Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
Prisijungti
Prekės krepšelyje
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"
„BookitNow“ yra įmonių grupės „Gera Dovana group“ dalis.

Ajurvedinis masažas - nauda kūnui ir sielai

2021-04-10

Ajurvedinis masažas - nauda kūnui ir sielai

Esame įpratę aktyviai gyventi, nuolatvskubėti. Todėl visa tai sukelia daug streso ir įtampos. Turbūt mažai rastumėte tokių žmonių, kurie skiria pakankamai laiko sau, poilsiui ir sveikatinimui. Žinoma, paskutiniais metais susidomėjimas sveikesniu gyvenimo būdu vis didėja. Todėl siūlome iš arčiau susipažinti su ajurveda ir ajurvedinio masažo teikiama nauda.  

Kas yra ajurveda 

Ajurveda turi dvejopą reikšmę - gyvybė ir žinios. Tai būtų galima sakyti, kad ajurveda tai tarsi mokslas apie gyvybę. Čia apjungiamas fizinis kūnas ir siela. Ajurvedos šaknys yra Indijoje. Ten tai tarsi ilgaamžiškumo menas. Ajurveda padeda sustiprinti sveikatą ir jos principai taikomi jau daugiau nei 5 tūkst. metų. Orientuojamasi į žmogaus fizinę ir dvasinę sveikatą. Daug dėmesio skiriama mitybai, kvėpavimo technikoms, fizinio kūno sveikatinimui. Viena iš mums labiausiai prieinamų ajurvedos dalių - masažai.  

Ajurvedinių masažų išskirtinumas 

Ajurvediniai masažai be jokios abejonės turi skirtumų lyginant su kitomis masažų rūšimis. Manoma, kad mūsų kūne yra daugiau nei 100 taškų, kurie atsakingi tiek už fizinę veiklą, tiek už sielos harmoniją. Taip pat žmonės yra skirstomi į kelis tipus – pita (ugnis), kapha (žemė), vata (vėjas). Kiekvienas tipas išsiskiria savo elgesiu, išvaizda, skirtingais pojūčiais.  

Ajurvedinis masažas koncentruojasi į marmos taškų stimuliavimą. Veikiant tam tikrus kūno taškus galima teigiamai paveikti tam tikras kūno sritis, organus, pagerinti emocinę sveikatą. Marmos taškai yra svarbi ajurvedinio masažo dalis. Sakoma, kad kūne išsidėstę energetiniai centrai, per kuriuos į patenka gyvybinė energija. Kiekvienas marmos aktyvus taškas veikia tam tikrus organus ir kūno dalis. 

Ajurvedinis masažas išskirtinis ir tuo, kad jis taikomas kiekvienam žmogui individualiai – nuo masažo intensyvumo iki aliejų parinkimo. Indijoje įprasta, kad žmogus atėjęs masažui pirmiausia pabendrauja su masažistu. Tai padeda nustatyti žmogaus tipą. Lietuvoje taip pat yra masažo specialistų, kurie pirmiausiai stengiasi pažinti žmogų, kuriam atliks ajurvedinį masažą.  

Ajurvedinio masažo technikoje labai svarbu ne tik patys masažo judesiai. Didelis dėmesys yra skiriamas masažų aliejams, kurie yra gydomieji, praturtinti įvairiomis žolelėmis. Jie taip pat parenkami kiekvienam žmogui individualiai. Kiekvienas aliejus turi savo paskirtį - drėkinti, vėsinti, šildyti kūną. Taip pat stengiamasi sukurti atpalaiduojančią aplinką - raminanti muzika, švelnus apšvietimas, aromaterapija. Kvapai taip pat atlieka didelį vaidmenį - padeda nusiraminti, atpalaiduoja, teigiamai veikia nuotaiką, padeda stiprinti imuninę sistemą. Todėl ajurvedinis masažas be aromaterapijos sunkiai įsivaizduojamas, kaip ir be aliejų. Ajurvedinį masažą galima net būtų pavadinti aliejiniu masažu.  

Keralos ajurvedinis masažas  

Viena populiariausių ajuvedinio masažo rūšių - kerala masažasKeralos masažas populiariausias Indijoje. Jis ypatingas savo atlikimo technika bei aliejų gausa. Keralos masažo metu aliejaus tenka visam kūnui. Masažuotojas atlikdamas masažą atlieka daug skirtingų judesių - glosto, trina, sulenkia Jūsų rankas, kojas. Stengiamasi, kad visas kūnas atsipalaiduotų. Po tokio masažo žmogus jaučiasi tarsi pailsėjęs ir pilnas jėgų. Puikus būdas numalšinti stresą ir įtampą. 

Ajurvedinio masažo nauda  

Ajurvedinis masažas teikia didelę naudą ir yra labai vertinamas visame pasaulyje. Tai poilsis kūnui ir sielai. Todėl jei dar neteko niekuomet pasilepinti šia procedūra, rekomenduojame būtinai išbandyti.  

Ajurvedinis masažas: 

 • aktyvina kraujotaką ir limfinę sistemą 

 • stiprina imuninę sistemą 

 • jaunina ląsteles, gerina odos būklę 

 • padeda iš organizmo pašalinti toksinus ir šlakus 

 • padeda pašalinti įvairius skausmus (galvos, nugarus, sąnarių, raumenų) 

 • padeda koreguoti laikyseną 

 • suaktyvina medžiagų apykaitą 

 • padeda kovoti su celiulitu  

 • padeda reguliuoti kraujo spaudimą 

 • teigiamai veikia nervinę sistemą, atpalaiduoja 

 • pašalina įtampą, nerimą 

 • pagerina miego kokybę 

Įsivaizduokite - malonus kvapas, rami muzika, šiltas aliejus ir akimirka tik sau. Ajurvedino masažo metu tikrai pamiršite visus rūpesčius, mintys taps lengvos, o kūnas maloniai sušils ir visiškai atsipalaiduos. Po masažo išskrisite tarsi ant sparnų.  

Atgal