Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
Prisijungti
Prekės krepšelyje
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"
„BookitNow“ yra įmonių grupės „Gera Dovana group“ dalis.

Gydomasis masažas: ką reikia žinoti?

2024-02-19

Gydomasis masažas: ką reikia žinoti?

Masažas – viena seniausių gydymo priemonių, pasižyminčių natūralumu ir dideliu efektyvumu. Masažas yra neatsiejama reabilitacijos dalis, skatina įvairius gijimo procesus, padeda atsigauti po traumų ar operacijų. Pacientai daug greičiau atgauna prarastą darbingumą ir grįžta prie įprasto gyvenimo ritmo. Gydomasis masažas – puikus pasirinkimas, norint išvengti ar sumažinti nugaros, kaklo, pečių skausmus asmenims, dirbantiems sėdimą darbą, besigydantiems po įvairių traumų ar tiesiog norintiems suaktyvinti medžiagų apykaitą, pagerinti limfinės sistemos darbą.  

Gydomieji masažai 

Masažas stebuklingai ramina bei padeda atsipalaiduoti, veikia visą mūsų organizmą, pašalina stresą, įtampą ir padeda atsikratyti blogų minčių. Masažo pagalba galima pašalinti nuovargį, patobulinti kūno formas, sumažinti skausmus. Kiekvienas procedūros būdas turi po nedidelę paslaptį, todėl kiekvieno poveikis skiriasi. Reguliarus masažas sumažina nervingumą ir nuovargį, atpalaiduoja įsitempusius raumenis, suteikia sąnariams paslankumo, o visam kūnui (tiek fiziniam, tiek dvasiniam) žvalumo, pakelia nuotaiką ir pagerina savijautą. 

Gydomasis masažas – tai viena iš masažo rūšių, kurios tikslas yra gydyti įvairias ligas, atkurti bei normalizuoti pažeistas organizmo funkcijas. Masažas – speciali, dozuota mechaninių ir refleksinių poveikių visuma. Gydomasis masažas atnaujina sutrikusios organizmo dalies funkcionavimą, t. y. pašalina skausmą ir raumenų nuovargį, įtampą, pagerina kraujotaką ir medžiagų apykaitą, atpalaiduoja spazmus, atkuria sąnarių judrumą. Net trumpalaikis masažas atstato organizmą, pašalina pieno rūgštį iš raumenų, kelia bendrą organizmo tonusą ir audinių elastingumą. 

Gydomasis masažas taikomas esant raumenų ir sąnarių sąstingiui, plokščiapėdystei, sergant stuburo ir sąnarių, širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo organų, virškinimo organų ligomis, centrinės ir periferinės nervų sistemos bei judamojo aparato ligomis, esant galvos skausmams, taip pat esant padidintam jautrumui, miego sutrikimams, esant stresui, sergant urologinėmis, ginekologinėmis ligomis, po operacijų, traumų, sporto medicinoje ir kt. o profilaktiškai rekomenduojamas sėdimą darbą dirbantiems žmonėms. 

Visas žmogaus organizmo funkcijas valdo ir reguliuoja nervų sistema. Nustatyta, kad masažas, priklausomai nuo naudojamų masažo būdų ir nervų sistemos būklės, gali arba padidinti arba sumažinti nervų sistemos dirglumą. Taigi, masažo poveikis yra reikšmingas tiek odai, tiek raumenims, raiščiams ir sausgyslėms. Nustatyta masažo įtaka kraujo ir limfos sistemoms, medžiagų apykaitai ir vidaus organams. 

Gydomasis masažas - rūšys 

Gydomasis masažas turi ir daug skirtingų rūšių. Kokia tinkamiausia konkrečiu atveju pasako specialistas. Kadangi visi žmonės turi skirtingų problemų, siekia skirtingų rezultatų. Tad susipažinkite plačiau su gydomojo masažo rūšimis. 

Klasikinis gydomasis masažas 

Klasikinis masažas yra turbūt vienas populiariausių ir atliekamas jau daugybę metų. Tokį masažą galima drąsiai vadinti gydomuoju menu. O masažistą menininku. Nes tai, ką gali žmogaus rankos tikras stebuklas. Klasikinis masažas padeda atkurti įvairias sutrikusias organizmo funkcijas, padeda gydyti tam tikras ligas, gerina limfinės sistemos darbą, suaktyvina medžiagų apykaitą, didina raumenų elastingumą, padeda juos atpalaiduoti. Be to, toks masažas gali padėti net ir turintiems randų, jie tampa minkštesni, tampa mažiau matomi. 

Gydomasis pėdų ir kojų masažas 

Mūsų kojų padai turi daugybę biologiškai aktyvių taškų. Juos veikiant galima pagerinti savijautą, užkirsti kelią įvairioms ligoms. Masažuojant tam tikrus taškus galima pašalinti galvos skausma, pagerinti miego kokybę. Tačiau masažuojamos ne tik pėdos, bet ir čiurnos, pirštai, blauzdos. Tai padeda pašalinti raumenų skausmus, atpalaiduoti kojas, pagerinti būklę, kai yra išsiplėtusios venos, pagerinamas raumenų bei raiščių lankstumas.   

Gydomasis pečių juostos masažas 

Pečių juostos masažas tai vienas geriausių būdų pašalinti įtampą. Ypatingai jis rekomenduojamas tiems, kas dirba sėdimą darbą, o ypatingai prie kompiuteriu. Taip dirbant įsitempia kaklo bei pečių juostos raumenys, atsiranda įtampa, kartais skausmas. Masažas padeda atpalaiduoti raumenis, pašalinti druskas, pagerinti miego kokybę. Taip pat pečių juostos masažas padeda pašalinti nuovargį, sumažinti stresą ir pagerina kraujotaką. Masažas tinka ir gydant ostechondrozę. Nors masažuojama tik pečių juosta, kaklas, tačiau pagerėja ir bendra savijauta.  

Video galite pasimokyti, kaip padaryti pečių, kaklo masažą kitam žmogui. Tai puikus būdas bent trumpam padėti atsipalaiduoti.  

 

Gydomasis nugaros masažas 

Tai vienas svarbiausių masažų mūsų organizmui. Nugaros srityje yra išsidėstę stambieji raumenys, kurių masažas veikia jų atliekamas funkcijas. Padidinamas raumenų darbingumas. Nugara - tai ir kraujagyslių bei nervų centras. Todėl masažuojant nugarą veikiama ir nervų sistema, veikiami vidaus organai. Nugaros masažas padeda įveikti įvairias ligas, pašalina įtampą. Net ir niekuo nesergant nugaros masažas yra reikalingas. Jis padeda sustiprėti fiziškai, užkerta kelią įvairiems negalavimams.  

Giliųjų audinių gydomasis masažas 

Giliųjų audinių masažas atliekamas visam kūnui. Šio masažo tikslas – atkurti kūno raumenų bei organų jungiamąjį audinį (fasciją), kuriam sutrumpėjus visuomet atsiranda problemos su raumenimis. Pats organizmas su šiais pakitimais nesusitvarko. Masažo metu taikoma audinių tempimo techniką. Giliųjų audinių masažas padeda pašalinti raumenų įtampą, skausmą ir nuovargį, susidariusį dėl ydingos laikysenos, stuburo patologijos nervinės įtampos ar kitų sveikatos sutrikimų. Subalansuoja sąnarių sistemos veiklą: pagerėja sąnarių kraujotaka, raiščių, sausgyslių būklė bei raumenų tonusas. Masažus atlieka kvalifikuotas masažo terapeutas turintis medicininį išsilavinimą, didelę praktinę patirtį bei gilias anatomines žinias. Švelnios, šiltos ir stiprios rankos grąžins jums sveikatą ir gyvenimo džiaugsmą. 

Sportinis masažas: kaip jis veikia? 

Sportinis masažas – tai tam tikros atlikimo metodikos masažas, kurio metu masažuoti reikia tam tikromis kryptimis, tam tikru spaudimu, rankų padėtimi ir kt. Šis masažas gali būti atliekamas visam kūnui arba atskiroms kūno dalims, pvz.: tik nugarai, kojoms ir pan. Sportinis nugaros masažas atliekamas lygiai taip pat kaip ir viso kūno sportinio masažo metu. Tačiau dėmesys skiriamas tik tam tikrai raumenų grupei ar kūno daliai. 

Svarbu paminėti, kad sportinis masažas atliekamas ne tik sportininkams. Šio masažo rūšis yra labai efektyvi dirbantiems sėdimą darbą, nuolatos kenčiantiems sprando, nugaros skausmus, spazmus ar galūnių tirpimą. 

Sportinio masažo metu tam tikrose vietose sukeliamas spaudimas, tempimas ar įtampa, taip veikiami gilieji kūno audiniai, vadinami fascijomis. Būtent fascijų įsitempimas ir sukelia raumenų skausmus arba į raumenis išsiskyrusi pieno rūgštis (dažniausiai sportininkams po aktyvios fizinės treniruotės, varžybų). Kad sportinis masažas, ypač sportinis nugaros masažas, būtų dar efektyvesnis yra kombinuojamas su taurių terapija. Šio masažo metu į smegenis yra išskiriama cheminė medžiaga endorfinas, kuris veikia kaip natūralus skausmo malšintojas. Todėl po šio masažo akivaizdžiai pagerėja nuotaika, fizinė būklė, dingsta nerimas. 

Gydomasis masažas Kaune 

Kaune gydomieji masažai atliekami šiose vietose: Kineziterapeuto Igorio masažo studijoje, Fizinės reabilitacijos ir sveikatinimo klinikoje „Vibramedica“, „Masažų meistrai“.  

Salone „Masažų meistrai“ Jums gali būti atliktas energetinis REIKI gydomasis masažas arba gydomasis galvos, sprando ir pečių juostos masažas. Reiki terapija - lengviausias ir maloniausias būdas be jokių pastangų tapti sveiku, atgauti ramybę. Jis sušildo, atpalaiduoja, sumažina nervinę įtampą, pakrauna energija vidaus organus, harmonizuoja ir sustiprina jų funkcijas, malšina įvairios kilmės skausmus, padeda atsikratyti negalavimų, sutrikimų, streso. Na, o gydomasis galvos ir kaklo bei pečių juostos masažas veiksmingai šalina nuovargį, padidėjusį jautrumą, nemigą, gerina kraujo apytaką, audinių mitybą, leidžia maksimaliai atsipalaiduoti ir ramina nervų sistemą. 

Fizinės reabilitacijos ir sveikatinimo klinika „Vibramedica“ siūlo išskirtinį viso kūno gydomąjį masažą ir Tibeto dubenėlių garsų terapiją. Šio masažo metu išmasažuojamas visas kūnas, atpalaiduojamos kūno įtampos, žmogus giliai pailsi. Po valandos masažo ant kūno uždedami tibeto dubenėliai, kuriais masažo meistras "groja". Žmogus girdi ir jaučia garso vibraciją visame kūne. Tai veikia, kaip subtilus vidinis visų kūno ląstelių masažas. Garso terapija - metodas, kuris mažina stresą, kuria harmonijos jausmą ir yra veiksminga priemonė nuo nemigos, nuotaikų kaitos bei nuovargio. 

Gydomasis masažas Vilniuje 

Vilniuje gydomuosius masažus galite išbandyti šiuose salonuose: „Masažo namai“, „Profesionalių masažų studija“, „Didlaukio klinika“, „Megami studija“, neregių masažuotojų klinika „MedMasters “, „OSHIA“ sveikatos studija, „Gydomojo Masažo Centras“, „Masažo miestas “, „Masažo menas“, „Judesio prisilietimas “ ir kituose salonuose. Visuose šiuose salonuose gausite aukščiausios kokybės paslaugas, kurios pagerins ne tik fizinę, bet ir emocinę Jūsų sveikatą. 

Štai Profesionalių masažų studijoje, vienas populiariausių gydomųjų masažų – gydomasis viso stuburo ir nugaros raumenų. Stuburas ir nugara – žmogaus sveikatos pagrindas! Didžiausia laiko dalį mes praleidžiame sėdėdami (namuose, darbe, mokymo įstaigoje, automobilyje ir t. t.). Nuolatinis kūno pasyvumas neišvengiamai sukelia nugaros raumenų nuovargį bei įtampą. 

„OSHIA“ sveikatos studijoje atliekami profesionalūs gydomieji masažai, kurių technikos parenkamos pagal kiekvieno žmogaus fizinę būklę, poreikius, norimus pasiekti gydymo ar sveikatos gerinimo tikslus. Masažą atlieka didelę darbo patirtį sukaupusios studijos įkūrėjos, mielai konsultuojančios įvairiais natūralaus sveikatinimo ar sveikimo po įvairių ligų klausimais. Masažo sesijos pradžioje Jums bus pasiūlyta organizmo prisotinimo deguonimi procedūra, kurios metu kvėpuosite Bol’dAir® aparato skleidžiamomis terpeninėmis rūgštimis. Ši unikali kvėpavimo procedūra nuramins kūną bei padidins visų audinių aprūpinimą deguonimi masažo sesijos metu greitesniems rezultatams pasiekti.  

Gydomasis masažas Klaipėdoje 

Klaipėdos mieste, gydomaisiais masažais galite mėgautis šiose vietose: „MK studija sveikatingumui“, „SPA Provanso kvapai“, „Gydančios rankos “, „MINTYSE“ bei „Lakšmės studija“. Pastarojoje studijoje, masažai atliekami profilaktiškai, dar prieš ateinant skausmams ar rimtoms problemoms. 

„SPA Provanso kvapai“ siūlo išbandyti 60 min. ir 90 min. masažus. Čia masažai atliekami visam kūnui. Tai pagalbinė ir prevencinė atstatomoji kūno priemonė. Masažas skirtas darbingumui didinti, nuovargio mažinimui, mikrocirkuliacijai audiniuose ir sąnariuose gerinti, vidaus organų darbui gerinti. Masažo metu naudojami kadagių, rozmarinų, pušų spyglių, čiobrelių, kvapiųjų kanangų, italinio šlamučio, pipirmėčių eteriniai aliejai. 

Na, o „MK studijoje“ Jūsų laukia gilus stuburo raumenų masažas, nugaros ir juosmens masažas bei nugars ir pečių masažas. Jie gali būti arba atpalaiduojantys, arba skausmą mažinantys. Gydomasis masažas tinka visiems, jaučiantiems lėtinius ar pasikartojančius skausmus, raumenų sustingimą ar tirpimą juosmens, nugaros srityje. Masažo metu parenkami ir taikomi individualūs judesiai ir jų kombinacijos, derinami švelnus ir gilūs judesiai, pagal kliento jaučiamas nusiskundimus. Masažas padeda pagerinti judesių amplitudes, gyvenimo, miego kokybę, mažina raumenų skausmus ir įtampas. 

Gydomasis masažas Šiauliuose 

Šiauliuose gydomaisiais masažais pasilepinsite tik „Elemi salone. Čia atliekami šie masažai: trigerinių taškų masažas, giliųjų raumenų masažas, giliųjų audinių nugaros masažas bei trigerinių taškų nugaros masažas. Kainos svyruoja nuo 20 iki 35 eurų. 

Giliųjų audinių masažo tikslas – atstatyti normalų fascijų ir sausgyslių ilgį. Sutrumpėjus fascijoms visuomet atsiranda problemos su raumenimis. 

Trigerinių taškų masažas – tai gydomojo masažo forma, kurioje visas spaudimas yra taikomas specifiniams taškams jautriuose raumenų audiniuose tam, kad būtų sumažintas raumenų įsitempimas ir skausmas. 

Gydomasis masažas - tai vienas geriausių būdų pagerinti savo savijautą ir išvengti įvairių negalavimų. Nereikėtų laukti, kol iškils didesnės problemos. Geriau profilaktiškai apsilankykite masažui ir taip stiprinkite savo organizmą. Be to, masažas ne tik gydymo būdas, bet ir puikus atsipalaidavimo būdas!

Atgal