Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
Prisijungti
Prekės krepšelyje
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"
„BookitNow“ yra įmonių grupės „Gera Dovana group“ dalis.

Vestuvių planavimas – viskas ką reikėtų žinoti

2019-07-04

Vestuvių planavimas – viskas ką reikėtų žinoti

Viena didžiausių ir gražiausių švenčių gyvenime - vestuvės. Šią dieną du, pasaulyje laimingiausi žmonės sujungia savo širdis. Viskas būtų tobula, bet iki didžiosios dienos laukia daug pasiruošimo darbų. Žinoma, čia į pagalbą gali atskubėti vestuvių planuotoja, tačiau ne visiems ši paslauga priimtina, vieni nori patys viską padaryti, kitiems nesinori papildomų išlaidų. 

Vestuvių planavimas patiems nėra toks sudėtingas jei žinosite kuo turite pasirūpinti, kas svarbiausia, ko vertėtų nepamiršti ir nuo ko pradėti. Skubame Jums į pagalbą ir atskleisime Jums visas vestuvių planavimo paslaptis. 

Kada pradėti planuoti vestuvių šventę?

Vestuvių šventės planavimas prasideda tada kai išsirenkate datą. Tuomet žinosite kiek turite laiko. Geriausia, jei pavyktų pradėti vestuvių planavimą bent prieš 6 – 9 mėnesius. Atrodo, kad laiko daug, tačiau iš tikrųjų tai pakankamai trumpas laikotarpis, kadangi dažnai šventės vietos užsakomos net prieš metus, o kartais ir pusantrų.

Vienas pirmųjų žingsnių - darbų, kuriuos būtina atlikti iki vestuvių sąrašas. Pradžioje kartu nutarkite kokių vestuvių norėsite - tik artimiausių žmonių tarpe ar didesnių. Apgalvokite kokia bus ceremonija - Jūsų pasirinktoje vietoje, santuokų rūmuose ar bažnyčioje. 

Vestuvių biudžetas 

Tolimesnis vestuvių planavimas ir įvairių paslaugų užsakymas neįmanomas be vestuvių biudžeto suplanavimo. Turite tiksliai susiskaičiuoti kokią pinigų sumą galite skirti vestuvėms. Tai reikėtų aptarti ir su tėvais, kurie gal būt norės prisidėti prie Jūsų šventės išlaidų padengimo. 

Kai turėsite sumą, kurią galite išleisti, pasidarykite visų paslaugų ir pirkinių sąrašą. Įtraukite visas smulkmenas, tuomet apytiksliai susirašykite kainas. Tai padės pamatyti ar Jūsų biudžetas atitinka Jūsų norus. Jei suma per maža, pažiūrėkite ko galima atsisakyti jei tai įmanoma. 

Planuojant vestuvių biudžetą labai svarbu pridėti papildomai penktadalį sumos – niekada nežinote kokių netikėtų išlaidų gali atsirasti. Tikslus biudžeto skaičiavimas užtikrins sklandų vestuvių planavimą be didelių staigmenų. Žinosite kam ir kiek galite skirti pinigų. 

Kiek kainuoja vestuvės? 

Dažniausiai poros Lietuvoje vestuvėms skiria apie 15000 EUR, jei vestuvės kuklesnės gali užtekti ir 5000 EUR. Daugiausiai kainuoja vieta bei maistas (jei vestuvėse dalyvauja daug žmonių), taip pat didžiausios išlaidos vestuvių fotografui, operatoriui bei vedėjui ir DJ ar muzikantams. 

Paslaugų užsakymas

Susiplanavus biudžetą skubėkite išsirinkti paslaugų teikėjus. Pirmiausiai užsisakykite šventės vietą bei maisto tiekėjus (tikslų meniu ir žmonių skaičių suderinsite mėnesį prieš vestuves). Tuomet metas išsirinkti vestuvių fotografą ir jei yra poreikis operatorių. Būtinai susitikite tiek su fotografu tiek su operatoriumi gyvai. Prieš išsirenkant žmones, kurie užfiksuos Jūsų gražiausias gyvenimo pasidomėkite rekomendacijomis, peržiūrėkite atliktus darbus, matysite ar darbų stilistika sutampa su Jūsų norais. Gyvas susitikimas būtinas, kad susižintumėte, aptartumėte savo lūkesčius ir pamatytumėte ar Jums patiks žmogaus bendravimas bei būdas. Tuomet būsite ramūs, kad šventės dieną nebus jokių nemalonių staigmenų. Jei biudžetas mažesnis nesuklysite jei pasirinksite tik vestuvių fotografą, daugelio patirtis rodo, kad nuotraukos peržiūrimos daug dažniau nei video. Be to, nuotraukas galima pasikabinti, susikurti gražius albumus, o taip pat susimontuoti ir nuotraukų video filmuką. 

Sekanti paslauga - vedėjas ar muzikantas. Dabar dažniausiai vestuvėms samdomas vedėjas ir DJ, kuris rūpinasi muzika. Žinoma, gyva muzika išliks visada populiari, bet po truputį keičiasi tendencijos, dainų stilius. Jei pasirinksite vedėją, nuodugniai aptarkite kiekvieną vestuvių dienos detalę, kurioje dalyvaus vedėjas. Suderinkite vakaro eigą ir nuspręskite kelintą valandą prasidės laisva programa. 

Priklausomai nuo vestuvių šventės dydžio vedėjo gali ir neprireikti, gal būt pasirinksite jaukų pasisėdėjimą kavinėje su artimiausiais draugais ir šeimos nariais. Tokiu atveju geriausia rinktis kavinę ar restoraną, kur vakarais groja gyva muzika. 

Jei vis tik šventę rengsite didelę, nepamirškite ir dekoratorių bei gėlininkų. Dažnai galima užsisakyti viską vienoje vietoje – nuo kvietimų iki stalo papuošimų ar gyvų gėlių puokščių. Dekoratoriai patars, parodys daug pavyzdžių tad bus lengviau nuspręsti ko norite. Žinoma, jei turite kūrybinę gyslelę dekoruoti šventės vietą galima ir patiems, bet dieną prieš ar šventės dieną tikrai nesinorės suktis salėje kai rūpės grožio procedūros, apranga bei spaus laikas. 

Visas šias paslaugas rekomenduojame užsisakyti vos tik sužinosite vestuvių šventės datą, kadangi šie savo srities profesionalai dažnai būna užimti metams ar net dviem į priekį. 

Kvietimai į vestuves

Kai jau užsisakysite pagrindines paslaugas, metas sudaryti svečių sąrašą  ir paruošti kvietimus. Kvietimus rekomenduojama išsiųsti bent 2 mėnesius iki šventės. Kvietime turėtumėte nurodyti tiksią datą, laiką, vietą, trumpai supažindinti su vestuvių dienos eiga, nurodyti ar svečiams bus galimybė likti nakvynėje. Dažnai norint išvengti nesusipratimų dėl dovanų ir nenorint apkrauti svečių papildomu galvos sukimu ką padovanoti jauniesiems, nurodoma, kad pageidaujama gauti pinigais. Žinoma, tai įvardijant subtiliai. Taip pat jei pageidaujate, kvietime nurodykite ar svečiai gali atvykti su vaikais ar vis tik pageidausite, kad šventėje dalyvautų tik suaugusieji. 

Nors gyvename technologijų amžiuje ir kai kurie jaunieji jau siuntinėje el. Kvietimus, tačiau popierinis ar kitokios medžiagos kvietimas visada bus įspūdingesnis ir mielesnis. Be to, kad ir kaip gali atrodyti keista, ne visi turi el. paštą ar net kompiuterį, ypatingai vyresnio amžiaus žmonės. Be to, gražu jei yra galimybė kvietimą įteikti gyvai.

Pasirūpinkite dovanomis

Vestuvių šventė skirta jauniesiems ir dovanos dažniausiai skirtos tik jiems. Tačiau patys jaunieji taip pat turėtų pagalvoti kokios dovanos tinkamiausios tėvams per vestuves, kaip nustebinti mažomis smulkmenomis svečius, taip pat dovanojamos atminimo dovanos ir liudininkams (piršliams). 

Svečiams dažniausiai suvenyrai paruošiami ir sudedami dengiant stalą. Tai gali būti vardiniai, lazeriu išpjaustyti magnetukai (tuo pačiu pasitarnaus ir kaip stalo kortelės), taip pat galima padovanoti ir saldainį su priklijuota padėka, puikiai tiks įvairūs nedideli suvenyrai ar tiesiog atvirukas. 

Liudininkams ar tėveliams dovanas išrinkti kiek lengviau, kadangi idėjų gausa ir pasirinkimas parduotuvėse didelis – graviruoti buteliai, dėžutės, graviruotos metalinės ar medinės padėkos, pakabukai, puodeliai, įvairios statulėlės, stiklo dirbiniai. Jei biudžetas leidžia galite padovanoti ir savaitgalio kelionę į SPA centrą, poilsinę sodybą, o jei puikiai žinote pomėgius, galima padovanoti ir pramogų kuponus. 

Vestuviniai drabužiai

Tiek jaunikis tiek nuotaka turėtų bent 6 mėnesius iki vestuvių pradėti planuotis šventinę aprangą. Jei vestuvinė suknelė ar kostiumas siuvami individualiai laiko prireiks daugiau nei nuomojantis. Dizainerė pirmiausiai su Jumis aptars norus, pageidavimus, patars ir padės išsirinkti medžiagas, detales. Tuomet laukia daugybė matavimų, koregavimų ir po atsakingo ir ilgo darbo kartu galėsite džiaugtis tobulais, tik Jums sukurtais vestuviniais drabužiais. 

Nuomotis kiek paprasčiau, kadangi tereikia atvykti ir matuotis bei rinktis iš gausybės pasiūlymų. Dažniausiai reikalingi minimalūs pataisymai, be to, nuomotis pigiau. Žinoma, jei norisi individualumo, išskirtinumo - siūtis drabužį geriausia išeitis. 

Šį sezoną vestuvinių suknelių tendencija – klasika, minimalizmas arba nėriniai, netikėtos detalės. Nuotakos šiemet renkasi kuklumą ir klasikines sukneles. Suknelėse dominuoja gilios iškirptės nugaroje, taip pat pamėgtas ir šleifas. Norint įvesti daugiau prabangos nuotakos renkasi blizgius audinius. Tiesa, reikėtų paminėti, kad vis labiau kelią skinasi spalvotos vestuvinės suknelės. Baltas sukneles keičia šampano, levandų, aukso, rožių, net pilkų atspalvių suknelės. 

Na, o jaunikis bus stilingas pasirinkęs trijų dalių kostiumą. Tai leidžia vestuvių šventės metu pakeisti įvaizdį. Nusivilkus švarką, liemenė suteiks laisvesnį stilių, tai puikiai tiks pasibaigus oficialiais šventės daliai. Spalvos dominuoja šviesios. 

Renkantis drabužius svarbu atkreipti dėmesį ne tik į mados tendencijas, bet ir į patogumą. Nepamirškite, kad drabužius vilkėsite visą dieną ir vakarą. Taip pat su jais šoksite, dalyvausite fotosesijoje, todėl jie turėtų per daug nevaržyti Jūsų judesių. 

Vestuvinė šukuosena 

Vestuvių šukuosena dar vienas Jūsų stiliaus akcentas. Jaunikiui su šukuosena kiek paprasčiau. Dažniausiai prieš vestuves rekomenduojama šiek tiek paauginti plaukus, kad būtų galima sukurti klasikinį įvaizdį, žinoma, gali būti ir visiškai trumpų plaukų šukuosena. Svarbu atsižvelgti kas labiausiai tinka pagal veido formą ir bruožus. 

Nuotakai vestuvių šukuosena kiek didesnis iššūkis. Pirmiausiai tai nerekomenduojama drastiškai keisti plaukų spalvos ar ilgio prieš vestuves. Nes jei pasikeitimas Jūsų netenkins, savo vestuvių dieną tikrai nesidžiaugsite. Jei Jūsų plaukų stilistė daro ir šukuosenas - puiku. Šis žmogus jau pažįsta Jūsų plaukų struktūrą, žino kas Jums geriausiai tinka. Jei rinksitės visiškai nepažįstamą plaukų stilistę, būtinai apsilankykite pas ją bent prieš kelis mėnesius. Išbandykite kelis vestuvinių šukuosenų variantus. Pasidarykite bandomąsias nuotraukas, kad galėtumėte nuspręsti koks įvaizdis Jus labiausiai džiugina. 

Šių metų vestuvinių šukuosenų tendencija – paprastumas. Dominuoja laisvos, lengvos garbanos, bangos. Žemai sušukuoti, laisvesni kuodukai. Taip pat puikiai atrodys laisvesnės kasos ar pynės. Svarbiausia, kad šukuosena Jums tiktų prie veido formos, taip pat derėtų su bendru įvaizdžiu - makiažu, drabužiais ir  vestuvių tematika (jei tokią esate sugalvoję). Taip pat nepamirškite dar labiau puoselėti savo plaukų. Dažniau palepinkite kaukėmis, jei reikia gydomosiomis procedūromis, kad vestuvių dieną jie atrodytų nepriekaištingai. 

Vestuvių makiažas

Visoms nuotakoms vieno patarimo koks turi būti vestuvinis makiažas nėra. Tačiau tikrai aišku, kad jis turi būti ne per ryškus, bet toks, kad nuotraukose išryškėtų gražiausi nuotakos veido bruožai. Dažniausiai akių makiažui parenkamos žemės spalvos, tačiau priklausomai nuo vestuvių tematikos galima išsiskirti ir ryškesniu makiažu. Tinkamiausią makiažą Jums padės išsirinkti profesionali vizažistė. Ji jau turi daug patirties, puikiai išanalizuoja veido bruožus, žino ką paryškinti, o ką paslėpti. Būtinai paprašykite bandomojo makiažo. Taip matysite ar Jus tenkins rezultatas, o gal norėsis kažką koreguoti. 

Vestuvinis manikiūras

Nepamirškite ir vestuvinio manikiūro. Jo tendencijos mažai keičiasi jau daugybę metų. Specialistės rekomenduoja rinktis tokį manikiūrą, kuris netrauktų dėmesio labiau nei vestuvinis žiedas. Todėl nuotakos vis dar dievina klasikinį prancūzišką manikiūrą, baltos ar švelniai rausvos spalvos nagus. Nagus galima papuošti nedideliais akmenėliais ar perliukais. 

Jūsų vestuvės - tai ypatinga, šventinė akimirka. Kiek įmanoma dėl visų detalių tarkitės su savo srities profesionalais ir darbus leiskite atlikti jiems. Jums šventė turi būti malonumas. Svarbiausia viską planuokite, rašykite ir skaičiuokite. Taip neatsiras nei papildomų išlaidų nei nemalonių staigmenų, o vestuvių diena bus pati nuostabiausia. 

 

Atgal