Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
Prekės krepšelyje
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"
Pasiutus Lapė tapo BookitNow!

Nugaros skausmas – galimos priežastys ir profilaktika

2022-10-27

Nugaros skausmas – galimos priežastys ir profilaktika

Nugaros skausmas, tai turbūt beveik kiekvienam aktuali tema. Nemaža dalis žmonių dirba sėdimą darbą, todėl visą dieną praleidžia sėdėdami. Dažnai sėdima ergonomiškai tinkamai neįrengtose darbo vietose, palinkus ar susidėjus koją ant kojos. Visi šie veiksniai ne retai tampa nugaros skausmo priežastimi. O kur dar traumos keliant sunkesnius daiktus. Tiesa, priežastys ne visuomet netaisyklinga laikysena ar daiktų kėlimas. Nugarą skaudėti gali ir dėl vidaus organų negalavimų, nervų užspaudimo ar traumų. Todėl norime plačiau apžvelgti šią temą ir padėti Jums sužinoti daugiau apie galimas nugaros skausmo priežastis bei galimus gydymo metodus. 

NUGAROS SKAUSMAS - RŪŠYS 

Nugaros skausmas pagal savo intensyvumą, atsiradimą skirstomas į dvi rūšis - ūminis nugaros skausmas ir lėtinis nugaros skausmas. 

Ūminis nugaros skausmas atsiranda dažniausiai staiga, yra gana stipriai jaučiamas. Skausmas gali būti arba bukas arba atvirkščiai - aštrus. Nugaros skausmas dažniausiai juntamas dešinėje ar kairėje pusėje, apatinėje nugaros dalyje ties juosmeniu. Toks skausmas kartojasi nereguliariai, gali praėjus tam tikram laiko tarpui pasikartoti. Ūminis skausmas netrunka ilgiau nei 2 – 3 mėnesius.   

Lėtinis nugaros skausmas toks, kuris trunka jau ilgiau nei 3 mėnesius. Lėtinis nugaros skausmas būna deginantis, rečiau bukas. Gali skaudėti kažkur giliai, dažnai vienoje vietoje, tačiau pereinantis į kitas kūno dalis - sėdmenis, kojas, strėnas. Kai kuriais atvejais net gi gali nutirpti galūnės. Pasunkėja kasdieninių darbų atlikimas. Tokį skausmą gali įtakoti stuburo, kaulų ligos, anksčiau patirta trauma, stuburo iškrypimas. Lėtinis skausmas gali atsirasti ir veikiamas streso, prastos emocinės būklės.  

Nugaros skausmas pagal savo pobūdį gali būti labai įvairus. Skausmas nugaroje gali pasireikšti staigiai ir būti itin aštrus, tačiau gali atsirasti ir po truputį, pasireikšdamas buku, maudžiančiu ir labai varginančiu skausmu.  

Pagal kilmę nugaros skausmas gali būti:  

  • Viscerogeninis – nugaros skausmas atsiranda dėl įvairių vidaus organų pažeidimo. Pavyzdžiui, skausmas gali atsirasti dėl inkstų akmenligės ar endometriozės.  

  • Neurogeninis – tai nugaros skausmas, kuris siejasi su įvairiais nervų sistemos pažeidimais. 

  • Psichogeninis – tai nugaros skausmas, kuris gali atsirasti dėl psichologinės būklės ir savijautos, pavyzdžiui patiriant dideli stresą, turint nerimo sutrikimą ar sergant depresija.  

  • Vaskulogeninis – tai skausmas, kuris pasireiškia nugaroje dėl kraujotakos sutrikimų ar kraujagyslių pažeidimų.  

  • Vertebrogeninis – tai nugaros skausmas, kuris susijęs su stuburo pakitimais, ligomis ar pažeidimais. Beje daugiausiai nugaros skausmų ir yra būtent susiję dėl stuburo.  

NUGAROS SKAUSMO PRIEŽASTYS 

Nugaros skausmas dažnai atsiranda netikėtai arba palaipsniui didėja iki tol, kol tampa sunku iškęsti. Nugaros skausmo priežastimis dažniausiai tampa per didelis krūvis, nuolatinis raumenų įtempimas. Nuolat tenkantis didelis krūvis nugaros raumenims juos silpnina. Taip pat skausmus gali įtakoti netinkama judėjimas, padėtis, traumos. Dažnai nugaros skausmo priežastimi tampa ir patiriamas stresas. Jei staigia suskausta nugarą, ją maudžia. Pagalvokite, ar tuo metu dėl ko nors nesijaudinate, nepatiriate baimės, nerimo. Būtent šie veiksniai taip pat gali iššaukti nugaros skausmą.

Vos pajutus pirmuosius simptomus geriausia kreiptis pas gydytoją, kuris nukreips išsamiems tyrimams. Tik atlikus išsamius tyrimus galima nustatyti tikslią skausmo priežastį. O priežasčių gali būti tikrai daug.  

ILGAS SĖDĖJIMAS 

Ilgas sėdėjimas viena iš dažniausiai pasitaikančių nugaros skausmo priežasčių. Deja, bet dažnam žmogui išvengti šito tiesiog nepavyksta, kadangi darbe tenka ilgai sėdėti. O jei tai visa savaitė po 8 darbo valandas. Toks ilgas sėdėjimas labai kenkia nugarai. Be to, žmonės ne tik ilgai sėdi, bet ir dažnai netaisyklingai. Pasitikrinkite, ar Jūsų darbo vieta įrengta ergonomiškai? Labai svarbu, kad galėtumėte sėdėti tiesiai, nesudribę. Nugarai turėtų būti atrama. Sėdint reikėtų nepamiršti, kad nugara neturėtų būti visiškai atpalaiduota. Jei dirbate kompiuteriu, jis turėtų būti Jūsų akių lygyje, kad nereikėtų dirbti susilenkus. Šiais laikais itin populiaru reguliuojamo aukščio stalai, kadangi visuomet galima prisitaikyti darbo vietą pagal save. Jei tik įmanoma, pasistenkite daryti pertraukas. Pasimankštinkite, pajudėkite ir visuomet atkreipkite dėmesį, ar sėdite taisyklingai.  

NETAISYKLINGAI NEŠAMI IR KELIAMI SUNKŪS DAIKTAI  

Apsipirkę parduotuvėje turbūt net nesusimąstote, kad maišus taip pat reikėtų nešti taisyklingai. Jei nešite itin sunkų maišą su produktais vienoje rankoje, sukelsite didelę apkrovą savo nugarai. Tokiu atveju rekomenduojama nešti du maišus su vienodu svoriu. Taip išlaikysite pusiausvyrą.  

Labai svarbu tinkamai kelti sunkius daiktus. Kad ir kiek kartų yra kalbama apie tai, kaip taisyklingai kelti daiktus, žmonės tarsi to negirdi. Sunkias dėžės kelia tiesiog pasilenkdami. Taip atsiranda nemaža rizika pasitempti nugarą. Keliant sunkiu daiktus pirmiausiai reikia atsitūpti, tuomet paimti daiktą ir atsistoti. Padedant galioja tas pats - atsitūpiate, padedate ir atsistojate. Keliamą daiktą būtina laikyti arčiau savęs ir tiek keliant, tiek padedant nedaryti itin staigių judesių.  

LIGOS 

Nugaros skausmą gali įtakoti daug ir įvairių ligų, ypač tos, kurios susijusios su stuburu, kaulų struktūra ir jos pakitimais. Viena tokių ligų - skoliozė. Tai yra stuburo išlinkimas į vieną pusę. Dažniausiai su šia problema susiduria ilgai sėdintys asmenys, deja, tame tarpe ir labai daug jaunuolių.  

Stuburo pakitimus ir nugaros skausmą gali įtakoti įvairūs sąnarių uždegimai, osteoporozė (ypatingai vyresnio amžiaus moterims), osteoartritas (būdingas vyresnio amžiaus žmonėms), įvairūs vidaus organų susirgimai esantys dubens, pilvo, nugaros srityje.  

KITOS NUGAROS SKAUSMO PRIEŽASTYS 

Nugaros skausmas gali atsirasti ir menstruacijų metu, tačiau šis skausmas dažniausiai tęsiasi tik dieną ar dvi. Nėštumo metu taip pat gali dažniau suskausti nugarą dėl svorio. Augantis pilvukas vis labiau išsikiša ir sunkėja, tuo tarpu stuburas taip pat gauna didelę apkrovą ir jam sukuriamas pasipriešinimas. 

Galimos ir kitos nugaros skausmo priežastys: miegojimas ant čiužinio, kuris nepritaikytas Jums, per mažas fizinis aktyvumas, per didelis krūvis sportuojant, traumos sporto metu, kuprinės ar sunkios rankinės nešimas ant vieno peties.   

KAIP ATPAŽINTI SKAUSMO PRIEŽASTIS?  

Kartais sunku pačiam suprasti kodėl skauda nugarą. Be to, kiekvienu atveju skausmas gali būti skirtingas ir pereiti net ir į kitas kūno dalis. Papasakosime, kaip atpažinti skausmo priežastis pagal skirtingus nugaros skausmo simptomus. 

DEGENERACIJA - DAŽNIAUSIA NUGAROS SKAUSMO PRIEŽASTIS 

Degeneracija arba stuburo susidėvėjimas yra pati dažniausia nugaros skausmo priežastis. O jos simptomai gali būti patys įvairiausi: skausmas nugaros apačioje kairėje pusėje, nugaros skausmas dešinėje pusėje, stuburo skausmas juosmens srityje, nugaros skausmas viršuje, nugaros skausmas apačioje ar nugaros skausmas tarp menčių. Degeneracijos atveju skausmas gali pasireikšti bet kurioje nugaros dalyje. Todėl labai svarbu išsiaiškinti, ar tikrai priežastis ši. Kadangi skirtingose vietose pasireiškiantis skausmas gali būti įtakojamas skirtingų veiksnių.  

NUGAROS SKAUSMAS PEREINANTIS Į KOJĄ 

Kai kuriais atvejais nugaros skausmas gali pereiti į koją. Kartais skausmas pereina tik į vieną koją, o kartais gali pereiti ir abi. Jei jaučiate tokio pobūdžio skausmą, galimas dalykas, kad Jums yra užspaustas nervas. Nervai dažniausiai užspaudžiami tuomet, kai stuburas dėl pastovaus netaisyklingo sėdėjimo ar didelės apkrovos pradeda krypti bei nusidėvi. Deja, šios priežastis įtakoja tarpslankstelinių diskų išsidėvėjimą bei irimą. Jų dalys pradeda judėti ir užspaudžia nervą. Deja, dažniausiai šiuo atveju prireikia chirurgo įsikišimu, kitu atveju gali laukti tokios pasekmės, kaip užtirpusios galūnės, pirštai (kojų).  

Kartais pasitaiko mažiau ūmus, lėtinis nugaros skausmas, kuris palaipsniui didėja. Gali tirpti galūnės, tampa sunkiau judėti. Tai įtakoti gali tiek stuburo nusidėvėjimas, tiek artritas ar anksčiau patirtos traumos sporte, darbe. Lėtinis nugaros skausmas dažniausiai stebimas, imamasi pagalbinių priemonių - dedamas įtvaras, daromi masažai.  

Nugaros skausmą pereinantį į koją ar abi gali įtakoti ir tarpslankstelinių diskų išvaržos. Tačiau šiuo atveju skausmas juntamas bet kokioje padėtyje, atlikus staigesnius judesiu gali suskausti labiau. Skausmas dažniausiai būdingas tik tam tikrai nugaros daliai, yra gana stiprus, kartais apibūdinamas, kaip deginantis.  

Visais šiais atvejais nugaros skausmas gali būti pereinantis ir į sėdmenis ar kitas apatines kūno dalis.  

NUGAROS SKAUSMAS APAČIOJE 

Turbūt dažniausiai pasitaikantis skausmas – nugaros apačioje. Tokį skausmą labiausiai įtakoja netaisyklinga laikysena sėdint, per mažas fizinis aktyvumas, nestiprūs liemens raumenys. Tokiu atveju dažniausiai į pagalbą atskuba kineziterapeutais, kurie padeda ne tik nustatyti priežastis, bet ir paskiria gydomuosius masažus. Tiesa, jei nugaros skausmą apačioje įtakoja tam tikros ligos, masažų terapija gali būti netaikoma.  

NUGAROS SKAUSMAS TARP MENČIŲ 

Nugaros skausmas viršutinėje dalyje, ypatingai nugaros skausmas tarp menčių gali atsirasti dėl kelių priežasčių. Viena dažniausių priežasčių, kodėl skauda tarp menčių - tai silpni tos vietos raumenys. Taip pat gali įtakoti netaisyklinga laikysena, per mažai ar visai nemankštinami ir nestiprinami nugaros raumenys. Tokiais atvejais dažniausiai rekomenduojama sportuoti, atlikti tam tikrus pratimus, lankytis masažuose.  

Dar viena, gana rimta priežastis gali būti pavojinga liga – aneurizma. Aneurizma – tai patologiškas kraujagyslių sienelių išsiplėtimas. Tokiu atveju labai svarbu stebėti savo būklę, ypač jei stiprus skausmas perėjo į galvą, nes tuomet būtina skubiai apsilankyti pas gydytoją. Deginantis skausmas nugaros viršuje gali būti primas požymis, į kurį tiesiog būtina atkreipti dėmesį. Taip galite užkirsti kelią pavojaus atsiradimą Jūsų gyvybei. Kadangi aneurizma gana klastinga liga.  

NUGAROS SKAUSMAS NĖŠTUMO METU 

Turbūt reta besilaukianti moteris nepatiria nugaros skausmo. Vienoms jis stipresnis, kitoms silpnesnis. Kas įtakoja nugaros skausmą nėštumo metu? Viena priežasčių - pilvo raumenų tempimas. Didėjant pilvukui tempiami pilvo raumenys, dėl šios priežasties didesnis krūvis tenka nugaros juosmeninei daliai. Tuomet gali imti mausti nugaros apačią.  

Dar viena priežastis, kuri taip pat sukelia nėščiosioms nugaros skausmus – didesnis progesterono kiekis organizme. Jis padidėja ir naudingas tuo, kad atsipalaiduoja dubuo. Tai palengvina vaikučio gimimą. Tačiau progesteronas tuo pačiu gali įtakoti sąnarių uždegimą. O esant uždegimams dažnai atsiranda ir nugaros skausmas. 

 

Be jokios abejonės didesnis svoris priekinėje kūno dalyje taip pat paveikia nugarą. Moteris ima labiau atsilošti, o taip padidėja nugaros tempimas. Ima dažniau skaudėti apatinę nugaros dalį.  

KAIP SUMAŽINTI NUGAROS SKAUSMĄ NĖŠTUMO METU  

Besilaukiančioms reikėtų jau nėštumo pradžioje pradėti rūpintis savo fizine sveikata ir pasistengti užkirsti kelią nugaros skausmui. Jis rečiau atsiranda toms, kurios iki nėštumo daugiau sportavo, mankštinosi. Tokių moterų raumenys stipresni. Tačiau jei vis dėl to Jums nugarą skaudą, išbandykite kelis patarimus.  

Pirmiausiai reikėtų sumažinti fizinį aktyvumą. Ypatingai svarbu atsisakyti veiklos, kuri apkrauna juosmeninę dalį ir dubenį. Reikėtų mažiau vaikščioti, pasistengti ilgai nestovėti.  

Jei nugaros skausmas atsiranda dar tebedirbant, būtinai pasistenkite daryti daugiau pertraukų. Venkite tokių veiksmų, kurie labiau tempia apatinę nugaros dalį, jokiais būdais nekelkite sunkių daiktų. Idealu, jei Jūsų darbo vieta būtų ergonomiška ir pritaikyta patogiai dirbti.  

Pasitarus su gydytoju galite atlikti specialius pratimus ir mankštas, kurios padeda sustiprinti nugaros raumenis. Taip pat Jums gali būti paskirtas specialus masažas, kuris padės atpalaiduoti nugaros raumenis, nuims įtampą. Puikiai tinka holistinis nugaros masažas 

Miegant būtų taip pat gerai rasti patogią pozą. Idealiausia nėščiajai miegoti ant šono, o tarp kojų įsidėti specialią pagalvę. Taip sumažinsite apkrovą nugarai.  

Puikiai nugaros skausmus padeda numalšinti plaukimas, pasilepinimas sūkurine vonia. Vanduo padeda atpalaiduoti raumenis. Jei mankštinsitės vandenyje, neapkrausite nugaros.  

PATARIMAI KAIP IŠVENGTI NUGAROS SKAUSMO  

Žmogaus nugara yra sudėtinga raumenų, sausgyslių, diskų ir kaulų struktūra. Kuomet visos dalys veikia puikiai žmogus gali nevaržomai judėti. Todėl pirmiausiai turėtumėte rūpintis, kad nugaros raumenys nuolat būtų stiprinami. 

Kaip jau minėjome prieš tai, viena iš pagrindinių nugaros skausmo priežasčių - netaisyklingas ir ilgas sėdėjimas. Bent 5 minutes per valandą skirkite poilsiui nuo kėdės, o dar geriau - pasimankštinkite, pavyzdžiui, atsistokite, pasukiokite liemenį į abi puses, pasistiebkite ir ištieskite rankas į viršų, pasilenkite žemyn ir pasistenkite paliesti kojų pirštų galus. Tokios reguliarios mankštelės prajudins kūną bei nugaros raumenis.  

Taip pat labai svarbi ir kėdė, ant kurios praleidžiama didžioji dienos dalis. Reikia, kad kėdė būtų nei per kieta, nei per minkšta, o atlošas išgaubtas pagal nugaros reljefą. Taip pat svarbus ir tinkamas kėdės aukštis, kad prie stalo sėdėtumėte nesusikūprinę ir ne per daug įsitempę. Kompiuteris turėtų būti akių lygyje, taip išvengsite ne tik nugaros, bet ir kaklo skausmo. 

Stenkitės nesikūprinti, išsitieskite ir kontroliuokite save. Ypatingai susikūprinama kai žiūrima į telefonų ekranus. Tad telefoną kaip ir kompiuterį reikėtų stebėti akių lygyje, kad kaklas ir nugara būtų tiesūs.  

Taip pat dažnai nugaros skausmus sukelia ir ilgalaikis vairavimas. Kadangi vairuojant dažnai ir ilgus atstumus nugaros raumenys būna nuolat įsitempę, kas ilgainiui iššaukia nugaros skausmus. Susireguliuokite automobilio sėdynę, kad laikysena būtų taisyklinga. O jei automobilyje praleidžiate daug laiko, pabandykite tarp apatinės nugaros dalies ir atlošo pasikišti pagalvėlę.  

Dar viena ir labai dažna nugaros skausmų priežastis - nepatogi pozicija miegant. Tinkama pozicija ir geras čiužinys yra būtini, norint išvengti nugaros skausmo. Taigi kokybiškam miegui pasirinkite itin gerą čiužinį bei ortopedinę pagalvę. Tačiau būtina žinoti dar kelis patarimus – jei mėgstate miegoti ant nugaros, pasidėkite pagalvėlę po keliais, o jei miegate ant šono, tuomet pagalvėlę reikėtų pasidėti tarp kelių. Taip stuburui teks mažiau krūvio. Ir labai svarbu stengtis daugiau nebemiegoti ant pilvo, nes tai pozicija labiausiai kenkianti nugarai ir kaklui.  

Tam, kad išvengti nugaros skausmų labai svarbus ir judėjimas. Pasistenkite kasdien bent minimaliai pajudėti - pasivaikščioti, pasimankštinti. Jei darbo dienomis nepavyksta įtraukti daugiau aktyvumo, stenkitės bent savaitgaliais įsitraukti daugiau aktyvios veiklos. Taip pat nugaros skausmui malšinti padeda ir įvairūs tempimo pratimai. Juos reikėtų atlikti kelis kartus per dieną.  

Taip pat bene pats naudingiausias būdas apsisaugoti nuo nugaros skausmo - reguliarus nugaros srities masažas. Masažas – viena seniausių gydymo priemonių, pasižyminčių natūralumu ir dideliu efektyvumu. Masažas yra neatsiejama reabilitacijos dalis, skatina įvairius gijimo procesus, padeda atsigauti po traumų ar operacijų. Pacientai daug greičiau atgauna prarastą darbingumą ir grįžta prie įprasto gyvenimo ritmo. Masažas gali būti atpalaiduojantis arba gydomasis. Jei skundžiatės nugaros skausmu ir gydytojas rekomenduoja, būtinai išbandykite gydomuosius masažus.  Gydomasis masažas – puikus pasirinkimas, norint išvengti ar sumažinti nugaros, kaklo, pečių skausmus asmenims, dirbantiems sėdimą darbą, besigydantiems po įvairių traumų.  

Profilaktikai puikiai pakaks ir atpalaiduojančio masažo. Tik tuomet, kai pasirūpinsite tinkama profilaktika, galėsite užkirsti kelią skausmo atsiradimui. Kadangi dažniausiai žmonės tol, kol neskauda nieko ir nedaro.  

ATPALAIDUOJANTIS NUGAROS MASAŽAS 

Atpalaiduojantis nugaros masažas padės atsigauti po dienos darbų, atpalaiduos nugaros raumenis, pašalins susikaupusią įtampą bei nuovargį. Toks masažas puiki profilaktinė priemonė, kuri sumažina riziką atsirasti nugaros skausmui. 

Atpalaiduojantis nugaros masažas puikiai veikia imunitetą, stiprina nugaros raumenis, gerina vidinių organų darbą, nuramina ir padeda išvengti streso, gerina širdies darbą. Geriausias metas atpalaiduojančiam nugaros masažui - popietė, vakaras. Tuomet po visų darbo dienos rūpesčių galite visiškai atsipalaiduoti. Be to, pagerinama ir miego kokybė. 

Jei norite pasilepinti atpalaiduojančiu masažu, būtinai apsilankykite pas geriausius sostinės masažo specialistus. Nugaros masažas Vilniuje atliekamas daugelyje grožio centrų ir masažų namų - „Reiki kelias“, „MedicalSpa“, „Masažo namai“, „Harmonijos menė“ ir kituose masažo namuose. 

Nugaros masažas Kaune atliekamas kabinete „Gedimino masažas“, grožio namuose „Dallanatura“, „SpaShanti“, „Saulėja SPA“ ir kituose masažų bei grožio namuose. 

GYDOMASIS NUGAROS MASAŽAS

Masažas stebuklingai ramina bei padeda atsipalaiduoti, veikia visą mūsų organizmą, pašalina stresą, įtampą ir padeda atsikratyti blogų minčių.  

Gydomasis masažas – tai viena iš masažo rūšių, kurios tikslas yra gydyti įvairias ligas, atkurti bei normalizuoti pažeistas organizmo funkcijas. Masažas – speciali, dozuota mechaninių ir refleksinių poveikių visuma. Gydomasis masažas atnaujina sutrikusios organizmo dalies funkcionavimą, t. y. pašalina skausmą ir raumenų nuovargį, įtampą, pagerina kraujotaką ir medžiagų apykaitą, atpalaiduoja spazmus, atkuria sąnarių judrumą. Net trumpalaikis masažas atstato organizmą, pašalina pieno rūgštį iš raumenų, kelia bendrą organizmo tonusą ir audinių elastingumą. 

Nugaroje slypi ir sudėtinga nervinė sistema. Todėl šio tipo masažas padės atsipalaiduoti, numalšinti įvairaus tipo skausmus. Be to, nugaros masažas puikiai tinka ir po intensyvios treniruotės sporto klube, masažuojant greičiau išsivaikšto pieno rūgštis, kuri susikaupia raumenyse. 

Apie gydomąjį masažą turėtumėte pagalvoti jei jaučiate skausmus pečių, juosmens srityse. Ypatingai pečių, kaklo srityje įtampa susikaupia ilgai dirbant kompiuteriu, daug skaitant. Ilgainiui susikaupusi įtampa pereina į skausmą, susikaupia druskos, kurios net gali užkišti kraujagysles, tuomet skausmas juntamas ne tik nugaros srityje, bet ir galvoje. Todėl gydomasis masažas geriausias priemonė pašalinti šiuos negalavimus ir užkirsti kelią  didesnėms sveikatos problemoms. 

Gydomasis nugaros masažas ypatingai rekomenduojamas žmonėms, kurie visiškai nesimankština, dirba sėdimą darbą, mažai juda. 

Tai vienas svarbiausių masažų mūsų organizmui. Nugaros srityje yra išsidėstę stambieji raumenys, kurių masažas veikia jų atliekamas funkcijas. Padidinamas raumenų darbingumas. Nugara - tai ir kraujagyslių bei nervų centras. Todėl masažuojant nugarą veikiama ir nervų sistema, veikiami vidaus organai. Nugaros masažas padeda įveikti įvairias ligas, pašalina įtampą. Net ir niekuo nesergant nugaros masažas yra reikalingas. Jis padeda sustiprėti fiziškai, užkerta kelią įvairiems negalavimams. 

Gydomasis masažas gali būti atliekamas ne tik norint sumažinti nugaros skausmą, bet puikiai tinka ir kaip profilaktinė priemonė. Gydomasis masažas vienas naudingiausių žmogaus organizmui. Reguliariai atliekant gydomąjį masažą veikiami nugaros raumenys. Gydomasis masažas veikdamas raumenis padeda palengvinti judesius, didina darbingumą, padeda išlaikyti taisyklingesnę laikyseną.

 

NUGAROS MASAŽAS - KAINA 

Nugaros masažo kaina svyruoja nuo 10 EUR iki 35 EUR. Kaina skiriasi priklausomai nuo to, koks masažas atliekamas. Yra daug skirtingų nugaros masažo tipų: klasikinis, express, nugaros ir pečių srities, Kerala (giluminis, atpalaiduojantis)  ir kiti. 

Ypatingai verta rinktis kelių apsilankymų kuponą, kadangi masažas dažniausiai nėra vienkartinis ir būtina praeiti bent minimalų masažų kursą. 

Norint efektyvumo rekomenduojami mažiausiai 5 apsilankymai, geriausia kartą ar du per savaitę. Efektyviausia 10 masažų kursas. Po praeito kurso masažo specialistas Jums rekomenduos sekančių apsilankymų laiką. Viskas priklauso nuo to ar masažas atliekamas profilaktiškai ar reikalingas intensyvesnis gydymas. 

Taigi, nugaros skausmas gali būti labai įvairus nuo vos jaučiamo iki labai skausmingo. Labai svarbu išsiaiškinti nugaros skausmo priežastis, kad būtų paskirtas tinkamas gydymas. Taip pat, kad išvengtumėte nugaros skausmų, reikalinga profilaktika – tinkama laikysena, mityba, sportas, mankšta, kokybiškas miegas bei tinkama pozicija – tai svarbūs veiksniai, norint išvengti nugaros skausmų. Žinoma, jei jie nesusiję su kitomis ligomis. Nugaros masažas yra efektyviausia priemonė norint išvengti įvairių sveikatos bėdų, tame tarpe ir nugaros skausmo. Masažas taip pat geriausia, natūrali ir profilaktinė priemonė. Norint užkirsti kelią nugaros skausmu rekomenduojama atlikti profilaktinį masažų kursą 2 kartus per metus. Pasirūpinkite savo nugara ir užkirskite kelią skausmams.  

Atgal