Siekiant užtikrinti sklandų svetainės veikimą, analizuoti lankytojų veiklą ir teikti individualizuotus skelbimus, šioje svetainėje yra naudojami slapukai ir socialinių tinklų įskiepiai. Slapukų ir įskiepių naudojimą galite pasirinkti patys nustatymuose. Daugiau informacijos Privatumo politikoje.
Prisijungti
Prekės krepšelyje
Jūsų krepšelis tuščias
Išsirinkus norimas paslaugas, spauskite mygtuką "Į krepšelį"
„BookitNow“ yra įmonių grupės „Gera Dovana group“ dalis.

Sportinis masažas ne tik sportininkams!

2022-09-05

Sportinis masažas ne tik sportininkams!

Dažnai manoma, kad sportinis masažas yra skirtas tik profesionaliems sportininkams. Tačiau iš tikrųjų jis skirtas ne tik sportuojantiems, bet ir fiziškai daug dirbantiems žmonėms. Sportinis viso kūno masažas puikiai tinka ir žmonėms dažnai jaučiantiems fizinę visko kūno įtampą. Be to, sportinis masažas efektyviai padeda žmonėms, kurie dirba sėdimą darbą, kenčia sprando ar nugaros skausmus.  

Sportinis masažas ir jo rūšys 

Sportinis masažas gali būti kelių rūšių: atstatomasis, paruošiamasis, treniruočių, gydomasis ir taškinis.  

Atstatomasis masažas yra skirtas atstatyti kūną po fizinio krūvio, sunkios treniruotės. Jis padeda pagerinti savijautą, atsiranda energijos, atstatomas darbingumas ir kūnas pasiruošia naujam fiziniam krūviui. Atstatant kūną atliekamas sportinis viso kūno masažas.  

Paruošiamasis masažas yra skirtas tokiu atveju, kai kūną reikia paruošti fiziniam krūviui. Dažniausiai jis atliekamas prieš varžybas, sunkias treniruotes. Toks masažas puikiai tinka apšilimui. Priklausomai nuo fizinio krūvio, gali būti atliekamas atskirų kūno vietų sportinis masažas. Labai svarbus kojų sportinis masažas, nes jos įvairių sporto šakų metu tenka didelė apkrova.

Gydomasis sportinis masažas atliekamas tuomet, kai reikia gydyti traumas, sumažinti uždegiminius procesus ar užkirsti kelią tam tikroms ligoms. Ypatingai dažnai atliekamas sportinis nugaros masažas. Jis padeda sumažinti sąnarių bei raumenų skausmą, pašalina bendrą organizmo nuovargį, padeda atstatyti raumenų tonusą. Šios rūšies masažas labai tinka ilgai sėdintiems, patiriantiems sprando, kaklo skausmus.  

Kaip papildomas masažas, atliekamas ir taškinis masažas. Jis atliekamas veikiant tam tikrus kūne išsidėsčiusius taškus, padeda paveikti vidaus organus ir nervinė sistemą.  

Kaip atliekamas sportinis masažas?  

Sportinis kūno masažas turi tam tikrą atlikimo metodiką. Jo metu kūnas masažuojamas tam tikromis kryptimis, tinkamai spaudžiant. Taip pat labai svarbi ir rankų padėtis, spaudžiami kūno taškai. Sportiniame masaže naudojama daugybė skirtingų judesių: trynimas, glostymas, minkymas,, suspaudimas, ritminis smūgis, vibracija, slydimas, tempimas, mušimas ir trigeriniai taškai. Šie judesiai ir būdai naudojami siekiant padėti sportininko kūnui pasiekti maksimalų fizinį pajėgumą ir fizinį pasirengimą, esant mažesnei traumų ar skausmo tikimybei ir greitesniam pasveikimui.


Sportinis masažas padeda sukelti masažuojamoje kūno vietoje spaudimą, tempimą ir paveikti giliuosius audinius. Raumenis mums dažniausiai ir skauda, kai gilieji audiniai yra įsitempę. Tam, kad juos atpalaiduotume ir skirta sportinio masažo metodika. 

Kaip ir minėjome, sportinis masažas gali būti atliekamas ne tik visam kūnui, bet ir atskiroms kūno dalims. Kiekvienu atveju dėmesys yra skiriamas problematiškiausiai kūno vietai, raumenų grupei. Sportinis masažas kartais gali būti ir šiek tiek skausmingas, tačiau kūnas po tokio masažo atsipalaiduos ir lengviau atsistatys.  

Sportinis masažas gali būti naudojamas prieš pratimus, po jų, treniruotės metu ar reabilitacijai. Šią masažo rūšį dažnai renkasi ne tik patyrę sportininkai, bet ir megėjai.  

Sportinio masažo nauda 

Be to, kad sportinis masažas atpalaiduoja raumenis, nuima jų skausmą, jis turi ir kitų naudų. Sportinis masažas padeda sureguliuoti kraujospūdį, pagerina kraujotakos ir limfos sistemos veiklą, sumažėja traumų tikimybė, pašalinamas raumenų nuovargis, iš organizmo pašalinamos druskos, pagerėja nervinė sistema. Po sportinio masažo pajusite, kad atgavote jėgas, pagerėjo nuotaika, geriau išsimiegosite. Taigi, pagrindiniai sportinio masažo privalumai: 

  • Atsipalaidavimas 

Kadangi sportinis masažas suaktyvina parasimpatinę nervų sistemą, o ji yra atsakinga už organizmo veiklą bei kontroliuoja kraujo spaudimą, širdies ritmą ir kitas sritis, todėl sportinio masažo metu ne tik gerinama sveikata, bet ir pasiekiamas didesnis kūno atsipalaidavimas. 

  • Sumažėjęs raumenų skausmas 

Sportuojant ar užsiimant kita fizinės jėgos reikalaujančia veikla, raumenyse atsiranda mikro įplyšimų. Kad šie įplyšimai išnyktų, vyksta atsistatymas, giliai audiniuose prasideda uždegimas. Visa tai sukelia skausmą, kuris gali tukti iki kelių dienų po treniruotės. Sportinis masažas pagreitina raumenų atsistatymą, todėl raumenis skauda kur kas mažiau.   

  • Geresnė kraujotaka 

Atsipalaidavus raumenims, pagerėja ir kraujotaka, o tai padeda pagreitinti bei pagerinti maistingųjų medžiagų pernešimą į raumenis bei paspartina nereikalingų medžiagų pašalinimą iš organizmo. Visa tai pagreitina organizmo atsistatymą ir sumažina fizinių traumų tikimybę.  

  • Sumažėjęs kraujospūdis 

Sportinis masažas sumažina raumenų įtampą, stresą, pagerina kraujotaką, o tai atitinkamai palengvina širdies darbą krauju aprūpinti visą organizmą, dėl ko sumažėja ir kraujo spaudimas. 

  • Geresnė limfinės sistemos veikla 

Sportinis masažas skatina limfinės sistemos veiklą. Ji organizmui padeda sumažinti uždegimus, valo organizmą nuo toksinų ir juos pašalina.  

  • Mažiau streso 

Organizmui nuolat patiriant stresą, jis negali tinkamai atlikti savo pagrindinių funkcijų. Tad jei nuolat patiriate fizinį nuovargį, psichologinį stresą, Jums gali padėti sportinis masažas. Jis mažina su stresu susijusių hormonų lygį organizme. 

  • Greitesnis atsistatymas po traumų ir didesnis mobilumas 

Sportinis masažas padeda greičiau atsistatyti raumenims, sausgyslėms ir raiščiams. Taip pat sportinis masažas pagreitina randų audinių išsilyginimą bei padidina lankstumą, dėl ko patyrus traumą nėra prarandamas mobilumas. Sportinio masažo metu ištempiami ir masažuojami aplink sąnarius esantys raumenys – tokiu būdu padidinamas sąnarių lankstumas ir mobilumas.  

  • Geresnė nuotaika 

Sportinis masažas skatina endorfinų, laimės hormonų, išsiskyrimą. Šis hormonas ne tik pakelia nuotaiką, bet ir malšina skausmus.  

  • Geresnis sportiniai rezultatai  

Sportinis masažas taip pat pagerina sportinius rezultatus nepriklausomai nuo sportinės ar fizinės veiklos rūšies.  

 

Kur atliekamas ir kiek kainuoja sportinis masažas?  

Sportinis masažas turi būti atliekamas profesionalo, kuris puikiai žinos, kokius taškus spausti, kaip nuimti raumenų įtampą. Labai svarbu, kad šios srities specialistas būtų kvalifikuotas.

Sportinis masažas Vilniuje atliekamas „Vivo studijoje“ , kinų masažo ir grožio salone „Qi Anmo“ , masažo studijoje „Ashraf“, studijoje „Azia SPA“, Didlaukio klinikoje , masažo kabinete „Masažo menas“, „Kūno Harmonija“, „Profesionalių masažų studija“ ir pas kitus mūsų partnerius.  

Sportinis masažas Kaune atliekamas „Kineziterapeuto Romano masažo studija“, „Sportiniai masažai“, fizinės reabilitacijos ir sveikatinimo klinikoje „Vibramedica“. 

Sportinis masažas Klaipėdoje profesionaliai atliekamas masažo namuose „Azia SPA“, holistinėje studijoje „Kintera“.   

Sportinio masažo kaina svyruoja nuo 25 eurų iki 85 eurų. Žinoma, priklauso ar masažuojamas visas kūnas ar atskiros kūno vietos. Taip pat įsigyjant visą sportinio masažo kursą iš anksto galima nemažai sutaupyti.  

Masažo rūšių yra labai įvairių. Tačiau sportinis masažas išsiskiria savo efektyvumu ir greita pagalba esant raumenų nuovargiui ar nuolatinei įtampai. Išbandykite ir pamatysite, kad jau po pirmo masažo jausitės daug geriau.

Atgal