Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
Prisijungti
Prekės krepšelyje
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"
„BookitNow“ yra įmonių grupės „Gera Dovana group“ dalis.

PRP - jaunos odos paslaptis

2021-01-19

PRP - jaunos odos paslaptis

Mokslininkai nuolat atlieka įvairiausius tyrimus ir ieško būdų kaip padėti išlaikyti odą jaunesnę bei gyvybingesnę. Puikiai žinome, kad taisyklinga kasdieninė odos priežiūra, masažas ar hialurono injekcijos gali padėti išlaikyti odos jaunystę. Tačiau tikra sensacija pasaulyje tapo PRP procedūra, kuri naudojama ne tik veido odos atnaujinimui, bet ir plaukų mezoterapijai, odos nudegimų gydymui, sausgyslėms stiprinti, plačiai taikoma odontologijoje. 

TROMBOCITAIS TURTINGA PLAZMA  

PRP yra angliško termino platelet-rich plasma trumpinys. Lietuviškai tai trombocitais turtinga plazma. Ši plazma išgaunama paėmus kraują iš žmogaus, kuriam bus atliekama PRP procedūra. Tuomet specialiu medicininiu aparatu su centrifuga kraujas yra išsukamas ir atskiriamas. Atskiriama plazma su didele koncentracija trombocitų nuo raudonųjų kūnelių. Žinoma, natūraliai kyla klausimas - kokį vaidmenį čia atlieka trombocitai?  

Trombocitai yra viena iš trijų tipų ląstelių mūsų kraujyje kartu su raudonaisiais kraujo kūneliais - eritrocitais ir baltaisiais kraujo kūneliais - leukocitais. Kiekvienos ląstelės turi savo funkcijas. Raudonieji kraujo kūneliai perneša deguonį ir anglies dioksidą. Baltieji kraujo kūneliai kovoja su infekcijomis. Trombocitai skatina kraujo krešėjimą, pažeistų audinių gijimą. Įsivaizduokite, jei įsipjautumėte, trombocitai būtų tos ląstelės, kurios leidžia stabdyti kraujavimą ir po to skatina žaizdos užsitraukimą, gijimą.  

Trombocitai turi ir baltymų, kurie vadinami augimo faktoriais. Šie baltymai leidžia kūnui pranešti, kas vyksta gijimo procesu, taip kūnas gali kontroliuoti uždegimus, gydyti audinius ir regeneruoti odą. Trombocitai didina kolageno gamybą ir skatina kraujotaką.  

PRP terapiją galima būtų pavadinti trombocitų veiksmingumo padidinimu. Kai suleidžiama plazma, ta vieta gauna net penkis kartus daugiau trombocitų, o tai reiškia, kad ir daug kartų daugiau augimo faktorių.  

Procedūros metu plazma patenka į dermą, tai padeda itin suaktyvinti odos atsinaujinimo procesus ir sustabdyti odos senėjimo procesus. Plazma gali būti naudojama ne tik odos atgaivinimui, regeneracijai, net ir raukšlių išlyginimui.  

KAS YRA PRP PROCEDŪRA?  

PRP procedūra dar kitaip vadinama plazmoliftingu. Tai nesudėtinga procedūra skirta odos atnaujinimui bei gydymui, panaudojant pačio paciento kraują. Tiesiai į odą suleidžiama plazma su didele trombocitų koncentracija ir tuomet prasideda odos atsinaujinimo procesai, sustabdomas senėjimo procesas. Svarbiausia, kad tai visiškai natūralus procesas.  

PRP procedūra puikiai tinka norint užpildyti ir išlyginti gilias raukšles, sumažinti mimikos raukšleles, atgaivinti papilkėjusią odą, sumažinti pigmentines dėmes, gydyti odą po nudegimų saulėje.  

Ši procedūra gali būti atliekama veidui, dekoltė, kaklui, rankoms, kojoms, sėdmenims, pilvui. Odos atnaujinimui užtenka 1 ar 2 procedūrų per metus. O pirmieji ryškūs pasikeitimai pradeda matytis praėjus nepilnam mėnesiui po procedūros. Tačiau atsinaujinimo procesai prasideda beveik iš karto.  

PRP gydymas atliekamas ir norint sustabdyti intensyvų plaukų slinkimą, atauginti plaukus (plaukų mezoterapija). Trombocitais praturtinta plazma suleidžiama mažomis adatėlėmis po galvos oda, taip tiesiogiai pasiekiamos plauko šaknys ir folikulas. Plauko folikulas gauna reikalingų medžiagų ir pradeda auginti plaukus. Tik pokyčiai pastebimi praėjus beveik pusei metų kuomet išauga nauji plaukai.  

PRP PROCEDŪROS PRIVALUMAI  

PRP procedūros atsiliepimai ypač teigiami ir džiugina savo rezultatais. Pati procedūra nėra labai skausminga. Plazma suleidžiama itin smulkiomis adatėlėmis, todėl odos pažeidimas minimalus. Be to, prieš procedūrą oda patepama specialiu kremu, kuris sumažina jautrumą. 

Po procedūros oda tampa elastingesnė, pagerėja mikrocirkuliacija, oda paskaistėja, o užpildytos raukšlės tampa nebematomos. PRP procedūra puikiai pritaikoma norint išgydyti randelius po odos sužeidimų ar aknės gydymo, gydo nudegimus. Procedūra nesukelia alerginių reakcijų, kadangi naudojamas pačio paciento kraujas.  

PRP procedūrą galima kombinuoti su kitais preparatais, derinti su lazerinėmis ar chirurginėmis grožio procedūromis.  

KĄ REIKIA ŽINOTI APIE PROCEDŪRĄ?  

Po procedūros gali būti juntamas odos sudirgimas ir jautrumas, retais atvejais atsiranda nedidelių mėlynių. Įprastai oda atsistato per pirmą parą. Kaip tinkamai ją prižiūrėti po plazmoliftingo procedūros patars ją atlikęs specialistas.  

Prieš procedūrą bent puse mėnesio turėtumėte nevartoti antibiotikų, taip pat atlikti kraujo tyrimą. Jo metu bus nustatyta ar organizme nevyksta jokie uždegiminiai procesai, kurie sumažins galimybę tinkamai paruošti plazmą su reikiamu kiekiu trombocitų.  

Procedūra trunka nuo pusvalandžio iki valandos.  

Plazmoliftingo negalima atlikti esant šioms kontraindikacijoms:  

  • laukiatės ar maitinate 

  • sergate onkologinėmis ligomis 

  • yra odos uždegimų, bėrimų 

  • turite bakterinę ar virusinę infekciją 

  • turite problemų su kraujo krešėjimu 

Kaip prižiūrėti odą po plazmoliftingo procedūros 

Tam, kad rezultatai būtų sėkmingi labai svarbi priežiūra po procedūros. Žinoma, į darbą galima drąsiai grįžti jau kitą dieną. Žinoma, paraudimai dar gali būti matomi. Labai svarbu pirmas 3 paras ant odos netepti makiažo priemonių. Odą būtina tinkamai valyti, kad ji būtų švari, drėkinti ją, galima naudoti labai lengvą makiažo pagrindą. Taip pat priemones Jums gali rekomenduoti ir specialistas, ypatingai jei atsiras paraudimų. Specialūs produktai padės lengviau atsigauti odai. Taip pat labai svarbu, kad priemonės būtų su SPF apsauga, net ir šaltuoju metų laiku.  

Po procedūros pirmas 3 paras venkite alkoholio, kofeino, nešveiskite odos šveitikliais. Taip pat venkite sporto ir kito fizinio aktyvumo, prakaitavimas gali papildomai sudirginti odą, o fizinė veikla padidinti patinimų ar mėlynių riziką. Tačiau jei laikysitės nurodymų oda atsigaus tikrai greitai.  

Galimos komplikacijos po plazmoliftingo procedūros  

Dažniausiai po procedūros galinti pasitaikyti komplikacija - mėlynės ar nedidelis uždegimas (odos paraudimas, patinimas). Šios komplikacijos atsiranda iš karto po procedūros, o visiškai pranyksta per kelias dienas. Dažniausiai jos matomos vos vieną parą. Tačiau labai svarbu saugoti odą nuo tiesioginių saulės spindulių, veido negalima tuo metu trinti ar atlikti kitų veido odos procedūrų - veido valymas ar kitos panašios procedūros.  

Puiku tai, kad procedūros metu suleidžiama injekcija su Jūsų pačių kraujo plazma. Tai reiškia, kad ypatingai sumažėja tikimybė atsirasti infekcijai.  

Žinoma, labai retais atvejais būna rimtesnių komplikacijų - infekcija ar randeliai. Taip pat dažnai sergantiems pūsleline ji gali paūmėti. Vis tik tokios komplikacijos ypatingai retos ir jei atsakysite į visus specialisto klausimus prieš procedūrą tikrai bus išvengta nesusipratimų.  

PRP procedūros kaina 

PRP procedūros kaina prasideda nuo 200 EUR. Viskas priklauso nuo to kokiai sričiai atliekama procedūra. Tačiau turint omenyje, kad procedūrų reikia vos 1 ar 2 per metus, kaina nėra aukšta.  

Kaip išsirinkti specialistą plazmoliftingo procedūrai? 

Vienaip ar kitaip plazmoliftingas nors ir minimaliai, tačiau yra invazinė procedūra. Todėl norint pasiekti geriausius rezultatus labai svarbu susirasti patikimą specialistą. Jis turėtų turėti medicininį išsilavinimą. Idealiausia apsilankyti pas dermatologą ar plastikos chirurgą. Pirmiausiai susitikite aptarti būsimą procedūrą. Jei tai tikrai patyręs specialistas gal būt parodys Jums prieš ir po nuotraukų su buvusiais klientais. Tai padės lengviau apsispręsti ir jaustis saugiau procedūros metu.  

Plazmoliftingas arba PRP procedūra efektyvus būdas sustabdyti odos senėjimo procesus, todėl kiekviena moteris, kuri siekia, kad oda kuo ilgiau išliktų jauna, skaisti ir elastinga,  turėtų tai išbandyti. 

Atgal