Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
Prisijungti
Prekės krepšelyje
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"
„BookitNow“ yra įmonių grupės „Gera Dovana group“ dalis.

Plaukų dažymo technikos ir naujausios tendencijos

2019-07-06

Plaukų dažymo technikos ir naujausios tendencijos

 

Plaukų dažymas leidžia mums išreikšti save, pakeisti stilių bei išvaizdą. Galime rinktis ryškias spalvas, paslėpti lendančius žilus plaukus ar tiesiog pagyvinti veido bruožus. Nuolat sugalvojama vis įvairesnių plaukų dažymo technikų - sruogavimas, balayage, ombre, sombre, air touch ir kitos. Šiais laikais labai lengva keisti plaukų spalvą, o kartu ir įvaizdį. Grožio salone meistrė Jums padės iš brunetės tapti blondine ir atvirkščiai, taip pat padės nustebinti pasaulį ryškiais bei žaismingais dažymais. 

Profesionali plaukų meistrė padės Jums išsirinkti tinkamiausias spalvas, papasakos kokios dažymo technikos populiariausios būtent tą sezoną. Kiekvienais metais jos šiek tiek keičiasi -  vieną sezoną madingos vienos spalvos, kitą kitos. Ta pati technika gali kas kart nežymiai keistis, tačiau jos pagrindas išlieka toks pat. 

Beje, ar žinojote, kad plaukų dažymu pirmiausiai pradėjo naudotis vyrai? Būtent jie pirmieji pradėjo keisti plaukų spalvą - senovėje tai buvo kilmingųjų bruožas. Ir tik po ilgo laiko moterys taip pat gavo šią privilegiją, kuri dabar virto neatsiejama moters grožio procedūrų dalimi.

 

Plaukų dažymas sruogelėmis

Dažnai labai sunku nuspręsti kaip dažytis plaukus, kokią spalvą pasirinkti. Tokiu atveju geriausiai tinka plaukų dažymas sruogelėmis. Dažyti sruogelėmis galima įvairiausiais būdais - nuo vos matomų iki ryškesnių. Viskas priklauso ar norite tik šiek tiek pasikeisti ar stipriau išryškinti savo natūralių plaukų grožį. 

Viena spalva nudažyti plaukus paprasčiau, tačiau dažymas sruogelėmis sudėtingesnis ir kiek ilgesnis procesas. Žinoma, viskas priklauso nuo to kurią dažymo techniką pasirinksite. 

Juostuotas plaukų dažymas

Moterims, kurios turi ilgus, banguotus plaukus rekomenduojama dažyti juos juostelėmis. Jos gali būti įvairių spalvų, tačiau labiausiai rekomenduojami šviesūs - karamelės, medaus arba ryškesni rausvi atspalviai. Juostelės dažomos beveik per visą plaukų ilgį, dažniausiai pasirenkama tik keliais tonais šviesesnė spalva už natūralius plaukus. Tačiau vis dažniau pasitaiko ir ypač kontrastingų spalvų. Šviesiaplaukės išbando labai tamsias ar ryškias spalvas, o tamsiaplaukės atvirkščiai - šviesias spalvas. 

Šerkšno technika

Jei turite trumpus plaukus ir juos norite dažyti plaukus sruogelėmis - išbandykite šerkšno techniką. Šis trumpų plaukų dažymas suteiks Jūsų plaukams žaismingumo. Šiuo atveju plaukų šaknys paliekamos natūralios, tamsesnės spalvos, o žemiau plaukai nudažomi šviesiomis sruogomis. Sruogelės suteiks plaukams apimties bei kontrastingumo. 

Plaukų dažymas balayage technika

Jei Jūsų plaukų galiukai pakankamai ploni ir norite jiems suteikti apimties rinkitės balayge dažymo techniką. Šis terminas yra kilęs iš prancūzų kalbos ir reiškia valymą. Balayage plaukų dažymo technika puikiai tiks tiek ilgaplaukėms, tiek trumpesnių plaukų savininkėms. 

Vienas svarbiausių dalykų dažant plaukus balayge technika – tinkamas spalvos parinkimas. Tačiau jei turite patikimą meistrę, ji tikrai sugebės parinkti Jums tinkamiausią dažų spalvą pagal veido formą, odos atspalvį bei plaukų kirpimą. Pats plaukų dažymo procesas nėra sudėtingas - šaknys neliečiamos, o dažai tepami per plaukus braukiant ranka ar dažymo šepetėliu. Stengiamasi sruogas dažyti tose vietose, kurias natūraliai apšviečia saulė. Taip išgaunamas ypatingai natūraliai atrodantis efektas.  

Balayge plaukų dažymas ne tik suteiks natūralų efektą, bet ir nealins plaukų, kadangi  neliečiamos šaknys ir dažoma tik dalis plaukų.  

 

Ombre plaukų dažymas

Ombre  - tai kontrastingas plaukų dažymas kai pereinama nuo tamsių spalvų prie šviesių. Ši dažymo technika kilusi iš Prancūzijos ir reiškia šešėliavimą. Nors ši technika atsirado jau gana senai, ji vis dar populiari ir moterys mielai renkasi dažymą ombre stiliumi.

 Dažniausiai plaukų šaknys dažomos tamiai, o žemyn šviesėja. Kartais pasitaiko ir atvirkštinis variantas kai šaknys paliekamos šviesios, o plaukų galai tamsūs. Paskutiniu metu ieškant naujovių ombrė plaukų dažymo technika derinama su kitomis technikomis. Viena jų, jau minėta balayge technika. Suderinus šias dvi technikas išgaunamas natūralesnis spalvos perėjimas. Toks dažymas vadinamas sombre technika. 

Jei norite visiškai švelniai pereinančių spalvų, be jokio matomo kontrasto – Jums patiks subtilus ombre. Šiuo atveju perėjimas labai švelnus ir parenkami panašaus tono atspalviai. 

Trumpų plaukų dažymas

Moterims, kurių kirpimas ypač trumpas sunkiau eksperimentuoti su šukuosena. Tačiau norint pasikeisti galima sužaisti pasitelkiant spalvas. Įvairūs dažymo stiliai tinka ne tik ilgiems, bet ir trumpiems plaukams. 

  • Ryškios sruogos puikiai pabrėš charakterį, parodys Jūsų išskirtinumą ir drąsą būti savimi. Galite drąsiai dažyti plaukus ypatingai ryškiomis spalvomis, tai dabar labai madinga.

  • Ombre dažymas trumpiems plaukams taip pat puikiai tinka. Kartais trumpų plaukų galiukai atrodo ploni, o ombre dažymas suteikia plaukams tūrio, be to, jie atrodo ilgesni. 

  • Balayage plaukų dažymo technika trumpiems plaukams naudojama retai, tačiau ji taip pat gali suteikti plaukams purumo bei žaismingumo efektą. Sruogos dažomos šiek tiek nuo šaknų ir kiek plonėja į plaukų apačią. 

  • Plaukų dažymas klasikinėmis sruogomis - sruogelės dažomos nuo pat šaknų, dažniausiai vienos ar kelių spalvų jei norisi žaismingumo. Dažymas sruogelėmis nuo šaknų padeda paslėpti ir pirmuosius žilus plaukus. 

  • Jau minėta šerkšno technika ypatingai pagyvina plaukus ir suteikia jiems žaismingumo. Šaknys išlieka natūralios, o štai toliau plaukuose sužaidžia sruogelių gausa, kuri suteikia plaukams ir papildomos apimties iliuziją. 

Plaukų dažymas 2019 metais – naujausios tendencijos

Plaukų dažymo tendencijos 2019 metais leidžia ir toliau mėgautis ombre dažymo technika. Ypatingai madingi išlieka perėjimai iš tamsios į šviesią spalvą. Jis populiarus, kadangi moterys džiaugiasi, kad plaukus tenka rečiau dažyti ir ne taip matosi kai jie atauga. Be to dažymas atrodo pakankamai natūraliai, o tai yra šių metų tendencija. Natūralumas šiemet akcentuojamas tiek aprangoje tiek plaukų dažyme. 

Madingiausios vasaros sezono spalvos – rausva, kreminė, ledinės kavos, kakavos, medaus spalva. Paaugliai ir jaunuoliai renkasi ryškesnes spalvas - purpurinę, žalsvą, melsvą. Na, o pasaulyje jau topu tapusios neoninės spalvos Lietuvoje dar tik skinasi kelią. Mažai žmonių išdrįsta dažyti plaukus itin ryškiai. 

Jei esate blondinė - rinkitės šiltesnius atspalvius. Dabar labai madingi įvairūs plaukų tonavimai, todėl kas kartą galite atrodyti vis kitaip. Vasarą puikiai tiks ir švelniai rožiniai atspalviai. Taip pat nesuklysite jei kiek patamsinsite plaukų atspalvį ir jis taps artimesnis Jūsų natūraliai plaukų spalvai. 

Tamsiaplaukės turėtų rinktis kiek šviesesnius atspalvius. Ypatingai populiarus balintos kavos atspalvis. Brunetėms taip pat rekomenduojama žaidžiant su šviesesniais atspalviais linkti link natūralumo. 

Na, o jei norite išsiskirti - prašom! Išskirtinės moterys drąsiai gali rinkti tamsiai violetinius atspalvius, kurie persipina su melsvais tonais. Dar viena, iš mados neišeinanti spalva - oranžinė. Labiausiai madinga vientisa ir ryški oranžinė spalva. 

Plaukų dažų rūšys

Plaukų dažymui yra naudojami skirtingų rūšių dažai. Jie skirstomi į tris pagrindinius tipus: 

  • Nuplaunami dažai - nudažius plaukus tokiais dažais jų spalva išnyksta po 5 – 10 galvos trinkimų. Taip pat yra ir dažų, kurie nusiplauna po vieno karto. Tokie dažai puikiai tinka kai norisi pasikeisti tik tam tikrai šventei. Nuplaunami dažai pasitarnaus ir tuo atveju kai norite pakeisti plaukų spalvą, tačiau nežinote ar ta spalva Jums tiks. Nuplaunami dažai būna mažiau sodrios spalvos, taip pat nepaslėps ir žilų plaukų.

  • Ilgalaikiai plaukų dažai - tai dažai, kurių sudėtyje dažnai būna amoniako bei vandenilio peroksido. Bet technologijos tobulėja ir vis dažniau atsisakoma šių sudėtinių dalių, kad plaukai ir galvos oda būtų labiau apsaugoti. Ilgalaikiai dažai leidžia išgauti sodrias spalvas, puikiai paslepia žilus plaukus. Vis dėl to jie labiausiai pažeidžia plaukus. 

  • Natūralios kilmės arba augaliniai dažai yra nekenksmingi, be to, dar ir padeda sustiprinti plaukus. Spalva išlieka trumpiau nei dažant ilgalaikiais dažais, taip pat augaliniais dažais nepaslėpsite žilų plaukų.

Plaukų dažymas namuose

Dažnas plaukų dažymas salone kartais atrodo per brangus ir sunkiai pasiekiamas malonumas, todėl moterys neretai ryžtasi plaukus dažyti namuose. Tai šiek tiek rizikinga, kadangi dažniausiai sunku išgauti norimą atspalvį, be to, pačiai nusidažyti geriausiai pavyks tik visus plaukus viena spalva. Vargu ar pavyktų dažymas sruogelėmis pačiai. 

Jei jau nusprendėte, kad plaukus dažysite namuose, būtinai tam tinkamai pasiruoškite. Visų pirmiausia nedažykite plaukų jei Jūsų galvos oda dėl kokių nors priežasčių jautri ar sudirginta. Kelias dienas prieš plaukų dažymą palepinkite plaukus kauke. Dieną prieš dažymą neplaukite galvos, kadangi riebalai padės labiau apsaugoti odą ir pačius plaukus. Taip pat  nepamirškite, kad dažai tepami ant sausų plaukų. Geriausia jei dažus pirmiausiai išbandysite ir sužinosite ar jie nedirgins Jūsų odos. Rekomenduojama užtepti ant nedidelio odos ploto ir palaikyti kelias minutes. 

Dar vienas svarbus dalykas - kokybiški dažai. Nesirinkite pačių pigiausių, kadangi plaukų atstatymas gali Jums kainuoti daug brangiau, be to, pigūs dažai dažniau sukelia alergines reakcijas. Rinkitės patikimus ir gerai žinomus plaukų dažų gamintojus. Dabar jau populiarėja ir įvairūs augalinės kilmės dažai be amoniako. Spalvą rekomenduojama rinktis vienu ar dviem tonais šviesesnę arba tamsesnę nei Jūsų natūrali plaukų spalva.  

Dažų nemaišykite metaliniame dubenyje, geriausiai tam tinka plastikinis indas. Dažymas turėtų prasidėti nuo šaknų ir tik pabaigoje dažykite plaukų galiukus. Plaukų galiukai greičiausiai sugeria dažus. Būtinai laikykitės instrukcijų, kurios nurodytos ant dažų pakuotės.  

Jei dažote plaukus tamsiai, patepkite kaktą, ausis ir skruostus vazelinu, tai padės lengvai pašalinti dažus nuo odos ir apsaugos ją nuo sudirgimo. 

Po dažymo pirmas dvi paras neplaukite galvos ir nenaudokite tiesintuvo. Taip leisite geriau įsigerti spalvai į plaukus ir ji ilgiau išliks ryški. 

 

Dažytų plaukų priežiūra

Dažyti plaukai reikalauja ypatingos priežiūros - po dažymo jie susilpnėja, išsausėja ir tampa labiau nepaklusnūs. Po dažymo būtina naudoti įvairias priemones, kurios pagerins ne tik plaukų, bet ir galvos odos būklę. 

Visų pirmiausia naudokite šampūną, kuris yra skirtas būtent dažytiems plaukams. Jis padės spalvai ilgiau išlikti ryškiai ir plaukai labiau žvilgės. Plaukus pasistenkite plauti rečiau, taip ilgiau nenusiplaus spalva ir plaukai ne taip greitai išsausės. Jei plaukus plaunate dažnai, vertėtų nenaudoti ilgą laiką tų pačių priemonių, kadangi plaukai greitai pripranta ir nebejaučiamas toks poveikis, kokio tikitės. Tokiu atveju šampūną rekomenduojama pakeisti po 3 mėnesių. 

Po šampūno nepamirškite ir plaukų balzamo. Rinkitės skirtą sausiems, dažytiems ir pažeistiems plaukams. Nepatingėkite prieš nuskalaujant jį palaikyti bent kelias minutes. 

Jei įmanoma ir niekur neskubate nedžiovinkite plaukų džiovintuvu. Jis tik dar labiau išsausins plaukus. Na, o jei neturite laiko laukti kol plaukai išdžius natūraliai, rinkitės tik kokybišką džiovintuvą su jonizatoriumi. Jis neleis plaukams elektrintis, o taip pat padės greičiau išdžiovinti plaukus. Kuo trumpesnis džiovinimo laikas tuo mažiau plaukai bus pažeidžiami. Prieš džiovinant ar tiesinant plaukus būtinai naudokite ir apsaugantį nuo karščio purškiklį ar kremą. Po to kai plaukai išdžius patepkite galiukus aliejuku. 

Pasistenkite nešukuoti drėgnų plaukų, kadangi šukuojant drėgnus plaukus jie gali būti pažeisti. Jei dažnai šukuosite šlapius plaukus jie ims trupėti. Geriausias juos šiek tiek prašukuoti pirštais ir tik tada kai jau bus beveik sausi – galima naudotis šepečiu ar šukomis.

Kartą ar du per savaitę naudokite atstatomąją ir maitinančią plaukų kaukę. Kaukė plaukus suminkštins, sustiprins, jie taps švelnesni ir lengviau iššukuojami. Be to, kaukė suteiks plaukams apsauginį sluoksnį. 

Retkarčiais papildykite organizmą B grupės vitaminais, jo taip pat galite gauti ir su maistu, kuriame gausu baltymų. 

Pasilepinkite galvos masažu, jis suaktyvins kraujotaką, paskatins greitesnį plaukų augimą bei palengvins maistinių medžiagų įsisavinimą.  

Plaukų dažymas salone

Plaukų dažymas salone pas patyrusią plaukų meistrę vis tik geriausias pasirinkimas jei rūpinatės savo plaukais. Grožio salone meistrė padės Jums išsirinkti tinkamiausią spalvą pagal Jūsų tipą veido fotmą, galės atlikti sudėtingesnius dažymus, plaukų sruogavimą. Be to, plaukus Jums dažys tik kokybiškais ir profesionaliais dažais, naudos visas reikiamas apsaugas, kad plaukai būtų kuo mažiau pažeisti. 

Salone esant reikalui plaukų meistrė sugebės išgauti Jūsų norimą atspalvį, tuo tarpu namuose tai padaryti sudėtinga. 

Grožio salone Jūsų plaukai gaus tinkamiausią priežiūrą, praėjus kelioms po dažymo galite pasirinkti įvairias gydomąsias procedūras, kurios plaukus pamaitina, drėkina ir atstato jų struktūrą. Profesionalios priemonės plaukus atstatys greičiau ir rezultatas bus matomas jau po pirmos procedūros. Jei plaukus dažote nuolat, tokias procedūras taip pat rinkitės reguliariai. 

Mūsų puslapyje rasite tik geriausių salonų rekomendacijas, kuriuose dirba savo srities profesionalai. Įvairių technikų plaukų dažymas Vilniuje atliekamas šiuose grožio salonuose: „Publikas“, „Gadrani“, „Fenix“, „Yoli“, „Nefertitė“, „Labella“, „Hair Box“, „My Studio“, „Grožio sfera“, „Mano grožio pagrindai“, kirpyklose „Kristina“, „Kare“, „Sigmos“, „Bearland“ (plaukų dažymas vyrams).

Profesionaliai atliktas plaukų dažymas Kaune Jums bus atliktas šiuose salonuose: „Mano grožio namai“ (kirpėja Ernesta), „Kirptuvė“, „Beauty loft“ (plaukų stilistė Monika), „Wash and Blow“, Before“, įvaizdžio salone 313 „Rolė“, pas kirpėją - stilistę Gabiją. 

Plaukų dažymo kaina

Plaukų dažymo kaina skiriasi priklausomai nuo dažymo technikos, plaukų apimties ir ilgio. Balayage ar ombre dažymas vidutiniškai kainuoja apie 50 – 60 EUR, labai ilgiems plaukams gali kainuoti ir 75 EUR. Vidutinė plaukų tonavimo kaina 15 – 20 EUR. Šaknų dažymo kaina kainuoja apie 20 – 30 EUR. 

Plaukų dažymas - tai galimybė išreikšti save, pakeisti pabodusią plaukų spalvą ar išryškinti savo grožį. Nepamirškite, kad jei norite kardinalesnių pasikeitimų ar sudėtingesnių dažymų - rinkitės grožio salonus. Taip išsaugosite savo plaukų grožį ir džiaugsitės norimu rezultatu.

Atgal