Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
Prisijungti
Prekės krepšelyje
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"
„BookitNow“ yra įmonių grupės „Gera Dovana group“ dalis.

Madingiausi plaukų kirpimai ir dažymai vasaros sezonu

2019-05-15

Madingiausi plaukų kirpimai ir dažymai vasaros sezonu

Bene geriausia terapija daugeliui moterų – apsilankymas kirpykloje ir kardinalus įvaizdžio keitimas. Nebijokite naujovių, ryškesnių spalvų ir madingesnių kirpimų – kada puoštis, jei ne dabar? Užsienio portaluose plaukų stilistai gausiai dalija patarimus apie madingiausius plaukų kirpimus ir atspalvius, pateikia idėjų nuotakoms, svarstančioms, kokia šukuosena labiausiai tiktų didžiąją dieną. O jums belieka išsirinkti geriausią saloną ir pasiryžti pokyčiams.

Madingiausi plaukų kirpimai

Plaukų kirpimo mados kinta ne taip greitai, kaip dažymo. Plaukų kirpimas visų pirma turėtų atitikti asmenybę, esminius bruožus, nuotaiką, nes pirmiausia gražu tai, kas tinka. Šukuosena turėtų būti artima tai, kuria mus apdovanojo pati gamta. Madingiausios šukuosenos – kai plaukai nei per ilgi, nei per trumpi, tačiau labiausiai rekomenduojama rinktis tai, kad tinka. Nežinote, koks kirpimas tiktų ir nenorite sukti galvos? Vilniuje, Ateities g. 91 įsikūręs SALON+ siūlo išskirtinę paslaugą – moterų stiliaus keitimą. Patyrę meistrai padės apsispręsti dėl tinkamiausio kirpimo, nukirps ir sušukuos plaukus. O kokias gaires pateikia kitų šalių plaukų meistrai? Kokie kirpimai, jų nuomone – „ant bangos“?

1. Plaukai iki pečių. Michael Canalé, žinomas Holivudo stilistas, produktų linijos kūrėjas, tarp kurio klienčių – ir garsioji Jennifer Aniston, teigia, kad pats metas paruošti pažeistus plaukus poilsiui. Jei plaukai atrodo nušiurę, plaukai iki pečių – tinkama šukuosena.

2. Canalé mano, kad dėl sudėtingesnių dažymo technikų, pavyzdžiui, ombrė (kai kita spalva, dažniausiai šviesesne, dažomi plaukai) arba balayage (kai plaukai pašviesinami tarsi natūraliai būtų pablukę nuo saulės) plaukų galiukai tampa trapūs, lūžinėja, tad jei neketinate plaukų toliau dažyti vienu iš šių būdų, drąsiai kirpkite galiukus iki pat pečių. O jei nenorite pernelyg trumpinti plaukų, jų būklę gerinkite ne tik iš išorės, naudodamos profesionalias priemones, bet ir iš vidaus – vartokite specialius maisto papildus, valgykite vertingą maistą.

3. Karė kirpimas. Šis kirpimas, dar vadinamas „bobu“, yra viena populiariausių visų laikų šukuosenų. Jo principas paprastas – priekyje plaukai ilgesni nei gale. Karė kirpimų būna įvairių stilių. Garsenybių plaukų stilistas, knygų autorius Brandonas Martinezas rekomenduoja ir piksi kirpimus (trumpų plaukų šukuosenas plonais galiukais), kai, plaukus kiek paauginus, bus lengva suformuoti karė.

Bob“ kirpimas apskritai yra labai palankus, nes plaukai vieną dieną gali būti tvarkingai sušukuojami, suglotninami, o kitą – tapti purūs, suvelti. Ilgesni „bobai“ yra dar universalesni už trumpus“, – teigia plaukų stilistas. Taigi trumpų plaukų šukuosenos kiek pralaimi prieš ilgų plaukų šukuosenas.

4. „Šiuolaikiška prancūzaitė“ – trumpų plaukų kirpimas. Tai tobula miestietės merginos šukuosena. Šią šukuoseną ant pjedestalo užkėlė garsus Manheteno plaukų stilistas Fredas Connorsas. Prancūzaitės stilius – tai tam tikra karė su kirpčiukais atmaina. Ar pamenate Ameliją ir Monmartro? Būtent ji turėjo panašią šukuoseną. Beje, toks kirpimas labiau tinka lygių plaukų savininkėms, o plaukai turi itin žvilgėti, tad reikia kruopščiai pasirinkti priemones.

5. Geometriški „dubenėliai“ ir asimetrija. Pamenate, vienas iš populiariausių vyriškų (o ypač berniukiškų) apvalių kirpimų plačiai buvo vadinamas tiesiog „bliūdeliu“. Būtent tokie kirpimai stipriai dominuoja šiuolaikinėje madoje. Jie yra labai seksualūs, bet kartu ir sufleruoja, kad tingiais sekmadieniais plaukų nebegalėsite susirišti į uodegą ir prie veidrodžio kasdien turėsite sugaišti kiek daugiau laiko. Plaukų stilistai taip pat primena, kad, pasirinkę tokią šukuoseną, kirpykloje turėsite apsilankyti dažniau nei įprasta. Taigi šis trumpų plaukų kirpimas – ganėtinai sudėtingas ir tiks toms, kurios dėl tobulos šukuosenos gali padaryti viską!

6. Laisva, nepretenzinga šukuosena. Madingi ne tik trumpučiai, bet ir vidutinio ilgio bei ilgesni plaukai. Plaukų stilistės Patty Mocarski, „Little space salon“ įkūrėjos, teigimu, „visi pamatysime grįžimą prie ilgesnių plaukų, tačiau be jokių sunkių tekstūrų. Plaukai tiesiog gali būti išsidraikę, susibangavę. Apskritai matome daug variacijų, nesvarbu, koks plaukų ilgis ar spalva.“

Taigi jei Jūsų šukuosena – kaip tipinės pajūryje atostogaujančios skrybėle pasidabinusios gražuolės banguotais plaukais, nebūsite per daug nutolusi nuo sezono mados.

7. Ilgi kirpčiukai. Jei turite kirpčiukus, nebeužkiškite jų už ausų ir neslėpkite. Taip pat nesinervinkite ir nesusierzinkite, jei kirpčiukai tapo ilgi ir pradėjo lįsti į akis: tiesiog atskirkite juos viduryje ir gražiai suformuokite ties kaktos šonais. Plaukų stilistai tokią šukuoseną vadina „užuolaidų“ stiliumi.

8. Iškarpyti plaukai. Ne visos damos nori trumpų plaukų, tačiau plaukus iškarpius, galite suteikti jiems papildomos tekstūros, apimties ir daugiau žaismingumo.

Šio kirpimo subtilybėmis dalijasi vestuvinio makiažo ir šukuosenų specialistė Kera Heron: „Trumpiausi plaukai turėtų siekti jūsų smakrą. Sluoksniai padės suformuoti šukuoseną, suteiks pilnumo ir tekstūros ilgiems plaukams.“

Toks kirpimas nėra naujovė, bet toms, kurios nori atsinaujinti, būtent jis suteikia šviežumo, pavienės sruogos gražiai gaubia veidą. Prisiminkite žaviosios Jennifer Aniston plaukus: tai šukuosena, kuri visada karaliaus madingiausiųjų 10-ukuose. 

Plaukų dažymas

Kokių kirpimų geriau nesirinkti 40-metėms ir vyresnėms moterims?

Daugelis vyresnių moterų, norėdamos atrodyti jaunesnės, renkasi pernelyg jaunatviškas šukuosenas, tačiau sulaukia priešingo efekto: šukuosena ne tik netinka, bet dar ir pasendina. Tad kokios šukuosenos verčiau nesirinkti?

1. Tiesūs palaidi plaukai. Jei įkopėte į penktąją dešimtį, nebūtina susigarbanoti plaukų, bet tiesūs palaidi plaukai vizualiai suteiks dar plius 10 metų. Jei turite tiesius ilgokus plaukus, juos susukite į kuoduką – jis suteiks rafinuotą ir tvarkingą įvaizdį.

2. Prie galvos prigludę plaukai. Kuo vyresnė esate, tuo puresni turėtų būti plaukai. Tad netiks šukuosena, kai plaukai labai kruopščiai sušukuojami ir surišami bei papildomai patepami glotnumą didinančiomis plaukų priežiūros priemonėmis. Ar prisimenate pramoginių šokių šokėjų šukuosenas? Būtent jas ir turime omenyje. Pernelyg tvarkingos šukuosenos išryškins raukšleles ir veido netobulumus bei pridės metų.

3. Ant pakaušio formuojama šukuosena ir sukelti plaukai. Dar viena šukuosena, galinti pabrėžti jūsų veido trūkumus – tai aukštai sukeliami plaukai. Ji tik pavers jus griežtesne ir visiškai netiks dienos metu. Jei jau norite tokios šukuosenos, puoškitės ja progomis, eidamos į ypatingus vakarinius priėmimus ar teatrą. Netiks ir bet kokia kita šukuosena, kur plaukai sukeliami ir rišami ties viršugalviu. Beje, tokios šukuosenos daugeliu atvejų – praėjusio amžiaus reliktas.

4. Uodegėlės bei kasos. Uodegos, kasos tinka jaunesnėms nei 35 m. moterims, tad nei vienas, nei kitas variantas, jei jūs – ne trisdešimtmetė, nepapuoš. Dar keisčiau atrodo, kai vyresnio amžiaus moterys susipina dvi kasytes ar susiriša dvi uodegytes. Visgi yra vienas leistinas variantas: jei plaukų pernelyg nesuglotninsite ir jie – ne pernelyg ilgi, galite susirišti plaukus į uodegėlę ir juos sugarbanoti, gerai pašiaušti. Nepamirškite plaukų pakelti nuo šaknų.

5. Ilgi plaukai. Ilgi plaukai vyresnei moteriai tampa nebe puošmena, bet labiau našta, deja, dažnai labai netinkančia. Tad jei esate 40 m. ir vyresnė ir norite, kad šukuosena atitiktų jūsų amžių, neauginkite ilgesnių nei iki pečių plaukų. Vyresnėms nelabai tinka ir ilgų plaukų priauginimas.

6. Trumpi plaukai, arba „ežiukas“. Metams bėgant, po truputį nyksta veido odos kontūrai, oda nebetenka stangrumo, ima glebti. Tad gerai parinktas plaukų kirpimas padeda koreguoti veido formą. Tuo tarpu ypač trumpų plaukų šukuosenos nebepalieka mums tokios galimybės ir tarsi tik paryškina raukšles. Geriausiai metus maskuoja banguoti plaukai, o ilgesni plaukai, lyginant su trumpu „ežiuku“, labiau asocijuojasi ir su moteriškumu.

7. Žili plaukai. Tačiau už viską labiau sendina žili plaukai, tad pastebėjus žilų plaukų sruogas, plaukų dažymas tampa nebe vien tik noru atsinaujinti, bet labiau būtinybe. Kokią spalvą rinktis? Pasikonsultuokite su savo kirpėja, pavartykite moteriškus žurnalus, pasidairykite internete. Tačiau universalus sprendimas – dažyti plaukus artima natūraliai ar šiek tiek šviesesne spalva. Jei norite atsinaujinti ir ne tik paslėpti žilus plaukus, bet ir pakeisti pabodusį kirpimą, apsilankykite „Glamour style“ grožio namuose Vilniuje, kur jums profesionalai atliks kombinuotą plaukų dažymą ir modelinį kirpimą.

Šukuosenų tendencijos

Plaukų dažymas: naujausios tendencijos

Daugelis merginų ir moterų, norėdamos atsinaujinti, suspindėti, plaukų spalvą keičia pavasarį ir vasarą. Taigi kokios tendencijos vyrauja pastaraisiais metais ir kokius atspalvius pasirinkusios pataikysite tiesiai į mados aukštumas?

Juodoji uoga – gervuogė. Tamsią ultravioletinę galima vadinti madingiausia plaukų spalva. Plaukus labai pagyvina violetiniai tonai, o kelios spindinčios melsvos sruogelės dar labiau atgaivina gervuogių juodą. Gervuogių atspalvis puikiai tinka, jei turite tamsius plaukus ir norite daugiau žaismo sruogose. Plaukų meistrė ir stilistė Rachel Bodt pažymi, kad, norint atitinkamo efekto, neužtenka juodus plaukus padengti violetiniais dažais – būtinas ir dalinis plaukų šviesinimas: „Kai juoda spalva pagyvinama purpuriniais tonais, dalis plaukų turi būti pakankamai šviesūs, kad violetinė spalva būtų matoma, o ne paskęstų juodoje.“

Be to, ekspertė pastebi, kad, dažant šviesius plaukus melsvais tonais, jie turi būti kone balti, nes ant geltonų plaukų mėlyna virs žalsva. Tad ypač jei dažote plaukus namuose, turėtumėte žinoti spalvų maišymo subtilybes, nes galite gauti visiškai netrokštamą rezultatą.

R. Bodt mano, kad tamsus gervuogių atspalvis puikiai tinka toms, kurios turi itin tamsius plaukus ir net nemano tapti blondinėmis. Tokioms „gilesnėms“ plaukų spalvoms reikia ir atitinkamos priežiūros. Siekiančioms išlaikyti atspalvį plaukų stilistė siūlo įsigyti „R+Co Analog“ valomąjį plaukų kondicionierių. Labai tinka saugantis plaukų spalvą „Overtone“ kondicionierius, pasirenkamas pagal tai, kokiu atspalviu plaukai dažyti.

Holivudo opalas. Opalo spalva (šviesūs plaukai su įvairių neryškių atspalvių sruogelėmis) – „Instagram“ profilių atradimas. Spalvingos sruogelės – puikus vienspalvio dažymo pagyvinimas.

„Opalo spalva – labai graži, ji puikiai tinka toms, kurios nori naujovių, tačiau tuo pačiu nėra linkusios drastiškiems pokyčiams“, – teigia plaukų stilistė R. Bodt. „Dievinu tuos prigesintus tonus, nes manau, kad jie suteikia seksualumo, tai prašmatnus būdas žaisti spalvomis.“

Norint plaukuose sukurti subtilų spalvų žaismą, juos dažyti reikėtų labai šviesia gelsva (kone balta) – tik tuomet suspindės oranžiniai, rožiniai, violetiniai ir kiti atspalviai. Tokios blankiai vaivorykštinės plaukų spalvos yra neapsakomai gražios.

R. Bodt vėlgi turi savo nuomonę apie tokį dažymą: „Jei plaukai pernelyg geltono atspalvio, šis geltonis absorbuos kitus tonus, o tai suteiks mažai efekto, o ne norimą įspūdį.“

Jei renkatės tokį dažymą, būtina pasirinkti tinkamas priemones, pavyzdžiui, priemonę „Olaplex“, padedančią išsaugoti sveikus plaukus. Priemonė sukurta koncentruotam plaukų gydymui. Ji stiprina plaukus iš vidaus, mažina galiukų skilinėjimą, pagerina plaukų išvaizdą.

Ugninė spalva. Akį labai traukia ir žavių auksinės, geltonos ir rausvos spalvų mišinys. Užsienio straipsniuose ši spalva net turi specialų pavadinimą –buttherbeer, ir daugelis ją sieja su Hario Poterio filmais, o viename iš straipsnių pateikiamos net 28 plaukų dažymo gelsva-auksine-rausva variacijos.

Plaukų stilistas Chrisas Merasas, siekdamas išgauti ugninę spalvą, kaip pagrindą naudoja „Matrix Logics“ 7ro spalvą, tuomet papildomai dar naudoja pusiau ilgalaikius „Matrix Color Graphics“ geltonos spalvos plaukų dažus. Ar tokiomis spalvomis dažytiems plaukams prireiks specialios priežiūros? Taip, bet juk mūsų dėmesio ir laiko reikia visiems puikiems dalykams, o šis stulbinantis plaukų įvaizdis tikrai vertas trupučio investicijų.

Aukso-medaus atspalvis. Visuomet madinga yra aukso-medaus spalva, kurią geriausiai reprezentuoja Rosie Huntington-Whiteley – britų modelis, aktorė, dizainerė ir verslininkė. Ši tamsi natūralesnė gelsva – tokia paprasta, prigimtinė, patraukli, kad nusidažyti tokia spalva ryžtųsi daugelis. Ji tinka daugeliui moterų, be to, stilistai jos anaiptol nesieja su kardinaliais plaukų spalvos pokyčiais.

Pasak R. Bodt, „keičiant plaukų spalvą labai svarbi jų priežiūra. Būtina nuolat naudoti spalvą saugantį kondicionierių, kuris drėkintų išsausėjusius po dažymo plaukus.“

Rožinės ir aukso žaismas. Rožinė-auksinė plaukų spalva irgi labai pamėgta įžymybių. Tokia spalva suteikia gaivumo, naujumo tipinėms blondinėms, ypač tinka vasarą, spalvomis trykštantį rudenį. Be to, nebūtina, kad laukai tiesiog „rėktų“ rožine: gal jūsų darbe būtina paisyti griežto etiketo, tad spalvoti plaukai – nepageidaujami. Jei taip, galite rinktis TV ir socialinių tinklų įžymybės Kylie Jenner variantą – jos plaukuose rožinis tonas beveik nepastebimas, o efektas – išties puikus ir žavintis.

Karamelinis ombrė plaukų dažymas. Šiemet turtingų, tamsių atspalvių plaukus ir jų apipavidalinimą suteikiant šukuosenai lengvumo reprezentuoja modelis Ashley Graham. Tamsiai rudą spalvą puikiai papildo šviesios rusvos tonai, veidui suteikiantys daugiau šilumos. Be to, ombrė plaukų dažymas jau kelis sezonus puikuojasi tarp madingiausių, antra, neįsipareigojate vienai kažkuriai spalvai, o tai irgi savotiškai žavu – aukso viduriukas tarp tamsios blondinės ir šviesios brunetės.

Ombrė dažymas apskritai yra labai subtilus ir puikus, žinoma, jei tik tinkamai atliktas.  Klasikinį ombrė dažymą profesionaliai atliekanti kirpykla Vilniuje – YURY salonas. Patyrę salono meistrai sukurs tokį efektą, tarsi plaukai nutirpsta nuo šaknų iki galiukų – perėjimo tarp spalvų nė nebus matyti. Be to, visų, pasirinkusių šią procedūrą, lauks dovana!

Kokios nuotakų šukuosenos madingiausios vasaros bei rudens sezonais?

Šylantys orai, atostogų nuotaikos kartu išlaisvino ir būsimųjų nuotakų šukuosenas. Nuotakų šukuosenose kaip visada karaliauja bangos, garbanos, įmantrūs pynimai. Plaukai turi būti kuo pūstesni, kuo mažiau prilipę prie šaknų, madingos ir įvairios bohemiško stiliaus šukuosenos. 

1. Pastaraisiais metais į madą sugrįžo ir kuodukai, tad jie, manoma, vyraus vestuvinėse šukuosenose. Tačiau šie kuodukai neturi būti idealiai tvarkingi: jie – žaismingai išsiplaikstę, pavienės sruogos – kedenamos pavasarinio ir lengvo vasaros vėjelio. Vestuvėms tikrai nebūtina rinktis šukuosenų su tonomis plaukų lako, kur kiekvienas plaukelis – savo vietoje, prigludęs prie galvos. Į vestuvių madą sugrįžo laisvi ir žaismingi kuodukai. Tokios šukuosenos padės sukurti romantišką įvaizdį, leis būti savimi svarbiausiąją gyvenimo dieną. Beje, kuoduką gali papildyti ir stilingos pynės.

2. Kaspinai kaspinėliai. Kaspinėliai sugrįžo, ir ne vien tik į vestuvių madą! Švelnus satino ar aksomo lankelis ar kaspinas – toks paprastas aksesuaras, tačiau kaip puikiai jis pagyvins jūsų vestuvinę šukuoseną. Viena iš tokių vestuvinių šukuosenų buvo pristatyta Jenny Packham nuotakų madų šou metu. Šios šukuosenos principas – plaukai pirmiausia lengvai sugarbanojami ir žemai surišami į uodegėlę. Tuomet aplink uodegėlę du kartus apvyniojamas kaspinas. Būtinai paliekami ilgi kabantys kaspino galai.

3. Kaip jau pastebėjote, labai madingi įvairiausi pynimai. Svarbiausia, kad šukuosena būtų lengva, jaunatviška, o pavienius elementus jau galima derinti prie nuotakos veido bruožų, bendro stiliaus ir kitų elementų. Vienai labai tiks į viršų sukelti plaukai, tuo tarpu kitai tokia šukuosena gali visiškai netikti ir tik pabrėžti aukštą kaktą ar ilgoką nosytę.

Pynės gali apjuosti galvą, dalį galvos, nusidriekti per galvos šoną, būti sutvirtinamos plaukų segtukais ir t. t. Kuo daugiau ir originalesnių minčių, tuo dailesnė ir išskirtinesnė bus jūsų šukuosena.

4. Palaidi plaukai ir dailios didelės garbanos. Palaidi garbanoti plaukai tinka ne tik kasdien, bet ir kuriant vestuvines šukuosenas. Didelės garbanos visuomet atrodo prabangiai, stilingai, patraukliai. Tačiau palaidos garbanos gali būti ne ypač patvari šukuosena pučiant stipriam vėjui, lyjant, todėl būtina gera fiksacija: juk vestuvinė šukuosena turės tobulai atrodyti net pusę paros ir ilgiau. Dalį plaukų, pasirinkus garbanų šukuoseną, galima surišti – jie nekris ant veido, nemaišys, tokia šukuosena taip pat bus patvaresnė.

 

Prisiminkite, kad plaukai – kiekvienos moters puošmena, tad rūpinkitės jų grožiu ir atraskite labiausiai sau tinkantį įvaizdį. Pavasaris ir vasara – tobulas metas ne tik atostogoms, bet ir maloniems išvaizdos pokyčiams.

 

Atgal