti ir internete. Tereikia paieškos sistemoje susirasti svetainę, kurioje užtenka įvesti kosmetikos priemonės kodą. Kodas dažniausiai būna ant pakuotės dugno ar šone. Kiekvienas kosmetikos gamintojas prekės kodus žymi skirtingai. Tad ant vienų pakuočių tai gali būti vos 3 ar 4 skaičiai, o ant kitų ilgesni skaičių ir raidžių deriniai. Įvedus kosmetikos priemonės kodą sužinosite galiojimo laiką. Viena tokių svetainių, kurioje galite rasti žymiausių gamintojų kosmetikos galiojimo laiką vadinasi checkfresh 

Dažniausiai naudojamų kosmetikos priemonių galiojimo laikas 

Tam tikros kosmetikos priemonės dažniausiai galioja panašų laiko tarpą. Lūpų dažai dažniausiai galioja apie 2 metus, blakstienų tušas 3 mėnesius, kontūro pieštukas metus laiko, akių šešėliai gali galioti net ir 3 metus, tiek pat galioja ir kvepalai, kreminės pudros, makiažo pagrindo galiojimo laikas 6 – 12 mėnesių. Natūralios kosmetikos priemonių galiojimo laikas būna dar trumpesnis. Kadangi tokios kosmetikos sudėtis natūrali ir dažniausiai nenaudojami konservantai.  

Kaip atpažinti, kad kosmetikos galiojimas pasibaigė? 

Kartais nutinka ir taip, kad tiesiog nepavyksta patikrinti kosmetikos galiojimo laiko. Tuomet belieka pasikliauti savo pojūčiais. Kai kosmetika pasensta, ji dažniausiai pakeičia savo struktūrą, atsiranda specifinis kvapas, pakinta spalva, atsiranda įvairių priemaišų. Jei tai blakstienų tušas, jis išdžiūva, ima trupėti. Jei kosmetikos priemonę naudojate nuolat, tikrai pastebėsite, kad kažkas pasikeitė. Taip pat pasenusi kosmetika gali iš karto dirginti. Tad jei pajutote simptomus, kurių iki tol naudojant šią kosmetiką nejautėte, nebenaudokite.  

 

Atgal