Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
Prisijungti
Prekės krepšelyje
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"
„BookitNow“ yra įmonių grupės „Gera Dovana group“ dalis.

Kaip atrasti vidinę ramybę prieššventiniu laikotarpiu?

2019-11-30

Kaip atrasti vidinę ramybę prieššventiniu laikotarpiu?

Ar ir Jūs net nepastebėjote, kaip staiga aplink viskas virto Kalėdomis? Dar lapkričio pradžioje parduotuvės pradeda leisti Kalėdinę muziką, vitrinas išdabina žaisliukais, pasipuošia eglutes. Ir tuomet iki pat gruodžio antrosios pusės mes tarsi esame priversti gyventi ištisu švenčių laukimu. O kur dar darbo vakarėliai? Kalėdas paminime tiek kartų, kad atėjus tikrajai, šventinei dienai, ji nebeteikia jokio džiaugsmo. Kaip išgyventi prieššventinį laikotarpį? Kaip nepamesti galvos  ir atrasti vidinę ramybę?  

Kas įtakoja prastą nuotaiką?  

Kartais sulaukus didžiųjų metų švenčių tiesiog nebėra jėgų džiaugtis, viduje jaučiamės sumišę ir pervargę nuo aplinkinio šurmulio. Kodėl taip nutinka? Pirmiausia, reikia prisiminti, kad laikotarpis iki švenčių vienas tamsiausių sezonų. Mums trūksta saulės, šilumos, vakarai ir naktys ilgesnės nei kitu metų laiku. Todėl svarbu šiuo metų laiku daugiau ilsėtis ir nepervargti.  

Dar viena priežastis - psichologinė. Kūčios ir Kalėdos yra laikoms artimųjų ir šeimos šventėmis. Todėl dažnai liūdesys užklumpa tuos, kurių artimieji išvykę į svetimas šalis ar jų jau nėra gyvųjų tarpe. Tuomet švenčių laukimo laikotarpis neteikia jokio džiaugsmo.  

Kai kuriuos žmones išvargina padidėjęs žmonių srautas parduotuvėse, atsiradusios mašinų spūstys, eilės grožio salonuose. Norisi atrasti vidinę ramybę.  

Labai svarbu žinoti, kad jei liūdesys ir bloga nuotaika trunka kelias savaites, reikėtų sunerimti. Tokia būsena gali pereiti į depresiją. Todėl svarbu pastebėti savo nuotaiką ir rasti būdų, kaip sau padėti pasijausti geriau.  

Svarbu tinkama mityba 

Pradžioje turėtumėte peržiūrėti, ką valgote. Pasistenkite, kad Jūsų mityboje būtų daugiau vaisių, daržovių. Įtraukite ypatingai naudingą prieskonį - ciberžolę. Taip pat papildykite organizmą vitaminais ir mineralais. Visa tai padės palaikyti normalią psichologinę būseną. Taip pat nepamirškite gerti pakankamai vandens, vakarais pasilepinkite žolelių arbata su citrina. Arbata sušildys, padės nurimto po dienos, taip pat pagerins ir miego kokybę. Labiausiai tinkamos arbatos gerti vakare: katžolės arbata, pasiflorų arbata, žalioji arbata, apynių arbata, melisų arbata.  

Gerai išsimiegokite  

Miegas yra ne mažiaus svarbus nei tinkama mityba. Miegant pailsi ne tik Jūsų kūnas, bet ir protas. Ir jei vakare jaučiatės labai pervargę, atsigulkite anksčiau ir pasistenkite užmigti. Ryte galva visuomet lengvesnė, mintys šviesesnės, idėjos geresnės. Per dieną mus paveikia daugybė informacijos, nusilpsta nervinė sistema. Todėl kokybiškas miegas padės pasijausti geriau. Miegas svarbus mūsų stipriam imunitetui, normaliai psichologinei būsenai. 

Kad miegas būtų kokybiškesnis pasistenkite turėti miego rėžimą. Miegoti eikite visuomet tuo pačiu metu, vakare nurimkite, išgerkite šiltos arbatos, ramiai paskaitykite knygą, pagulėkite karštoje vonioje (įlašinkite kelis lašeliu levandų eterinio aliejaus). Visa tai padės lengviau užmigti.  

Išsimiegojusi jausitės energingesnė, pagerės psichologinė būsena, džiaugsitės geresne nuotaika ir darbingumu. Vien miego kokybės pagerinimas padės pasijausti geriau šiuo įtemptu laikotarpiu.  

Daugiau dėmesio šeimai 

Prieš šventes dažnai skubame, lekiame, todėl labai svarbu sustoti ir skirti daugiau dėmesio sau ir artimiesiems. Advento laikotarpis tai tas laikas, kada svarbu susikaupti, atrasti vidinę ramybę, daugiau laiko praleisti su savo artimaisiais. Kartu planuokite, kaip švęsite šventes, susidarykite dovanų sąrašą, klausykitės Jums patinkančios Kalėdinės muzikos, žaiskite stalo žaidimus.  

Svarbu planuoti 

Prieššventiniu laikotarpiu labai svarbu tinkamai pasiskirstyti laiką. Pasistenkite sunkesnius darbus atlikti savaitės pradžioje, kad gale savaitės galėtumėte lengviau atsikvėpti.  

Iš anksto susidarykite darbų sąrašą, kuriuos būtina atlikti iki Kalėdų. Į sąrašą įtraukite tokius darbus, kaip eglutės puošimas, dovanų pirkimas, susitikimai su draugais, Kalėdiniai vakarėliai, maisto produktų pirkimas. Svarbiausia, kad viską, ką norite atlikti iki švenčių susidėliotumėte pagal prioritetus. Ir būtinai įtraukite laiką sau! Prieššventiniu laikotarpiu svarbu skirti ramių akimirkų sau ir savo kūnui. Geriausiai atsipalaiduoti padės įvairios SPA paslaugos: masažas, apsilankymas saunoje, pasimėgavimas veido, plaukų procedūromis. Skirkite laiko grožio procedūroms. Tai padės atgauti vidinę ramybę, atsipalaiduoti ir bent trumpam atitrūkti nuo skubančio pasaulio.  

Į darbų sąrašą nepamirškite įtraukti atskiro dovanų sąrašo. Susidarykite sąrašą žmonių, kuriems norite įteikti Kalėdines dovanas. Pasirašykite prie kiekvieno žmogaus po kelias dovanų idėjas, pagalvokite, kas jiems patiktų. Nepalikite dovanų pirkimo paskutinėms dienoms prieš šventes. Tai sukels papildomo streso, dovanos bus neapgalvotos.  

Lankykitės vietose, kuriose mažiau žmonių  

Nors didžiuosiuose prekybos centruose gausu prekių pasirinkimo, tačiau tuo pat metu neišvengsite žmonių masės, įkyrių reklamų. Į kurią parduotuvę bepažvelgsite, visur išvysite spalvingas girliandas, eglutes, snaiges ir viską, kas primins apie artėjančias šventes. Atrodo, kad viskas kaip ir puiku. Kalėdos iš ties sielai miela šventė, tačiau tada, kai aplink visko per daug, šventė nebetenka savo magijos.  

Apsilankymas prekybos centruose prieš šventes kelia didelį stresą ir dėl ilgų eilių, stumdymosi. Norite ar ne, tačiau pasijuntate tarsi skruzdėlyne.  

Mes rekomenduojame dovanas užsisakinėti internetu. Tai paprasta ir patogu. Be to, dovanas užsakinėti galite linksmai. Įsijunkite mėgstamą Kalėdinę muziką, užsiplikykite kvapnios kavos ir patogiai įsitaisykite. Belieka peržiūrėti dovanų sąrašą ir atrasti tinkamiausią Jums elektroninę parduotuvę. Reikia paminėti, kad vis labiau populiarėja grožio paslaugų, SPA centrų, laisvalaikio pramogų dovanų kuponai. Tai dovana, kuri tikrai bus panaudota, suteiks džiaugsmo, padės atsipalaiduoti.  

Planuokite išlaidas 

Norint nepatirti streso, labai svarbu tinkamai elgtis su pinigais. Dažnai žmonės šiuo laikotarpiu neskaičiuoja ir netaupo. Pajamos juk dažniausiai nepadidėja per mėnesį, tiesa? Todėl labai svarbu tinkamai pasiskirstyti savo biudžetą. Puiku, jei taupyti Kalėdoms pradėjote gerokai anksčiau ir tam turite atskirai sukauptus pinigus. Tačiau daugelio žmonių patirtis rodo, kad sutaupyti sekasi sunkiai.  

Kaip jau minėjome, labai svarbu susidaryti sąrašą ne tik darbų, bet ir dovanų, maisto produktų vaišėms. Pradėkite nuo dovanų - sąraše pasižymėkite, kiek ir kam galite ar norite skirti pinigų dovanai. Ir labai svarbu pasistengti tos sumos neviršyti. Tačiau jei nutiko taip, kad kažkam nupirkote brangesnę dovaną, nepamirškite išlyginti skirtumo ir kitam žmogui pirkti pigesnę. Nesistenkite žūt būt nupirkti pačių prabangiausių dovanų. Svarbiausia dėmesys vienas kitam. Net jei ir gausite iš kito žmogaus gerokai brangesnę dovaną, pergyventi nevertėtų. Jei tai nėra planuotas dovanų pasikeitimas už tam tikrą sumą, tuomet Jūsų tikrai niekas neįpareigoja pirkti brangios dovanos.  

Suplanuokite šventės vietą

Dar vienas svarbus dalykas, kurį žmonės kartais palieka paskutinei minutei - švenčių vieta. Vieni žmonės turi savas tradicijas ir dažniausiai šventinį laikotarpį leidžia su šeima pas senelius, tėvus, brolius ar seses. Tačiau tai daro tikrai ne visi. Vieni vyksta į SPA centrus, išsinuomoja apartamentus ir leidžia laiką su draugais ar artimiausiais žmonėmis. Nesvarbu, tai sodybą, apartamentai, SPA paslaugų centras ar kita vieta, užsisakyti laiką rekomenduojame ne vėliau kaip prieš mėnesį. Anksčiau užsisakę mokėsite kiek mažiau. Be to, būsite ramūs, kad šventės vieta jau suplanuota ir paskutinę minutę nereikės verstis per galvą, kad rastumėte neužimtą.  

Ramus, išankstinis laiko, dovanų, darbų ir poilsio planavimas padės pasitikti šventes be streso. Jo mūsų gyvenime ir taip daug. Nuolat lekiame, skubame ir įsisukę į darbus pamirštame net save. Linkime, kad Jums taip nenutiktų, o gražiausias šventes pasitiktumėte kupini džiaugsmo ir geros nuotaikos!  

Atgal